Oldschool limited

Oldschool limited

Član
RE: Oldschool limited - Nürburgring Youngtimer Trophy

ne znam jeli bila do sad Alfa 155 v6 TI
http://www.ultimatecarpage.com/gallery/21526/Alfa-Romeo-155-TS-BTCC.html

vrtila je skoro do 12k rpm i jebevala majke u DTM-u 90-ih
 
Član
RE: Oldschool limited - Nürburgring Youngtimer Trophy

:cool:

2921np2.jpg
 
RE: Oldschool limited - Nürburgring Youngtimer Trophy

Ovaj BMW 5ica E12 je unikatni model kojeg je napravio Conrad Pollman i firma Norddeutsche Karrosseriefabrik. Radi se o jednom jedinom primjerku, koji je trenutno u stanju kao na slikama, prešao oko 120000 km, prodavao se na e-bay za neku sitnu lovu, kako i ne bi kad je rugoba :D Ali ipak nije ružniji od nove 5ice GT, njega ne može nadmašiti ni Fiat Multipla. :lol:

p.s. odlične fotke legendarnih pila :cool:


Garga: temu sam bazirao na cestovnim automobilima, ali svakako je Alfa 155 DTM vrijedna spomena ;)

Ima u temi nešto o 2 homologacijske verzije namjenjene cestovnoj upotrebi.
 
Član
RE: Oldschool limited - Nürburgring Youngtimer Trophy

Imam ja originalni i u punoj dužini snimak utrke sa RS500 M3 i EVO 2 Bila je u mom komšiluku jedan EVO 1 :icon_biggrin:... Postaviću večeras
 
Član
RE: Oldschool limited - Nürburgring Youngtimer Trophy

ne znam jel bio radi se o golfu a59 sa 2.0 motorom i 275konja sa pogonom na sve kotace..jedan je u privatnim rukama dok je drugi u muzeju..:icon_smile:
Rallye-Golf-A59.jpg

A59_4-L.jpg

vwmsa5983da9hq.jpg
 
RE: Oldschool limited

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/nhqASZucAeo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
RE: Oldschool limited - AMG Hammer w124 vs JDM vs RUF & Porsche

Evo interesantne stilske viježbe iz zlatnih Fiatovih vremena a nastale po želji velikog Avvocata ,Gianni Agnellia.
U pitanju su izvedbe tada najreprezentativnijeg Fiata tog vremena , Fiata 130.

Fiat 130 Familiare
Karvanska verzija , zasnovana na limuzinskoj verziji sa jačim V6 motorom (3200) , prilično amerikaniziranog izgleda , realizovana od strane Centro Stile Fiat , a korišten je za potrebe porodice Agnelli , tokom ljetnih odmora

inarrivo_2.jpg

familiare.jpg

BHkU9TmCEAA8LR5.jpg:large









Fiat 130 Opera
4 vratna verzija Pininfarininog 130 coupea


tumblr_mfnmowPInM1qm6egko1_1280.jpg

1974_Pininfarina_Fiat_130_Opera_04_.jpg

1974_Pininfarina_Fiat_130_Opera_03.jpg






Fiat 130 Maremma
Pininfarinin shooting brake koncept , takođe zasnovan na coupeu 130

1974_Pininfarina_Fiat_130_Maremma_13.jpg

Pininfarina_Fiat_130_Maremma_SB_1974_04.jpg

Pininfarina_Fiat_130_Maremma_SB_1974_02.jpg

Pininfarina_Fiat_130_Maremma_SB_1974_06.jpg
 
RE: Oldschool limited

Čini li se ikome da je tema pomalo izbacila lak po blatobranima a uskoro će i prava hrđa :D


Evo jednog "erotskog" filma kao pravo osvježenje :icon_smile:



<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Zl6UYDLW1WU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
RE: Oldschool limited - EVO magazin - Delta Evo II (detaljno)

Detaljan opis legende (vlasnik je čiča iz videa, glavni urednik EVO magazina)

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/PI--8IH5XJw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
RE: Oldschool limited - Merc 190E 2.6-16 Oettinger

Mercedes 190E 2.6-16 Oettinger (1985.)


Poznato je da je Oettinger službeni Volkswagenov tuner, koji je najbolje uratke imao 80ih i dijelom 90ih godina. Meni osobno je Oettinger izrazito drag jer su se bavili velikom većinom tuningom motora i mehanike, a manje izgledom automobila.

Povremeno su imali i izlete u "nepoznato", tj. bavili su se tuningom Mercedesa. A jedan od takvih je i ovaj 190E.

Ukratko, uzeli su legendarni,čisti, zdravi, novi 190E 2.3-16 i povećali motor na 2.6 litara i snagu sa 185 na 211 KS, detalji su u tekstu (klik na ikone ispod slika)

t9o4.jpg


r6ep.jpg


w8yn.jpg


usporedba sa mogućim konkurentima

a5g6.jpg


 
Oldschool limited

Ovu zvijer sam već predstavio u temi. Napravljen je sredinom 90ih i pripada pravoj staroj školi, a ovaj video to i dokazuje :icon_biggrin:


Ako je i jedan supersedan na popisu mojih želja onda je ovo taj. Danas postoje i GPoweri i Brabusi sa 700-800 ks, ali u moru tunerskih uradaka ne znače ništa posebno, ni blizu onoga šta je bio (a i danas je) Brabus EV12 e210 :123:

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/PVIR9xPcZSk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Porsche 914/8 1969.

Općenito, Porsche 914 (VW-Porsche) je poznat kao "narodni" Porsche, namjenjen masovnoj prodaji, bio je nasljednik legendarne Karman Ghie, sa boxer motorima 4 cilindra (1700, 1800 i 2000ccm) i mala serija sa 2.0 6cilidarskim boxerom iz prve serije 911ke. Pravi, okorjeli porsche fanatici nisu ga baš priznavali kao pravog porschea (isto se u novije vrijeme događalo sa Boxsterom kad je izašao), ali približno 120000 proizvedenih primjeraka govori drukčije o njegovoj popularnosti, a još je tu i mala masa automobila, kocepcija sa centralno smještenim motorom, 2 sjedala i targa krovom.

A sad ovo što je vezano za naslov teme. Radi se o ovom opisanom automobilu ali sa pravim iskonskim trkaćim motorom. 914/8 je nastao kada je Ferdinand Piëch
koji je tada bio na čelu Porsche Motorsport odjela, odlučio svome ujaku Ferryu Porscheu (predsjedniku kompanije) pokloniti poseban automobil za 60. rođendan.
Piech i njegov tim su uzeli motor i mjenjač iz trkaćeg bolida 908 Carrera i "jednostavno" ga ugradili u karoseriju 914ke.
Motor je boxer sa 8 cilindara obujma 3000 ccm.
Postoje 2 primjerka ove 914ke. Prvi (narančasti) je konstruiran kao prototip iako potpuno spreman za cestovnu upotrebu, snaga ovog famoznog b8 motora u njemu je 310ks, a max brzina oko 250 km/h.
Konačna verzija (drugi, srebrni model) je bio poklon za Ferryja, imao je manju snagu - 260ks - i bio je više prilagođen svakodnevnoj upotrebi.

Rezultat svega je da se 914 uopće nije sviđao starom Ferryju pa su oba ova remek djela završila u Porsche muzeju.

bjwf.jpg


w8dk.jpg


douj.jpg


e8q8.jpg


hbuh.jpg


gdvb.jpg


jhiz.jpg


rf9p.jpg


ufwp.jpg


qkv9.jpg


mbf7.jpg
 
Upravo tako, stari je imao vrlo visoke kriterije

O tome je već stvoren mit, kako je odbijen poklon :icon_smile:
 
Član
Pravo zanimljiv autic, vidio sam ga uzivo na nasim tablicama, na nekom skupu oldtimera. Vrtio se na pik-u dugo, al' bas je pojava. Neobican pravo :cool:
 
Top