Oldschool limited

Oldschool limited

Meni se sviđaju svi ovi iz usporedbe :)


A sad ću nastaviti sa mojom politikom ....:D


Porsche 911 C4 Targa (964)

964 serija je predstavljena 1989. i sa njom nova tehnologija. Iako laicima uopće nema razlike između ove ili prethodne (930 ili G serije) 964 je bio 85% potpuno nov u odnosu na prethodnika. Najznačajnija stvar je uvođenje 4x4 pogona u velikoserijsku proizvodnju, kao i opcijskog Tiptronic mjenjača, a tu je i aktivni spojler na poklopcu motora okoji se podiže na 100 km/h ili ručno prekidačem.
Zanimljivo je da je baš Carrera 4 bio uvodni model, a tek godinu dana poslije (1990.) se pojavila Carrera 2 sa pogonom na stražnje kotače.
Karoserijske verzije su bile Coupe, Cabriolet i Targa. Ovaj zadnji je posebno rijedak kao Carrera 4 Targa, ima ih manje čak i od RS-a (kojeg sam već prije spomenuo ovdje)

Motor i pogon u C4 Targa je isti kao i u svim ostalim "običnim" Carrerama, tj. 3600 ccm, B6 12v , snage 250 KS pri 6100 o/min, okretni moment 310Nm pri 4800 o/min, mjenjač ručni sa 5 brzina ili Tiptronic sa 4 brzine.

Proizvedeno i prodano je svih 1329 komada. :)









 
BMW 830i (1992.)

Iako je u temi riječ o specijalnim verzijama starih oldschool automobila koji su službeno bili u proizvodnji, i manjim serijama velikoserijkih običnih automobila, moram spomenuti i ovaj pomalo mitološki primjerak legendarne 8ice.

ybve.jpg


E31 serija 8 je predstavljena 1989. godine sa samo jednim, V12 (M70), 5.0l , 300 KS motorom, i predstavljao je sami vrh njemačke i svjetske autoindustrije. Iako se u toj klasi u ta zlatna vremena nije spominjala potrošnja i cijena ovakvih luksuznih automobila, ipak se ponuda trebala proširiti i prema jačoj ali i prema slabijoj motorizaciji. Upravo kada je riječ o slabijim motorima, 1992. je donesena odluka o ugradnji V8ice.
Pojavila se verzija nazvana 830i, ali zbog velike mase a s tim i tromosti i nedovoljno dobrih performansi jako brzo projekt je prekinut. Napravljeno je 18 prototipnih primjeraka i svi su odmah uništeni. Pretpostavka je da je ugrađeni motor bio M60B30 V8 od 3000 ccm sa 218 KS, iako BMW nikada službeno to nije potvrdio.
Umjesto toga ugradili su M60 V8 4.0 sa 286 ks.......svakako bolji izbor .... :D
 
BHT Ovisnik
cuj unistili :D
kada god vidim ovaj c4 964 srce mi posebno zaigra, neznam zasto,al nekako mi najvise zrači nekim posebnim duhom od svih porschea
 
Tako kažu. Otišli na reciklažu ili nešto slično. :)

Po pitanju 964, jednostavno je savršen. Od Carrera modela osobno bih odabrao Carrera 2 Coupe.
 
Poslednja izmena:
AutoMotor und Sport: AMG 5.6 w124 vs RUF Carrera Turbo vs Koenig Ferrari 328 (1987.)

Klub 300 iz 80ih godina. Znamo za F40, RUF CTR ili 959 Porsche, mnogo puta su spomenuti i opisani a sada je red na malo "nižu" klasu.
80ih je u Njemačkoj vladala prava okupacija raznih tunerskih firmi među kojima poseban status imaju AMG (prije nego što ga je službeno preuzeo Mercedes) RUF GmbH ( njihovi modeli su na bazi Porschea ali se zovu isključivo RUF a ne Porsche RUF) i Koenig Specials - firma koja je pala u zaborav ali je jedna od najluđih i najboljih koje su se pojavile u svijetu tuninga (specijalnu temu o njima ću objaviti nešto kasnije).

Članovi ove usporedbe su totalno različiti ali imaju istu namjenu - brutalna ubrzanja i 300km/h.

AMG 300E 5.6 ili 560E koristi isti provjereni recept velikog V8 od 5600 ccm i izvlači snagu od 360KS. Po koncepciji je sedan i po tome ne spada u klasu sportskih automobila ali činjenica da postiže 300 km/h svakako ga stavlja čak i iznad toga.

dowe.jpg


7rrm.jpg


Sljedeći je RUF, poznat po ogromnim KS i isto takvoj brzini. Ovaj put je kao baza poslužila "obična" 911 Carrera iz G serije ili 930 serije sa uskom karoserijom i pogonom iz slavnog RUF BTR modela (kojeg već imamo u temi). Boxer od 3300 ccm + turbo = 375 KS, dovoljno za 305 km/h što je i danas i više nego respektabilno.

6cae.jpg


nbgx.jpg


1ld9.jpg


obcs.jpg


Koenig Specials ću posebno spomenuti u drugoj temi, sad je ovdje samo jedan od njihovih ludih projekata. Baza je Ferrari 328 sa V8 motorom od 3200 ccm, kako i samo ime govori. Koenig se voli igrati sa turbo punjačima i velikim tlakovima u njima pa tako ovaj primjerak umjesto serijskih 270KS kao Koenig ima "samo" 450 KS. U testu nije uspio razviti 300 km/h, problem je što je otkazao jedan od dva turbo punjača, iz auspuha se pojavio plavi dim i postigao je samo 264 km/h, baš kao i serijski Ferrari 328. Koenig je ekstreman ali samo kad cijeli sistem funkcionira :).

6asb.jpg


0czv.jpg


ts7d.jpg


0ymd.jpg


Nisam siguran jesam li dobro shvatio (na njemačkom je test i tekst) ali prava kvaliteta ovih tuniranih auta leži u odličnim serijskim autima koji su poslužili kao baza za tuning.

Ja biram RUF, a vi...? :D :)

 
Poslednja izmena:
Član
Iskreno, nije netko ni očekivao da ćeš izabrati drugačije :D. Volim merc, ali mi se sviđa Koenig zbog svoje ekstremnosti
 
Ne očekujem da netko očekuje drugačije od mene :D
Jedino kad je 911 u pitanju tu nema alternative, za sve ostale aute ima :)
 
Nissan Skyline GT-R C110 (1972.-1973.)


Pretpostavljam da 99% ljudi, kad vidi ovaj naslov, pomisli da se radi o nekoj Godzilli od 500KS koja Nurburgring prelazi za 6 minuta :D

E pa ovdje se radi o nečemu totalno drugačijem. Ovo je limena sprava sa atmosferskim S20 6akom od 2000ccm, ručnim mjenjačem i "samo" zadnjim pogonom. Druga generacija Skylinea u Coupe verziji i famoznom oznakom GT-R (prvi je bio iz serije C10 - ima u temi nešto o njemu)
C110 GT-R je nastao u pogrešno vrijeme, početkom 70ih kada je bila poznata naftna kriza, pa su potencijalni kupci uglavnom izbjegavali snažne rastrošne automobile. Zbog toga je proizvedeno samo 197 primjeraka ovog kultnog automobila, samo za Japansko tržište.

Da ponovim: S20, redni 6, DOHC, 3 "dopel webera", 160KS, mjenjač "handšaltung" 5 brzina.

p0pz.jpg

amg9.jpg

y3ds.jpg

9f6g.jpg
 
Ja RUF-a takođe biram .. :D
Jao ovaj GT-R ljepota samo takva ... Na njega ovako bez da mu diraš išta , staviti neke prijstojne felge i to je to...
 
Skoro zaboravih spomenuti, nakon prestanka proizvodnje C110 GT-R, Nissan je tek 1990. ponovo uveo oznaku i model Skyline GT-R, serija R32, i od tada počinje prava priča o "Godzilli".
 
Član
Mogu samo misliti kakva je vožnja bila u ovom GT-R-u , kad 3 weber lavora počnu srkati a onda sve to prebace na ovu kontejner dimenziju guma , čisti sex :woot:
 
Član
Vec je spominjan u ovoj temi ali mislim da se niko nece ljutiti.
dy5u2esu.jpg
upanugy2.jpg
e7e8unyj.jpg
mebavugy.jpg
u5ebusuz.jpg
9ytutepa.jpg

a9y2ybez.jpg
Slantnose!
Cista mehanika! Prvi vlasnik malo popricali, veoma kratko kaze kupio ga novog voza ga svaki dan!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Top