Osteceni zubi na zamajcu

Osteceni zubi na zamajcu

Član
Mislim jebiga cijeli svijet mijenja ove komponente kada se ostete, samo mi na Balkanu izigravamo nesto.
Nije da se na netu ne mogu naci slicni primjeri ostecenja.
Kud ces dalje filter ulja se mijenja sa svakom drugom zamjenom ulja...
 
Član
I to po tebi sto je nesto napravljeno da kopletno nalijeze fabricki po proracunima. Sada kao kada dio toga kada fali nece uticati da ubrzano trosi dio ?
Mora da se salis ?
Zbog cega je napravio uopste tu sirinu zubca. Bilo mu zanimljivo da budu 10 mm siroki. 10 na lotu 10 na bingu sretni broj.
smijesno
Mi ne pricamo o cm, vec o milimetrima i dijelovima milimetra.
Nemoj meni o milimetrima ako ne znaš šta je milimetar. Recimo da znam ovo napraviti od nule, recimo da sam pravio, recimo da sam montirao i recimo da imam neko iskustvo što se tiče mašinstva.
Ne kažem ja da je sad ova situacija bolja nego fabrički proračunata i fabrički napravljena, ja samo kažem da nema potrebe da se čovjek baca u trošak skidanja i zamjene ovih dijelova jer će sigurno nadživjeti auto, osim u slučaju da je ovo bio udarac koji je napravio nevidljivu pukotinu koja će dovesti do otkidanja komada zamajca ili da je ovo slučaj u procesu proizvodnje zamajca i da je jednostavno komad ostao porozan u unutrašnjosti što je dovelo do ovoga. Trošak ga čeka ako se desi belaj, ali ja ne bih ovo dirao dok se ne sjebe, a mišljenja sam da neće, bar po ovoj lošoj slici.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Mislim jebiga cijeli svijet mijenja ove komponente kada se ostete, samo mi na Balkanu izigravamo nesto.
Nije da se na netu ne mogu naci slicni primjeri ostecenja.
Kud ces dalje filter ulja se mijenja sa svakom drugom zamjenom ulja...
Pa nismo svi idioti. Zašto mjenjati nešto zbog sinice? Kad si kod ulja, ima i ona, zašto da mjenjam ulje kad mi troši i stalno dosipam?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Dobro sam upoznat sta je dio milimetra. Pravio sam CAD fajlove, izradjivao na CNC valjda se i ja razumijem.
Zasto mijenjati ? Dobro, svako bira. Ja licno ne bi da me sutra zajebe sitnica na putu.
Drugo. Nije puklo vec je sastrugano. I moze se vidjeti dijelovi strugotine. Sam znas kako izgleda kada "cikne" metal i kada ga turpijas.
c3m8Jde.png

Iznad mozes vidjeti strugotine

Mislim sta realno tebe i mene briga. Uvijek je odluka vlasnika.
Krajnji desni zubac, fino urezano C , ispoliran od frikcije. Nije pobojio znaci nije bio izlozen velikoj toploti.
Ja samo kazem da ce ova ostecenja ubrzati trosenje startera. - Koliko ce trajati dok se ne potrosi to ne znami ni Ogi ni ja. Moze da nadzivi moze da te nekada sutra zezne .
- Sa strana zubaca, mozes vidjeti ispolirane cize. Sjaje se Mislim da je zupcanik blago potrosen na startetu i da on struze "slajdra" . Opet kaze ovo su dijelovi milimetra koji cine ovo.
 
Poslednja izmena:
Član
Dobro sam upoznat sta je dio milimetra. Pravio sam CAD fajlove, izradjivao na CNC valjda se i ja razumijem.
Zasto mijenjati ? Dobro, svako bira. Ja licno ne bi da me sutra zajebe sitnica na putu.
Drugo. Nije puklo vec je sastrugano. I moze se vidjeti dijelovi strugotine. Sam znas kako izgleda kada "cikne" metal i kada ga turpijas.
c3m8Jde.png

Iznad mozes vidjeti strugotine

Mislim sta realno tebe i mene briga. Uvijek je odluka vlasnika.
Krajnji desni zubac, fino urezano C , ispoliran od frikcije. Nije pobojio znaci nije bio izlozen velikoj toploti.
Ja samo kazem da ce ova ostecenja ubrzati trosenje startera. - Koliko ce trajati dok se ne potrosi to ne znami ni Ogi ni ja. Moze da nadzivi moze da te nekada sutra zezne .
Ma ko ga jebe i zamajac, neka odluči sam šta će, više sam ovu konverzaciju započeo jer sam skontao da se baviš čime se i ja bavim, samo sam malo pretvorio u sprdnju da ovi panjevi što se prepiru svaki dan nauče nešto i vide da se može voditi i normalna konverzacija na ovom forumu gdje u poslednje vrijeme samo sranja postoje.
Nego, kolega, šta sa ovim raditi?
41ec0d24b3b811935db9eaf66c3161fc.jpg
7b4c2de09c68e071797e0f99cef2126e.jpg
bb36187de1e652145330c0757b6fae71.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ma ko ga jebe i zamajac, neka odluči sam šta će, više sam ovu konverzaciju započeo jer sam skontao da se baviš čime se i ja bavim, samo sam malo pretvorio u sprdnju da ovi panjevi što se prepiru svaki dan nauče nešto i vide da se može voditi i normalna konverzacija na ovom forumu gdje u poslednje vrijeme samo sranja postoje.
Nego, kolega, šta sa ovim raditi?
41ec0d24b3b811935db9eaf66c3161fc.jpg
7b4c2de09c68e071797e0f99cef2126e.jpg
bb36187de1e652145330c0757b6fae71.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Mene zanima jesu li ovi crtezi rucno crtani ili samo isprintani :D
 
Član
Mene zanima jesu li ovi crtezi rucno crtani ili samo isprintani :D
To je samo dio crteža i presjeka koji su bitni. Tolerancije na ovom komadu su od 0.005 do 0.05 mm. Napravljena 4, davno otišli i što je veća satisfakcija, nema greške.
Nemam naviku slikati šta radim jer nemam vremena, a i postalo rutina kao kad cjepaš drva pa te ne interesuje kako će cjepka ispasti. Svaki dan je ovako i iz dana u dan sve zajebanije i komplikovanije pozicije, nikad dosadno nije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Joj momci jes' vam dosadno u životu, Ogy da ne mora raditi ovo što radi ne bi nikad ni počeo ovu raspravu, to znam.
Svi koji se bave Cadom bilo kakvim, svaka vam čast. Koristio sam ga i ja dok sam se bavio arhitekturom, i znam koliko mukotrpno tu bude, a arhitektura trpi veća odstupanja od mašinskih crzeža koje vi radite
 
Član
Da mi je samo znati kako imate volje toliko pisati? Hahaha
Nije do volje, do materije je koja te interesuje i želiš nekim panjevima na dječiji način objasniti nešto. Drago mi je što je kolega isto to radio i jedan drugog nadopunjavali, a ostali mogu izvući suštinu iz svega jer smo obojica u pravu. Kad bi se svi malo posvetili i ozbiljnije shvatili ovaj forum, mnogi bi nešto i naučili, ovako, puno mi je zanimljivije sprdati konje i panjeve kad postave glupa pitanja nego dati jednostavan odgovor, a sami su zaslužni za to. Ovaj moj posao je usko vezan za auto industriju jer preko 50% pozicija koje radim na poslu su za auto industriju. Moram negdje iskopati ležaj za Porsche što sam pravio, jednom sklopljen, nikad se rastaviti i pokvariti ne može. O tolerancijama tog sklopa bolje da ne pričam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Joj momci jes' vam dosadno u životu, Ogy da ne mora raditi ovo što radi ne bi nikad ni počeo ovu raspravu, to znam.
Svi koji se bave Cadom bilo kakvim, svaka vam čast. Koristio sam ga i ja dok sam se bavio arhitekturom, i znam koliko mukotrpno tu bude, a arhitektura trpi veća odstupanja od mašinskih crzeža koje vi radite
Ja ne moram raditi ovo što radim jer svoj posao ne smatram obavezom. Ja uživam u svom poslu, samim tim, ja ne radim, ja odmaram na poslu, a svakodnevno se usavršavam i napredujem i jedva čekam šta je sledeće jer svaki novi posao je novi izazov.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nije do volje, do materije je koja te interesuje i želiš nekim panjevima na dječiji način objasniti nešto. Drago mi je što je kolega isto to radio i jedan drugog nadopunjavali, a ostali mogu izvući suštinu iz svega jer smo obojica u pravu. Kad bi se svi malo posvetili i ozbiljnije shvatili ovaj forum, mnogi bi nešto i naučili, ovako, puno mi je zanimljivije sprdati konje i panjeve kad postave glupa pitanja nego dati jednostavan odgovor, a sami su zaslužni za to. Ovaj moj posao je usko vezan za auto industriju jer preko 50% pozicija koje radim na poslu su za auto industriju. Moram negdje iskopati ležaj za Porsche što sam pravio, jednom sklopljen, nikad se rastaviti i pokvariti ne može. O tolerancijama tog sklopa bolje da ne pričam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Druze, shvatam ja tebe, vas obojica se razumijete oko svega toga, kontam i ja ponesto, ali jedini problem je u tome sto 99% ostalih ljudi na forumu se nece ni potruditi da procita to sto ste napisali jer ih ne interesuje...
 
Član
To je samo dio crteža i presjeka koji su bitni. Tolerancije na ovom komadu su od 0.005 do 0.05 mm. Napravljena 4, davno otišli i što je veća satisfakcija, nema greške.
Nemam naviku slikati šta radim jer nemam vremena, a i postalo rutina kao kad cjepaš drva pa te ne interesuje kako će cjepka ispasti. Svaki dan je ovako i iz dana u dan sve zajebanije i komplikovanije pozicije, nikad dosadno nije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ja sam prije ovo crtao rucno hamer papir i rapidografe u ruku nema goreg posla uvjek mi se cinilo da je lakse napraviti nego nacrtati. A vremenom postane to stvar rutine kao i svaki posao postane covjek robot :)
 
Top