Oldschool limited

Oldschool limited

Bio je skoro u ovakav u onoj emisiji "Wheeler Dealers". Zelja bivseg vlasnika je bila da ga vidi sredjenog prije prodaje, i na kraju on ga i odkupi od njih :icon_smile:

Tacnije, ova emisija :)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q0LpBT5H47k[/video]
 
Racing Dynamics BMW e36 Compact V12

Racing Dynamics s.r.l. je talijanska tunerska firma osnovana 1980. godine sa sjedištem u Milanu, a bave se preradom BMW automobila. Početkom 90ih ulaze u svijet utrka pripremanjem automobila za Super Touring klasu, tu su sudjelovali nekoliko godina i od kraja 90ih rade samo cestovna vozila.

Prerade su im često ekstremne, kao i ovaj bolid o kome se radi u temi. Ukratko, uzeli su mali "slabašni" BMW 318Ti Compact e36 i u njega nekako ugurali veliki V12 iz modela 750i/850i
Službeno se zove K55 a rezultat je impresivan. Detalji su tekstu (koji je nažalost na engleskom).
Danas jednostavno ne postoje ovako impresivne prerade da nose potpis s.r.l., GmbH i L.t.D...
Sve se svodi na reprogramiranje elektronike i turbo punjača, koji su sami po sebi serijski detunirani :D

53r7.jpg


8frm.jpg


fy6d.jpg


ozto.jpg


0dcg.jpg


8eyx.jpg


c5p8.jpg


 
Rijedak jest, MB 100D Amg. Probaj ti nešto naći, ili netko drugi ako može. Nije ovo samo moja tema i treba aktivnije sudjelovati u njoj ;)
 
Član
Evo nešto sam našao o mb 100 AMG-u... Ali kako sam tražio podatke o AMG-u našao sam i Brabus verziju...

amg01.jpg image41468.jpg image41469.jpg image41975.jpg
 
Video govori 1000000 riječi, čak ni Chris ne govori ništa :)

Ja kažem , jebo polugice za mjenjanje brzina, jebo magnetne amortizere i hibridne pogone, i novi dizajn Ferrarija, koji se više ne može zvati dizajn nego samo izgled... Ovo je bila moderna umjetnost :)



 
Član
Mislim da može proći u ovoj temi , tek pretstavljeni ,harizmatični XM suprotstavljen konkurenciji u obere mittelklasse-u te daleke 89-te...

 
AMG Mercedes 560E

Svaki pravi oktanoglavac i znalac zna šta znači ime AMG Hammer, a ovo što sada postavljam u temi je njegova malo slabija verzija. Za razliku od Hammera ova pila ima M 117 DOHC V8 obujma "samo" 5600 ccm i snagu od 360 KS. Ovaj motor je ustvari tunirana verzija motora koji se serijski ugrađivao u Mercedes w126 560SE i 560 SEC modele (280-300 KS). Izdvojio sam tablicu mjerenih ubrzanja ovog AMGa i tadašnje automobilske elite. Impresivan je.

Poseban detalj je što su mu stavili službenu oznaku 560E AMG.

Osim toga, tu je i kompletan test (original iz 1987.) kojeg je odradio jedan od današnjih urednika EVO magazina.
eog6.jpg


0plj.jpg


oqoy.jpg



Novija slika, bio je jedan u prodaji i to u Engleskoj.

9qxe.jpg


I test:


 
Ferrari 512 BBi (1981.-1984.)


BB ili Berlinetta Boxer je Ferrarijeva serija modela koja je predstavljena 1973 godine sa modelom 365 GT4 BB (ima u ovoj temi nešto o njemu), nasljednik je bio 512 BB a poseljednji model u seriji je bio 512 BBi. Svima je glavna karakteristika, zbog koje su dobili i ime, motor sa 12 cilindara u "ležećoj" ili "flat" konfiguraciji. Iako se zove Boxer, postoji bitna razlika u odnosu na pravi Boxer motor, da ponovimo gradivo:


BOXER...
qm4.gif

FLAT 12

512 BBi ima isti osnovni izgled kao i prethodnici samo sa nekim dodacima na karoseriji, ali se bitno razlikuje zbog motora koji u ovom slučaju umjesto starih dobrih karburatora ima, za tadašnje pojmove, novo i nanadjebivo Bosch K-Jetronic CIS ubrizgavanje. Snaga je ostala ista 350-360 ks, mjenjač 5 brzina ručni (ne DSG).

BBi su napravili u 1007 primjeraka, od 81. do 84., kada stiže slavna Testarossa.

a4d2.png


uz6x.png


mbj1.png


i911.png


q23d.png

 
Auto Motor und Sport 3/1991.

Opel Lotus Omega vs BMW M5 3.6 vs Alpina B10 Biturbo vs Mercedes 500E

Aute iz ovog popisa većina dobro poznaje, bar iz časopisa i interneta :D, a ovdje su u zajedničkoj usporedbi. Njemci sa svojim autima to detaljno odrade, kao i u ovom testu AutoMotor und Sport magazina.
Na kraju se uvijek postavlja pitanje tko je pobjednik. Može li se uopće proglasiti .... ? :)


wvgs.jpg

h7ug.jpg


vthg.jpg

gp4p.jpg


972n.jpg


 
Top