Osteceni zubi na zamajcu

Osteceni zubi na zamajcu

Član
Ja sam prije ovo crtao rucno hamer papir i rapidografe u ruku nema goreg posla uvjek mi se cinilo da je lakse napraviti nego nacrtati. A vremenom postane to stvar rutine kao i svaki posao postane covjek robot :)
Svi smo mi crtali rapidografima, ja nekad prije 15 godina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Otolerancijama tog sklopa bolje da ne pričam.

Milimetar je dovoljan kod tako kompleksnih stvari da čuješ kuckanje ili da nema iste sposobnosti kakve na papiru ima. I drago mi je da vidim da ima raje koja poslove sa CNC mašinama i CADom voli , tako k'o što ti opisa. Svako dobro
 
Član
Milimetar je dovoljan kod tako kompleksnih stvari da čuješ kuckanje ili da nema iste sposobnosti kakve na papiru ima. I drago mi je da vidim da ima raje koja poslove sa CNC mašinama i CADom voli , tako k'o što ti opisa. Svako dobro
Milimetar je prevelika mjera za toleranciju u mašinstvu. Kod kompleksnih pozicija se radi o stotim dijelovima tog istog milimetra i kod još kompleksnijih o mikronima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Nije do volje, do materije je koja te interesuje i želiš nekim panjevima na dječiji način objasniti nešto. Drago mi je što je kolega isto to radio i jedan drugog nadopunjavali, a ostali mogu izvući suštinu iz svega jer smo obojica u pravu. Kad bi se svi malo posvetili i ozbiljnije shvatili ovaj forum, mnogi bi nešto i naučili, ovako, puno mi je zanimljivije sprdati konje i panjeve kad postave glupa pitanja nego dati jednostavan odgovor, a sami su zaslužni za to. Ovaj moj posao je usko vezan za auto industriju jer preko 50% pozicija koje radim na poslu su za auto industriju. Moram negdje iskopati ležaj za Porsche što sam pravio, jednom sklopljen, nikad se rastaviti i pokvariti ne može. O tolerancijama tog sklopa bolje da ne pričam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Nemojte me tjerati da ja trazim prsten varijabilne geometrije turbine za porsche koje smo pravili dok sam radio na cnc-u.
Hahaha
 
Član
Pa ovo je smijurija šta je onaj ležaj, moram ga nekako iskopati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ovo je od p.s.a. grupacije ali smo i za porsche radili na isti princip samo veci sklop, dok je za ford nesto malo drugacije sa vise dzepova i uglova...
Ono sto sam htio reci je da se i u BiH prave dijelovi za brend kao sto je porsche sto je po meni pozitivna stvar
 
Top