Oldschool limited

Oldschool limited

RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Toyota Corola AE86 (nije limitirana serija nikakva,al mislim da zasluzuje biti medju ovim autecima ovdje,skroz oldschool i skroz pila :D i ako cemo realno za nase podrucje Balkana je definitvno limitirana :D u Hr samo 16, u Bosni daleko manje)

Predstavljena 1983.,kao peta generacija Corolle,inace zadnja Corolla sa zadnjim pogonom.Nazvana AE86,gdje je A sto je oznacavalo paletu motora (3A i 4A),a E86 sestu reviziju 5. gen. E modela .Postoje dvije verzije AE86 Levin i Trueno,razlika je bila u prednjioj svjetlosnoj grupi,kod Levina su normalna,fiksa svjetla,dok se kod Truena radilo o tzv svjetlima na podizanje.
AE86 popularno nazvan Hachiroku (hachi=8,roku=6) pogonjen je 1.6 litrenim motorm snage 126 ks i oko 140 Nm.Samoblokirajuci diff,straznji diskovi i kruta zadnja osovina,910 kg,0-100 za 7,5 s.Proizvodio se od 83. do 87.
Pravu slavu dozivljava tek pocetkom devedesetih kada se u Japanu poceo siriti drift.Zbog savrsenog rasporeda mase 50:50,straznjeg pogona,serijskog diferencijala sa ogranicem proklizivanjem te zivahnog motora Hachi se u rukama pravih majstora mogao nositi i sa daleko snaznijim autima.Postao je omiljena meta pocetnika u drfitu i reliju diljem svijeta,a mnogi tvrde da je idealan vozacki automobil.

174d0d77.jpg


815b0d3f.jpg


2c46471e.jpg
 
Član
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Skrecete vec s teme, pocinje da izgleda neorganizovano, i NHF Erole al' fkt, naslov je - legende u LIMITIRANIM serijama.....ku'is? :)
 
Član
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

E od svih ova AE86 mi je najdraza.
Zna li iko koliko ih ima u Bosni?
U Hrvatskoj se nekoliko njih koristi za drift.
 
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Ova Toyota jest legendarna ali ima ih puno puno, nema veze što ih kod nas nema. Neka ostane u temi, ali isto tako smo mogli pisati i o golfu gti a koliko njih ima.
Ovako, predlažem da, nakon što se iscrpi ova tema, otvorim temu HOTHATCH ("vrući kompakti"). Možda je već bila ali eto, možda ne u ovakom obliku ;)

BMW 850CSI (e31) (1992.-1996.)
02.jpg


Jednostavno se mogao nazvati M8, ali i ovako je :cool:, ovo je legendarna osmica u M izvedbi, proizvedena u 1510 komada, koristi poznati Bmw-ov v12 ali prerađen u Motorsportu (kod S70), 48v, 5600ccm, 381ks, mjenjač ručni 6 brzina, 1900kg.
Kad bih imao puno puno novca, uz 911 turbo ovaj bi bio u mojoj garaži sigurno :D :icon_smile:
 
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Možda će vam biti čudno ali ovaj Amerikanac mora biti ovdje:

BUICK REGAL GNX (1987.)
50_3.jpg


Evo zašto, homologacijski model za američke NASCAR utrke, proizveden u 547 komada, a motor:icon_question:
Nije v8 od 16 tisuća kubika :icon_smile:, nego za američke pojmove mali neobičan v6 12v, 3800ccm, TURBO, 276ks, mjenjač automatic 4 brzine, 1560kg
Ima slične karakteristike kao Bmw 6-ica, meni je nevjerojatno da jedan Amer iz 80. ima takve karakteristike:cool:
 
Član
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

BMW E36 M3 GT

385504nu7eos.jpg



356 napravljeno LHD, dodatnih 50 RHD (englezi). Bio je dostupan samo u British Racing zelenoj boji kao na slici, radio se samo 1995.g. kao homologacijska serija za upad u FIA-GT class II, IMSA GT i neke međunarodne longdistance utrke.
Sa manjim preradama, snaga je dignuta na 295ks (sa standardnih 286 3.0 |6 motora)
Edit: ovaj prednji spliter je navodno bio samopodesiv , not sure though
 
BHT Ovisnik
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

ima li ista od e36 za talijansko trziste 2.0 mescini,on je bio limitiran:cool:
 
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Ima jedino 318is (1900ccm, 16v, 140ks), ja nisam čuo za nekog posebnog 2.0 :icon_question:
 
BHT Ovisnik
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

mescini da je cak netko na forumu predstavljao taj auto,da ga netko za brdo vozi, 2.0 koliko se sjecam je jer je sve preko u italiji bio skup porez,a mescini oko 200 ks il vise
 
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Ne znam možda je i bio, ali bio je i e30 takav, eno ga na prvoj stranici u temi
 
BHT Ovisnik
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

taj e30 sam vidio,zato me i podsjetio:cool:
 
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Ovog sam zaboravio spomenuti

AUDI S6 PLUS (c4) (1996.-1997.)

Audi-S6_1995_800x600_wallpaper_01.jpg


S6plusav.jpg


s6plus.jpg


S6 Plus je prethodnik današnjeg modela RS6. Izrađen je jako maloj seriji, 855 primjeraka Avant i 97 primjeraka sedan. Vizualno se od obične S6-ice razlikuje jedino u felgama drukčijeg dizajna, a najveća razlika je pod haubom.
Motor: v8 32v, 4200ccm, 326ks pri 6500 o/min, (taj je ugrađen i u prvi s8 ali još malo pojačan),mjenjač ručni 6 brzina, masa je cca 1700kg...
 
Top