Oldschool - new generation

Oldschool - new generation

S obzirom da su teme o starim pilama neiscrpne i uvijek ima materijala, odlučih pokrenuti nešto novo-staro.

Budući klasici, koji su još uvijek moderni da bi se nazvali oldschool, ali ipak neizmjerno jednostavniji i bez suvišne elektronike i hibridnih pogona koji su temelj nasuvemenijih automobila. Ja bi ih općenito nazvao - nekakva srednja generacija ili analogni automobili ili....

ps.1 Nije bit u redanju bezbroj slika. Kratka priča (tekst) o nastanku pojedinog modela, teh. podaci ili čak neki video su poželjni.

ps. 2 Ne mora biti limited serija iako su auti koje sam naveo u primjeru sami po sebi napravljeni u malom broju.


Navest ću neke primjere, na šta konkretno mislim:

Renault Clio V6 ili 172 RS...
Ferrari F355 ili 360 Modena ili 456GT...
Opel Speedster...
Subaru STi...
Mercedes CLK55AMG ili C43 AMG...
VW Golf mk4 R32...
BMW M5 e39 ili Z8 ili Z3...
Alfa Romeo GTV 3.0 ili 3.2...
Audi S4 b5 ili A6 4.2...
Alfa 147 ili 156 GTA...
Nissan Skyline r34...
Honda NSX...
Seat Leon mk1 Cupra...

i.t.d........

Počet ću sa ovim


BMW Z8

Zaboravljen u moru novih robotiziranih M modela koji nose čak i oznaku X.
1997. je predstavljen koncept Z07, a kao inspiracija je poslužio legendarni 507 Roadster s kraja 1950ih. Doživio je trenutačan uspjeh i pozitivnu reakciju javnosti, pa je 1999. predstavljena konačna cestovna verzija

Mehanička osnova je M5 e39. A to znači da je pod haubom

S62 V8, 32v, 5000 ccm, 400KS, 500Nm.
6 brzinski ručni mjenjač + mehanička "špera"

Masa je manja u odnosu na M5, pa su s tim i performanse relativno bolje: 0-100 4.7s, 0-200 km/h 17s, 402m : cca 13s

Nije neka posebna limited serija ali je svejedno čista ekskluziva: napravljeno je 5703 komada. Danas cijene vrtoglavo rastu i već je na 200-250 000 €. Određeni dio njih je prošao kroz ruke stručnjaka iz Alpina GmbH, ali o tome ima poseban članak.

wthjwtj.jpg

etkzletu.jpg

rktqrtk.jpg

wrjtwrjt.jpg

qjtwrtkwr.jpg


Je li zbog ovoga dovoljno klasičan ? :D

wtzletlw.jpg


Orginalni hard top

ktezltu.jpg




Ja mislim da mu ne fali ništa osim dodatnih pogonskih elektromotora i baterija u gepeku. :D
 
Član
Z3 mi je uvijek bio karina naspram Z1
kad sam prvi put vidjeo vrata na Z1 vilica mi otpala...
 
Član
pa ti gore navede Z3 uz Z8 i e39 M5

Z8 umjetnicko djelo
Z3 konfekcija :)
M5 E39 hmm ne znam meni nije nesto posebno, ni blizu Z8 :)
isto i za Opel Speedster, samo losa kopija Lotus Elise-a :)
 
Član
Z8 sam imao priliku vidjeti uživo i malo razgledati....i obični BMW-ovi su dobri, M-ovi pogotovo, tu nema dileme, ali ovo je nešto više...klasa za sebe. i Z3 je kul auto, ali Z8 ostavlja baš poseban utisak.
 
Ne znam, za mene je Z8 već 1999. postao nešto kao što je Ferrari 250 GTO ili Merc Gullwing, umjetničko djelo, sulptura... Može li se to auto ikako voziti ali da ga se gleda izvana? :D
 
Član
Ne znam gledam spisak izbacio bi wrx i kao veliki fan alfe gtv . Mislim impreza je u evolucijama pravljena toliko al da drzi vrijednost ne drzi tesko je naci serijski model! Gtv lijepo ali lose auto ! Z8 sta rec ode u wc eto me za 5min mozda i prije :)
 
nesto mi zao sto nikad nisam imao priliku uzivo vidjeti Z8, ovo je meni prelijepo auto.

a kad sam procitao naslov teme odmah mi je kroz glavu prosao audi rs4 b5
 
Nije to to, ona druga tema je za te stvari, samo treba pregledati stranice, ovo je nešto drugo, iako sličan koncept. :)
 
Top