Ojacanje zadnjih opruga?

Ojacanje zadnjih opruga?

Član
Little Dragon je napisao(la):
Kad se vec prica o ovome zanima me jel sta lose ovo po oprugu ili pak auto?

Ma gde lose, svi znaju da za najbolje performanse vozila je pozeljno "savremeno" oslanjanje retardirati na nivo kocija...
 
@ Skrabo ako ti je tesko naci ove gume u mostaru onda se zaputi na odpad i nadji sebi opruge od Passata karavana i ubacis umjesto svojih, opruge su kruce a i kad natovaris Duju neces ni primjetit da je neko sjeo u nju ;)
tako sam ja sebi odradio na proslom Golfu i vozo se sve dok ga nisam prodo a nije bilo nikakvih nuspojava ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
ma samo ima kraci hod opruga kao i amortizer naravno :D malo bude tvrdji pozadi i et sta imas izmisljat toplu vodu :cool:

I gdje cu ovo uzeti :icon_sad: :icon_sad:

Pozdrav, ja imam ovo zovu se optizeri opruge, postoje dvije vrste duge i kratke zavisno od zaspona izmedju opruge navoja. Nema nikakve stete za bolo sta da se moze zafrkati, cijene su od 1,5 km do 2,5km. U sarajevu sam kupio na auto pijaci ?

http://imageshack.us/photo/my-images/171/4velikihoptizeranovosli.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/16052012181.jpg/
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
ma samo ima kraci hod opruga kao i amortizer naravno :D malo bude tvrdji pozadi i et sta imas izmisljat toplu vodu :cool:

I gdje cu ovo uzeti :icon_sad: :icon_sad:

Pozdrav, ja imam ovo zovu se optizeri opruge, postoje dvije vrste duge i kratke zavisno od zaspona izmedju opruge navoja. Nema nikakve stete za bolo sta da se moze zafrkati, cijene su od 1,5 km do 2,5km. U sarajevu sam kupio na auto pijaci ?

http://imageshack.us/photo/my-images/171/4velikihoptizeranovosli.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/267/16052012181.jpg/

E to je to,evo skinmuo sam distancere,a propali su mi amortizeri skroz nema od njih nista.Kad bi uzeo nove bio bi isto dzip pa hocu ove odbojnike..uzeo bih dva ili 4 koliko idu vec..pozz
 
ja ovo ne bi niposto stavio..prvo na sportskim oprugama to lupanje ovo nece ublazit...sve progresivne opruge su napola sabijene kad se auto spusti na zemlju i to i lupa kad se izvuce tocak pa se vraca...ako izmedju naredas ovo onda ce auto ostat visoko i nisi nista dobio...dalje opruga mora da ima neki svoj rad i da upija odredjene sile...ako se ovim sprijeci to upijanje onda ce hladno auto odskocit s ceste kad tad na rupi...nikako nije pametno...al et...
 
Član
Kao što rekoše to se zovu optizeri i imam ih oko 500 komada cijena je oko 2 KM po komadu ali imam nešto bolje male plave opruge koje se stavljaju u te velike opruge i imaju svoje "šolje" za nalijeganje i rešiš to kačanje i auto bude kruće nazad nema cimanja.
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Kao što rekoše to se zovu optizeri i imam ih oko 500 komada cijena je oko 2 KM po komadu ali imam nešto bolje male plave opruge koje se stavljaju u te velike opruge i imaju svoje "šolje" za nalijeganje i rešiš to kačanje i auto bude kruće nazad nema cimanja.

mijenjati cu zadnje amortizere skroz pa cemo vidjeti kak oce se ondaponasati..a uzeti cu GTI opruge pa cu vidjeti falje poz..javi mse na pp ako trebal onesto :icon_smile:
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
stavljat ces gti opruge i brines se da ce ti kaciti? sta ti prevozis...

Ne ne,trenutno mi kci sa felgama 15 et 26 sa 1,5 distancama jer su propali zadnji amortizeri,ali sam skinuo distancere i sada udari rub felge od obrvu :icon_cry: :icon_cry:..Gooemo ali istinito jer su skroz propai zadnji amortizeri,uzimam druge i onda stavljam gti opruge pa cem ovidjeti ako trebale optizeri juzimam ih onda :cool:
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Kao što rekoše to se zovu optizeri i imam ih oko 500 komada cijena je oko 2 KM po komadu ali imam nešto bolje male plave opruge koje se stavljaju u te velike opruge i imaju svoje "šolje" za nalijeganje i rešiš to kačanje i auto bude kruće nazad nema cimanja.

volio bi vodjeti te tvoje male plave oprugice i cijenu . Hvala
 
Član
kod mene su 15ke 7jota et28 sa /45 gumom na plinskim amortizerima skoro do ruba moze jedan prst stati...i opet ne kaci mada sam nagurao onih odbojnih guma pun amortizer.. :)
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
kod mene su 15ke 7jota et28 sa /45 gumom na plinskim amortizerima skoro do ruba moze jedan prst stati...i opet ne kaci mada sam nagurao onih odbojnih guma pun amortizer.. :)

kod mene 156 sa bocom plinskom pozadi gume 225-45-17 i kad jos napunim gepek i sjednu pozada dvije osobe auto potone nemozes prst zavuci, kad naidjem na neravninu sjecne i zagrebe guma obrvu. Sad sam stavio po 2 optizera opruge i kad mi je sve ovak opisano ima 2-3 prsta luft i nista ne grebe. ;) super stvarka kad je auto prazni nema lupkanja kako neki kazu.
 
Član
skrabo jesil rijesio problem
posto i ja imam isti,stavljo nove opruge,prije godinu dana i opet neamlim isto,al ja imam jos jedan problem
posto mi je mekan zadnji kraj i pretezno jos imam nekog da sjedi pozadi,kad legne auto zadnji tockovi nestoje ravno i trose mi se gume sa unutrasnje strane
ja sam konto stavit te optizere,al otac kaze da nema od toga nista,kad ih metnes vozis se ko u traktorskj prikolici
al neznam sad sto je darko reko,za te male plave opruge bil one sta pomogle :icon_question:
 
Top