Osteceni zubi na zamajcu

Osteceni zubi na zamajcu

Član
Pozdrav, na meganu su mi osteceni zubi na zamajcu, sa jedne strane su osteceni nekih 5cm duzine, da li se to treba mijenjati ili se moze jos tako voziti. Pri radu nema nikakvih problema, uocio sam ostecenje kada sam skidao karter. Evo i slika
 

Prilozi

  • 20171226_190030.jpg
    20171226_190030.jpg
    1,6 MB · Pregleda: 89
Član
Moze se voziti tako cim nema problema pri radu. :) Znas li uopste cemu oni sluze ?

Dobio sam informaciju da se moze sjebat nesto ukoliko auto pocne paliti na tom dijelu, zato me zanima jel mi sad ovo bas potrebno mijenjati , moram skidati mjenjac iz drugog razloga pa ako je bas potrebno zamjeniti zamajac da to odradim usput
 
Član
Dobio sam informaciju da se moze sjebat nesto ukoliko auto pocne paliti na tom dijelu, zato me zanima jel mi sad ovo bas potrebno mijenjati , moram skidati mjenjac iz drugog razloga pa ako je bas potrebno zamjeniti zamajac da to odradim usput

Ovi ti zubi sluze za paljenje auta znaci alanser preko njih pokrece motor i ako stane na tom djelu i proklize neces vise auto moci upalit jedino na guranje :)
 
Član
A sto bi ga palio na guranje, dovoljno je samo da ubaci u petu i cimne auto za deset cm unapred i opet upali redovno na kljuc, ali ako mu se do sad nije desilo znaci da i ti osteceni zubi ne proklizavaju vec imaju jos "mesa", po meni nema razloga za brigu

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
zato sam i napisao... da ne mijenjam dzabe xd
1. Zasto se to desilo
2. Gdje su otisli dijelovi metala ?
3. Potrositi ce ti se se zupcanik tj zubi na starteru ili na zamajcu kad tad, i onda oboje moras promijeniti
 
Član
zato sam i napisao... da ne mijenjam dzabe xd
1. Zasto se to desilo
2. Gdje su otisli dijelovi metala ?
3. Potrositi ce ti se se zupcanik tj zubi na starteru ili na zamajcu kad tad, i onda oboje moras promijeniti
Iz kog razloga će se “potrošiti“?
Šta se može desiti?
Neko pojašnjenje...
Bar sa slike se vidi da su zubi svi na mjestu, fali im po komadić ivice zuba. Jedini problem je zašto se to desilo? Meni djeluje kao udarac od nešto, možda blaga poroznost materijala i koncentracija napona koja je uticala da se okrnje zubi.
Da ne dužim, bolja i kvalitetnija slika bi dočarala bolje situaciju. U ovom slučaju se vidi da anlaser ne bi trebao da ima problema i da ne može doći do preskakanja i proklizavanja jer su svi zubi i dalje na broju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Uzmi dva zupcanica, jedan istroseni, drugi nov. Okreci ih jedno vrijeme, pa izmeri odstupanja na novom. I vidjeti ces da se ubrzano potrosio.
Da je to tako i da nema veze, ne bi se zupcanici u difovima, mjenjacima pravila sa preciznoscu.
Kakve veze ima kada se lanac rastegne?
Kakve veze ima kada se zupcanik koji drzi lanac istrosi ?
Reflektuje se ubrzano trosenje oba dijela
 
Član
Uzmi dva zupcanica, jedan istroseni, drugi nov. Okreci ih jedno vrijeme, pa izmeri odstupanja na novom. I vidjeti ces da se ubrzano potrosio.
Da je to tako i da nema veze, ne bi se zupcanici u difovima, mjenjacima pravila sa preciznoscu.
Ti to meni ili ostalima?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top