Opel Calibra C20NE

Opel Calibra C20NE

Član
ma neee...to je auto sa zeznutim izgledom i kao takav jedino mogu zamisliti crnu boju i brutalne felge...sve ostalo bi me podsjecalo na seljakluk....
Doduse....inace crna boja mi se jako svidja u svim varijantama...ma vidjet cemo ali bit ce da valja jer auto planiram da zadrzim duzi vremenski period...djecacki san :D
 
Član
Nakon 20 dana jedan video paljenja Calibre...Bili su jaki minusi preko -18..doduse je u garazi ali akumulator nije najbolji
Nasprem mog golfa dizela kojem prvo jutro na -10 otkazala 3 grijaca i akumulator dao svoje te jedna dizna popustila Calibra me odusevila hahaha :D
 
Član
Nakon 2 mijeseca uz samo povremena paljenja neki dan Calibra izasla na cestu...Prva dva dana auto radilo bez problema..Jedno jutro upalio temperatura mi zakucana..Naspem vode odem majstoru ostavim mu auto...Sutra dodjem po popravljeno auto upalim ga ispred garaze auto radi na tri klipa i gasi se...Ja i majstor se gledamo obojica zbunjeni...Dva dana auto se pregledavalo sve ispravno...ja vec pomislio izgorio ventil motor se mora otvarati...Zamijenim filter od goriva auto radi normalno...radi bolje nego prije..Krenem do cure..udaljena je neki 40 km od mene sav sretan idem sa Calibrom Golfa mi je vise puna kapa..kako ovi dana pada kisa a golf prokisnjava na sve strane prednja i zadnja sjedista auuuuf...Dodjem tocno pred kucu od cure smrdi plastika u kabini...pogleda dolje pusi se iz osiguraca.skinem poklopac kad ono 2x osiguraca do temelja izgorili.....Ugasim auto izvadim te osigurace kad imam sta i da vidim...Ne samo da su osiguraci se zapalili nego utori gdje idu osiguraci su deformisani skroz i nema sanse da se mogu drugi da ustekaju..Pogledam koji su kad jedan od ventilatora od hladnjaka a drugi od desnog svijetla....Ajde reko ode nazad 40 km da vratim Calibru kuci...do moje kuce ima brda dosta malo je losiji asfalt pa sam isao sporije...naravno dok sam dosao kuci auto se malo vise ugrijalo...Puklo crijevo na racvi sav antifriz izletio van...Sutra dan ustekao nekako osigurac iako sam bio presiguran da ne hvata dovoljno i da nece funkcionisati...osposobim cijev...naspem antifriz ozracim sustav...i upalim auto da stekne temperaturu da vidim jel radi...Pustim do 100 stepeni da se ugrije motor ventilator se ne pali...ali sto je najgore ne otvara ni termostat...opet drugo crijevo od pritiska popusti i opet antifriz ode van..Sutra opet majstoru na uklanjanje kvara...Da mi je neko govorio da ovoliko autu moze da steti sto se ne voza cesto ja mu nebi vjerovao...Samo 2 mjeseca i svi ti problemi nastali...
 
Član
Pronadjem dvije racve..bocu od vode sa originalnim cepom...Kutiju kompletnu od osiguraca i odnesem do majstora da popravimo ranjenu zvijer...

..Slika napravljena prije nemilog dogadjaja hahahha...Krenem za Ramu i na Makljenu sta se desi...desi se da mi proklize i preskoci remen...prekjuce promjenio ulje u Golfu..samo sto sam u cetvrtu brzinu ubacio upali se lampica od ulja...zatuce ispod haube..motor poskocio udario u haubu nazad na asupuhu zadimilo boze sacuvaj i samo se ugasilo...Otvorio haubu ima se sta i vidjeti...cep od ulja izbijen..dimi se iz motora smrdi ulje sve kolje za oci...Calibra na popravku Golf ide na otpad...Od dva auta Mate pjesak posto..Samo kad krene....
 
Član
Calibra ima problema sa crijevima jer su dosta popustila...Problem sa kutijom osiguraca sam vec opisao..A golfu dvici sto sam imao njemu je remen preskocio..Calibra je na sitnom kvaru..A golf ide na otpad sluzio me je samo zimi..A sto se tice toga da li se isplati vjeruj mi da je...od djecackih snova se ne odustaje tako lako :D
 
Član
Nije nije...Cali je ziva..Zimski san je malo dotukao..al oporavlja se..u srijedu na cesti opet brm brm :D .D
 
Član
@edoze Hvala :D
Kako sam imao problema sa zadnjim gumama...nisu bas bile u najboljem stanju..danas mi izleti ponuda kakvu nisam mogao da propustim..2x Continental sa extra dobrom sarom za 40 KM gratis montiranje...Dimenzije su bile od starih 225/40/r16...Trenutno 235/50/r16..Dakako upitno je bilo da li ce stati pod auto...stale jesu ali mi se profil nikako ne svidja...ogromno izgledaju...Pored svega malo hoce da zagrelji kad se brze naleti na rupe..moze se srediti na amortizerima jer su podesavajuci...trenutno nazad nije toliko tvrdo kao naprijed..Bit ce na autu svega mjesec dana dok ne kupim potpuno nove gume sa novim dimenzijama.Kad se gleda sa boka stvarno lose izgleda...ali straga auuuuu...za mene perverzija...Cali cijelu traku zauzme hahaha :D Radi mjesec dana nisam htjeo negdje da glavu izgubim jer su se moje stare gume pocele da gule sa unutrasnje strane do amortizera..nije bilo vidljivo ali je auto poskakivalo...Za 40 KM dobro sam prosao...

 
Član
Nije se dugo pisalo...da budem iskren i zaboravio sam na forum kompletno haha..
Eeeh Calibra je jos tu i kako stvari stoje ostaje dok sam ziv :D
Voza se konstanto bez ikakvih problema..radi preventive nedavno uradjen remont motora...osvjezeno sve kompletno..Zasad i previse nego zadovoljan..Prije osvjezenja motora Cali je trosila oko 12 litara benzina i pocela je da pomalo guta malo vise ulja nego normalno...Nakon zamijene svijecica razvodne kape i kablova i neki dijelova sto se ticu dovoda benzina potrosnja goriva pokazana da nisam mogo u snu da zamislim da je moguca...






Na slici iznad pokazana potrosnja goriva na 100 KM ciste gradske voznje iako je gradic jako jako mali sa jednim semaforom i bez veliki guzvi..uglavnom ja prezadovoljan s obzirom da je prije osvjezenja trosila 12 litara...Kako god trudimo se i ide nabolje...Ostalo je jos posla na Calibri i previse ali polako..bit ce ona kako sam ja zamislio...daily car...nesto me unazadi nesto nije i tako..Lijep pozdrav
 
Član
The end...Svasta toga prosli zajedno...na kraju zalosno zavrsilo...Trenutak nepaznje sve palo u vodu :(








Prilazim treptecem zutom svijetlu(semafor ne radi ugasen iza ponoci)..kompletno stajem sa autom...pogledo lijevo desno nije bilo nikoga..kreno naprijed trebao sam da idem samo pravo...nisam makeo 10 centimetara sa lijeve strane udario me djip..Covjek je isao preko 60 kmh i uopste se nije mogao zaustaviti...probao je da me izbjegne ali me je ipak zakacio...ja sam se pomakeo 10 centi i kad sam vidio njega da me treba udariti zakocio sam skroz..dakle opet sam stao prije udara..Pored tog raskrizja je policijska postaja i to raskrizje je pod video nadzorom...Ja sam bio na svadbi cijeli dan i napuhao sam 0.9 a ovaj je napuhao 0.0...Dobio sam kaznu 100 KM za nesrecu i 50 KM za dejstvo alkohola...Uzrok nesrece je navedena nepaznja vozaca a ne da je uzrok voznja pod alkoholiziranim stanjem..Dao sam izjavu kako se i dogodilo...drugi vozac je napisao svoju izjavu da je vozio 60 kmh..Za kaznu me nije briga..moje pitanje je da li na osnovu ovoga mogu da dobijem ikakvu odstetu od osiguranja jer planiram da idem do advokata i na sud...Iako sam zakonski kriv jer sam oduzeo prednost ali nisam izletio ko budala na cestu...Vidio sam i snimku i imaju je spremljeno i na snimci se jasno vidi sve moje zaustavljanje pa kretanje naprijed pa udar djipa u mene....Dakle pitanje da li mogu ista da dobijem od odstete na osnovu ovoga sto sam napisao..Zakonski jesam kriv al sve u svemu kriv sam samo sto sam bio pod utjecajem alkohola...Molio bih za savjete...
Usput Calibra ide na prodaju u tom stanju u kakvome jeste...Ostecen je cijeli prednji kraj...branik...obje polustranice...hauba..farovi..vezni lim savijen skroz i ostecen hladnjak...Motor i ovo sve iza i unutrasnjojst i zadnji kraj spura tockovi i ostalo sve je neosteceno...Godinu dana ulaganja i paznje i brige u roku 10 sekundi sve palo u vodu :(
 
Top