Opel Calibra C20NE

Opel Calibra C20NE

Član
Auto spremno za zimski san...Imao sitnih problema sa servo pumpom...tocnije ulje je bilo pre staro pa sa ga zamijenio..nije puno pomoglo..na kraju sam sve poskidao ukljucujuci i letvu i cijeli sistem...ocistio i sad radi kako treba...presiroke su gume naprijed treba to okrenuti na mijestu hahaha...Kupio sam winter ride...evo malo da se nasmijete...koliko god mrzim to auto i nije mi drago nimalo i nikad nisam sebe mogao da zamislim u dizelu i koliko sam god sebi i drugima govorio da necu nikad dizela iako nemam nista protiv dizela..jednostavno sam osjecao i osjecam da ti tipovi motora nisu za mene...i uvijek sam govorio da famoznu dvicu necu nikada....Spletom okolnosti postao sam vlasnik golfa dvice dizela '84. godiste...da bude jos bolje ili gore ne znam kako da kazem kupljen na moj rodjendan hahahahhaha...Necu da ga predstavljam a nemam ni slika...Posluzit ce preko zime nadam se..Nije u nekom stanju..dotjerane kocnice...grijaci..akumulator sve ostalo me i ne zanima u kakvome je stanju niti cu se truditi da bude u boljem stanju...Ne znam da li krsim pravila foruma ali nemam slika pa cu postaviti link sa pika ima tamo par slika...
http://www.olx.ba/artikal/19105232/golf-2/
Planova za ljeto sto se tice Calibre ima i preko glave...Vjerovatno kompletno farbanje..mislim se izmedju crne boje ili da ostavim crvenu i crne detalje plastika ukljucujuci i zadnji spojler...mijenjanje koznog enterijera...dakle presvlacenje sjedista u crnu kozu i postavljanje crnih tapacirunga sto je dolazilo u nekim Calibrama...Kupovina novih dimeznija guma...naprjied 185(trenutno 195) a natrag bih isao na 225(trenutno 215) ili cak 235 ako se mogne upasovati pod rub....Evo trenutno stanje voznog parka... :D

 
Član
Jako dosadna noc...Snimci nisu neke kvalitete ali se cuje zvuk sto i je poenta videa.. :D
Naprijed su trebale da idu 185 gume ali mi izletile dvije nove povoljno 205 sirine tako da sam uzeo te...205 45 16 za naprijed ne predstavljaju neki problem sad kad je servo repariran :D :D
Do iduceg update-a
 
Član
Golf prije podizanja na tvornicke opruge
d1b934c50aa6139d158b3ee956f65ebb.jpg

22f930b554d3acce92d925e57ed76dca.jpg

4bcc54f1f069bee94612a9794c81b046.jpg
 
BHT Ovisnik
Pa sto to pored calibre. Inace to nisam bas vele kontao. Ja kada ga kupim idem s njim i u grad, i posao, i u brdo i na more, tesko da ga mogu gledati u garazi :D
 
Član
Calibra dosla sa Blistein amortizerima i sportskim oprugama....16ske gume....Da bi nju osposobio za zimu treba mi kompletan set prednjih i zadnjih amortizera i opruga....Nove felge 16ske(15ske nemogu zbog velicine diskova) i na to sve zimske gume....Jako mi je nezgodno zimi doci kuci jer stvarno ima brda i velikog nagiba....Previse bi me kostalo to sve da kupim i vjerovatno sjebao bi i lamelu do proljeca jer bi bilo puno slajdranja...Zato sam se odlucio uzeti ovog golfa jer kakva god steta da se desi nije mi puno vazno...a ako bi sklizao sa ceste u kanal ili negdje kad bi se spustao sa Calibrom eeeehh...stoga nisam htjeo da riskiram
 
Član
Na Calibri nikakav update nazalost...povremena paljenja i to je to...Kad god sjednem u nju muka me spopadne....Ozbiljno razmisljam da kupim zimske gume sa felgama da je osposobim za zime...Tesko da mogu zelju da trpim heh...Guremam sa Golfom...nema nekih problema ali Golf je sam problem po sebi hahahhaha...VW-ovci ne zamijerite..malo sale :p :p

:p
 
Top