Opel Calibra C20NE

Opel Calibra C20NE

Član
Kao sto i većina kaže Calibru svi vole tačno je ikona.
Volio bih jednu posjedovati, pratim temu svakako.
 
Član
632e3046283e559a9c844fb68850b519.jpg
 
Član
Ne znam gdje su nestale one silne Calibre sa nasih puteva? Ja se ne mogu sjetiti kada sam zadnji put vidio jednu.
Nek' ti bude sa srecom, nasao si ocuvan primjerak :)
 
Član
Auto odvezeno na servis...
Mijenja se dihtung na deklu,dihtung na karteru,korpa,lamela,svijecice,sajla of gasa i kvacila,novi kablovi od svijecica,obrada diskova i plocica...Ostalo sve je u dobrome stanju,bivsi vlasnik je vodio racuna koliko toliko..Valjda cu onda sa sigurnoscu moci da kazem da imam potpuno ispravnu Calibru hahah :D
4179b3143f23540dd95ef34d1232d924.jpg

3b5bdc3cdaa75d7897e7035aaa9b3b2f.jpg

680f8e8de43a52acf61aec50687e45f2.jpg

a33df3f8a57a2ea16024bf8a4a71e619.jpg
 
Član
Mali road trip...Uskoplje-Livno-Tomislavgrad-Rama-Uskoplje...Nekih 230tak kilometara relacija...Jako jako zadovoljan ponasanjem auta,napravljeno prvih 1000 km u mome vlasnistvu...nisam skidao osmijeh sa lica cijelim putem...Kad sam dosao u Ramu dobro sam se zajebo,cijela Rama je izrovana jer se navodno rade vodovodne cijevi ili sta vec...glavni izlaz iz Rame je blokiran,ogromne rupe i makadam..kad sam vidiio prestravio sam se...Auto je prenisko za moj ukus i stvarno nisam navikao voziti tako nisko koliko mi god ide na zivce kad izidjem vani pa pogledam eeeeeeh... :p Petak..izlazni dan auta na cesti do mila boga...cesta uska jedva jedno auto moze da prodje a promet se odvija u oba smijera po cijelome gradu...Krenem na sporedni izlaz preko sela zvanog Gmici (Ne znam jeli ikome pozat taj predio puta...nagib brdo toliko da se auto jedva prvom brzinom se uspne,takodje pola makadam pola asfalt,krenuo sam Bogu da se molim da ne dodje auto iz suprotnog smijera nema sanse da bi se mogli miomici)...presao nekako sav sretan izasao na magistralnu cestu zaputio se kuci kad na sred ceste kamen onako nit velik nit mal vise kao grumen zemlje izgleda,auto iz suprotnog smijera krenem kociti i usporavati i naravno nisam uspio samo preletim preko i jak tup udarac kroz cijelo auto odzvonio,kosa mi se na glavi digla,izasao iz auta odmah pomislio karter branik otislo sve u lijepu materinu...Na svu srecu samo sam ostao bez lipa kojeg sam pronasao na cesti...nije polomljen ali je odvaljen,sutra cu ga vratiti na auto nadam se...Kako god jako zanimljiva vecer za mene i moju Calibru hahaha...Jos malo i zimski san za nju...

 
Top