Osijek Street race No4.

Osijek Street race No4.

Član
bmwscaner je napisao(la):
e to mi je najnajveca glupost od svih vozis u finalu i izgubis a neosvojis 2 mjesto? to mi nikako nemoze biti jasno :(
ebem ti pravila

slazem se u potpunosti. izgubiti u finalu (na koji god nacin) valjda bi trebalo znaciti da si drugi. al et... u svakom slucaju cestitke ;)
 
Član
je mal je chudno al ajde de! to isto ko u nogometu ak izgubis u finalu nisi onda drugi jel? :)

a i mal je zalosno da auto od 250 ks vozi klasu 16 ili nema dovoljno hrabrosti pa odvoziti kak spada ili se prijavio sam da zaradi sto isto gubi čar takmičenja!??

al sve u svemu je super bilo i sada cekamo jos koji SR :cool: hvala vam svim sto ste posjetili nas ;);)
 
Član
Nije to isto,pravilo je OK jer je svaki preprani start ustvari "varanje" i zato je i diskvalifikuje svako ko krene prije zelenog.

Da se to tolerise i da nije takvao pravilo na sta bi onda licila finalna trka kad bi oba vozaca znala da mogu startovari i prije nego se poravnaju.Moraju da budu takva pravila jer da toga nema onda bi se kratalo i prije nego izadje drugo auto na start a ovako se zna da svako ko krene prije zelenog je diskvalifikovan i onaj ko hoce da rizikuje mora da bude svjestan rizika.

Roman je konkretno krenuo veoma dobro i nije napravilo veliki red light ali je dovoljno za diskvalifikaciju mada po meni je imao reakciju oko .450 dok je aca imao .6xx

Dobro je to pravilo jer bez njega ne moze da se vozi drag race i tako je svagdje u svijetu,sve smijes raditi i sve ti je dozvoljeno ali red light je diskvalifikacija i odmah ides kuci.
 
Član
@SM ;)

RED LIGHT je automatska diskvalifikacija, pravilo je sasvim ok.. Druga je stvar sto je Repo hjeo da rizikuje i pokusa tako da popravi vrijeme.. Mogao je komotno u toj trci odvesti 18 sec i dobiti nagradu za drugo mjesto..
 
Član
Mislim da ne razumijete baš o čemu se radi, RL je svakako diskvalifikacija samo bi možda bilo ok da si ipak 2. mjesto bez obzira na RL, jer ipak 2 mjesto ne nosi nikakvu novčanu nagradu niti čak materijalnu pa ne oštećujete onoga koji je eventualno treći tako da bi se vozači čak mogli motivirati da baš kreću na nož ne znam... :icon_rolleyes:
 

IGY

Član
zmayich je napisao(la):
2boky: opcika bez olaksavanja 15.9 ne moze ispod:) od svih 120 takmicara niko nije imao onaj torks nastavak za gedoru potreban za vadjenje sjedista i tih gluposti:)

pozz

nisi pitao pravog, znas da imam onu malu magicnu kutiju sa svim mogucim nastavcima ;)
 
Član
Okej, red light je diskvalifikacija, ali može čovjek bar uzeti drugo mjesto. Ipak ga je dolaskom do finala zaslužio.

Npr. boki s foruma je u Mostaru probio klasu 16 ali je svejedno ako se ne varam dobio pehar za 3 mjesto klase 16.

Znači probijanje klase nije varanje, a red light jeste.

p.s. boki ništa protiv tebe, samo si uzet kao banalan primjer:icon_biggrin:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Okej, red light je diskvalifikacija, ali može čovjek bar uzeti drugo mjesto. Ipak ga je dolaskom do finala zaslužio.

Npr. boki s foruma je u Mostaru probio klasu 16 ali je svejedno ako se ne varam dobio pehar za 3 mjesto klase 16.

Znači probijanje klase nije varanje, a red light jeste.

p.s. boki ništa protiv tebe, samo si uzet kao banalan primjer:icon_biggrin:

Kako misliš "probio" klasu 16? Misliš u 15 probio pa dobio pehar za treće mjesto klase 16? Varaš se i to dobro ;)

I RL je diskvalifikacija i uvijek će biti mada bi se MOŽDA to pravilo moglo ukinuti samo u finalu recimo mada se već dugo vozi po ovim pravilima pa bi sad bilo malo glupo to mijenjati...
 
Član
Da probio je u klasu 15 koju kasnije nije ni vozio. Spominjao je da je dobio pehar za treće mjesto klase 16.

Neka se on javi i potvrdi. Ako nije istina onda se unaprijed ispričavam za lažne informacije.

Već rekoh, netko tko je došao do finala zaslužuje i pehar. Po meni je veće varanje u finalu probiti klasu (što znači da očigledno imaš auto za nižih klasa) nego red light.
 
ZELA GTI je napisao(la):
Da probio je u klasu 15 koju kasnije nije ni vozio. Spominjao je da je dobio pehar za treće mjesto klase 16.

Neka se on javi i potvrdi. Ako nije istina onda se unaprijed ispričavam za lažne informacije.

Već rekoh, netko tko je došao do finala zaslužuje i pehar. Po meni je veće varanje u finalu probiti klasu (što znači da očigledno imaš auto za nižih klasa) nego red light.

Na sastanku vozača sve im je lijepo objašnjeno posebno ovo i to je to tako da je bio svak od vozača sa ovim RL upoznat.
 
Član
zela malo si pobrkao loncice, pazi na casu next time :D

Inace, slazem se da bi bilo bolje da u finalnoj voznji RL nije diskvalifikacija. Pa prerani start i u Formuli 1 nije diskvalifikacija. Jasno mi je da u voznjama prije RL mora biti izbacivanje, jer bi se nasli mnogi da startaju prije vremena i onda ako ih ne odstranis - ta voznja bi se morala il ponavljati il bi taj lik dogurao u sljedeci krug, al ne zato jer je brzi, nego jer mora ponoviti voznju, pa bi se RL koristio za svasta. Umjesto rijeci diskvalifikacija, bilo bi dobro koristiti rijeci "prestanak daljnjeg takmicenja". Znaci u slucaju finala, posto je zadnja voznja nebi isao dalje, al bi ti ostalo to drugo mjesto. To bi bilo mnogo postenije od potpunog izbacivanja, ovo ti nebi omogucavalo da napredujes dalje, al ako si vec dogurao visoko i imas neki plasman, nek ti to i ostane.
 
Legend
OGROMAN RESPECT ZA REPU, ja nikad nisam srao protiv tebe, i jos uvijek stojim iza toga, da si jedan od najboljih street racera u bih, i od mene imas lak za kosu, kad bude race u zivinicama :cool::cool:

eh sada, cestitke i za ervixa, strasno uradjeno auto, svaka cast, ovo je nesto sasvim drugo ;)

cestitke i seji, basti, srdjanu, bekiru (neko mi rece da je i on osvojio nagradu) i mom covjeku zokiju, i superstrasnom TDIu :cool:

ostalo mi je jos da kazem da mi je zao sto nisam mogao doci, al bit ce i za to vremena, nadam se

vidimo se, pozz ;)
 
Član
zela nisi to pogrijesio, pogrijesio si u ovom sto napisa. Meni je najbolje vrijeme u zvanicnoj trci bilo 16,0, a ona vremena sto sam ti pokazivao sa papirica onog, to je vrijeme treninga, gdje se vozilo full gas. Tu sam vozio 15,*, u zvanicnoj trci nisam nikad probio, al dosta njih jeste. Ja sam ispao od onog lika sto je pobjedio, al kako su ostali isprobijali, oni trazili najbolje vrijeme u prethodnom krugu, a to sam bio ja i tako dobih trece mjesto.

A goca zar ti nemas neku funkciju u svom klubu, pa mozes traziti da se koriguje pravilnik po ovom pitanju diskvalifikacije u finalu.

Kad neko to uradi i ostali ce prihvatit dobre stvari :D

:icon_exclaim: :lol:
 
Član
Ma uvijek ce biti tih nekih podkradica i zezancija sa vremenom semaforom itd,npr ja i zilo u mostaru u klasi 15 zajedno i obojica probili u 14 i opet zajedno a koliko ja znam parovi se ne mogu isti ponavljati :icon_question: tako da idemo dalje i vidimo se u zivinicama:cool:
 
Top