Oldschool - new generation

Oldschool - new generation

Član
V12 u ovome, aj u picm..

Coupe mi se ne svidja nest pretjerano izvana, al unutrasnjost je za mene savrsena.
 
Član
Zanimljivo mi citati stvari koje nisam znao.
U šta sve BMW taj V12 nije pokusao staviti majko mila :))
Nema tog razmisljanja vise sada je Mdizeli i krosoveri :(.
 
Sada je glavni onaj 3.0 turbo. Guraju ga u sve moguće modele, što je dobro ali istovremeno i loše.
A vozila koja danas nose M značku istovremeno nose i X1 ili X6, nažalost.
 
Poslednja izmena:
Ima nas još, ali velika manjina :)

I imao sam priliku čuti dva tipa kako u kafani komentiraju 997 Carreru S (onu što sam postavio u drugoj temi) kaže jedan: " niđe veze, šta je ovo, nešto malo, guzato..."
kaže mu drugi kolega za stolom, "a jebo ga ti, ko da nikad nisi čuo za poršea, ovo mora ić ko iljadu vragova."
Ovaj prvi će na to: " ma ide to moj k. neka §edne samnom u mečku pa da vidi kako ide auto...!"

ps. Vozi 320cdi sa AMG "sporckim paketom" :D
 
Član
Ima nas još, ali velika manjina :)

I imao sam priliku čuti dva tipa kako u kafani komentiraju 997 Carreru S (onu što sam postavio u drugoj temi) kaže jedan: " niđe veze, šta je ovo, nešto malo, guzato..."
kaže mu drugi kolega za stolom, "a jebo ga ti, ko da nikad nisi čuo za poršea, ovo mora ić ko iljadu vragova."
Ovaj prvi će na to: " ma ide to moj k. neka §edne samnom u mečku pa da vidi kako ide auto...!"

ps. Vozi 320cdi sa AMG "sporckim paketom" :D
To je onaj sistem ogranicenosti kada mislis da znas sve a bez da si to preosao/probao.
Kako kovjek koji nikada nije vozio nista jace od 200/250ks zna o autima od 350/400!
 
FIAT COUPE (1993.-2000.)

013FiatCoupe06.jpg


Tko bi rekao da je proizvodnja ovog atraktivnog kupea prestala prije punih 15 godina ?! Još uvijek je svjež i moderan, a kako ne bi bio kad su njegovi kreatori imali potpunu slobodu izražavanja, za razliku od današnjih kad svaki automobil bilo kojeg proizvođača mora bit sličan kao jaje jajetu, pa nacrtaju uglavnom izgledom dosadan automobil koji za 2-3 godine zahtjeva "fejsliftinge" i "zatezanje bora" kako neki novinari vole reći.
To nije bio slučaj sa Coupeom gdje su za njegov jedinstven izgled zaslužni kontroverzni (BMW) Chris Bangle koji je radio za Centro Stile Fiat - vanjske linije auta i Pininfarina - unutrašnjost.

Proizvodnja je bila u tvornici Pininfarina, na Fiat Tipo 2 platformi (nije riječ o modelu Fiat Tipo nego univerzalnoj platformi Fiat grupe na kojoj su bili npr. Fiat Bravo/Brava, Lancia Delta 2, Alfa Romeo 145/146, Alfa Romeo GTV itd.)

Jedna od karakteristika koja posebno ističe Fiat Coupe su felge sa 4 kraka, koje su tijekom vremena bile dizajnerski modificirane, ali su uvijek ostale u toj formi.

Korištena je i relativno široka paleta motora:
u prvim serijama 93.-96. ugrađivan je
redni 4 16v obujma 2000ccm, snaga = 139KS
i njegova Turbo verzija snage 197KS,
za prenos je korišten 5 brzinski ručni mjenjač i u turbo modelu direfencijal sa mehaničkom blokadom
Od 96. su uvedeni novi motori:
redni 4 16v, obujma 1800ccm, snage 131KS
redni 5 20v, obujma 2000ccm, snage 147KS i 20v V.I.S. (sa promjenjivim usisom) snage 155KS
i kao najatraktivniji
2.0 20v Turbo, snage 220KS, također sa mehaničkom šperom i mjenjačem sa 6 brzina.

Limited Edition 20v Turbo verzija (1998.-2000.) je imala posebne dodatke koji uključuju set spojlera, specijalna Recaro sjedala, dugme za pokretanje motora, Brembo kočnice i posebna paleta boja: crna, crvena i 3 nijanse sive.

Proizvedeno je ukupno cca 73000 primjeraka Fiat Coupe-a, zanimljivost je da iz 1993. postoje ili su postojali samo 119 komada.

(na slikama: 20v Turbo)


013FiatCoupe01.jpg 013FiatCoupe02.jpg 013FiatCoupe03.jpg 013FiatCoupe04.jpg 013FiatCoupe05.jpg 013FiatCoupe07.jpg
 
Pogledaj temu "oldschool limited" ima nešto o tome
Ovdje idu noviji automobili od e34
Dovoljno stari a opet relativno mladi:)
 
Član
Onda cemo E39 M5, ali post mora biti najopsirniji u istoriji bht foruma. Najbolje da ga sastavi covjek koji ga je vozio, ako ima vremena.
 
AUDI S8 (D2) (1996.-2002.)

Priča je stala na M5, ali prije njega nema razloga ne postaviti u temu još jednu sportsku limuzinu.
S8 je možda i jednako bitan u svijetu automobila kao i M5. Razlog, prva izrazito sportska velikoserijska limuzina najviše luksuzne klase. Istina, prije njega su postojali AMG S klase (ali prije Mercedesovog 100% vlasništva, i radi se o jako malom ekskluzivnom broju primjeraka) i Alpina serije 7, ali i to je rijetka, ručno rađena egzotika.

S8 je serijska top verzija Audija A8 (serija D2).
Iako na prvi pogled nema razlike u izgledu u odnosu na standardni A8, postoji mnogo detalja koji su karakteristični samo za S8:
Polirani aluminijski retrovizori, prednja maska, završna dvostruka cijev auspuha, specijalne "Avus" dizajn felge promjera 18", a od facelifta 1999. kao opcija su bile felge promjera 20". Unutrašnjost karakteriziraju profilirana sportska sjedala, grafika instrumenata kakvu imaju samo pravi orginalni S modeli Audija (ne S-line) i trokraki sportski volan kao jedna od opcija.

Od motora u S8 je ugrađivan jedan i jedini V8 obujma 4200 ccm.
U prvoj seriji 96.-99. godine bila je verzija 32v snage 340KS,
a od 99.-02. godine bila je verzija sa 5v/cilindar (dakle 40v) snage 360KS.

Pogon je, kao i uvijek, Torsen quattro, ovjes je niži 2cm u odnosu na A8.
Od svega ovoga što je nabrojano možda je veća zanimljivost izbor mjenjača. ZF Tiptronic automatski mjenjač sa 5 brzina je službeno bio dodatna oprema, ali ugrađen je u 90% S8-ica, ali ono najbolje je ručni mjenjač sa 6 brzina koji je bio standardna oprema ali uzeo ga je vrlo mali broj kupaca. Jednistven je zbog klase kojoj pripada A8/S8 gdje je sve podređeno lijenosti vozača i putnika i gdje sve mora biti "automatik" :D
Danas se mogu po stranim forumima vidjeti brojni projekti konverzije sa Tiptronika na ručni 6 brzinski mjenjač, s kojim su performanse drastično bolje, ali se dobiva i veća egzotika u toj visokoj klasi automobila.


014AudiS8d2.jpg 014AudiS8d22.jpg 014AudiS8d23.jpg 014AudiS8d24.JPG 014AudiS8d25.jpg 014AudiS8d26.JPG 014AudiS8d27.JPG

Ronin ne bi bio Ronin bez S8 :D

 
Poslednja izmena:
Top