obavještenje za klubove - BH SEZONA 2013

obavještenje za klubove - BH SEZONA 2013

ovo za uskrs mi je sugerisano i pokusao sam promijeniti datum ali zbog nemogucnosti dobijanja te lokacije u drugom terminu (ranijem) i zbog dogovorenih datuma u kasnijim terminima nije bilo moguce to promijeniti..

sto se domacih tice, mislim da ce biti dovoljno konkurencije za dokazivanje sa strane i iz drugih gradova iz BiH, a posebno bi me obradovao dolazak prijatelja koji slave i da zajedno proslavimo u Sarajevu ;) ...
Uskrs je familijarni praznik i meni je zao sto nije postojala mogucnost drugog termina jer bi u suprotnom to sigurno uskladio..
pozz
 
Član
silverstar je napisao(la):
vozit će se šampionat BiH (samo za licencirane takmičare iz BiH) .....

Sejo, kada mozemo ocekivati neko detaljnije pojasnjenje kako se postaje ovaj "licencirani takmicar" ?
Mjesec Maj i nije tako daleko i bilo bi dobro ovo blagovremeno pojasniti kako bi ljudi imali dovoljno vremena da ispostuju sve obaveze za sticanje licence
 
Legend
esso_sa je napisao(la):
silverstar je napisao(la):
vozit će se šampionat BiH (samo za licencirane takmičare iz BiH) .....

Sejo, kada mozemo ocekivati neko detaljnije pojasnjenje kako se postaje ovaj "licencirani takmicar" ?
Mjesec Maj i nije tako daleko i bilo bi dobro ovo blagovremeno pojasniti kako bi ljudi imali dovoljno vremena da ispostuju sve obaveze za sticanje licence

Da bi mogao ucestvovati u šampionatu BiH,
potrebno je da budes clan kluba koji je uplatio licencu od 150KM + neka papirologija,
i taj klub za tebe kao vozaca predaje zahtjev za licenciranje sto isto kosta oko 10KM...
onda vozis auto na tehnicki pregled i prijavljujes ga za sampionat... ;)

daj e-mail da ti posaljem pravilnik... ;)

p.s.
ja koliko sam cuo da si ti vec imao nekih ponuda da pristupis nekom klubu... :icon_smile:
 
Član
Liga je napisao(la):
Da bi mogao ucestvovati u šampionatu BiH,
potrebno je da budes clan kluba koji je uplatio licencu od 150KM + neka papirologija,
i taj klub za tebe kao vozaca predaje zahtjev za licenciranje sto isto kosta oko 10KM...
onda vozis auto na tehnicki pregled i prijavljujes ga za sampionat... ;)

daj e-mail da ti posaljem pravilnik... ;)

p.s.
ja koliko sam cuo da si ti vec imao nekih ponuda da pristupis nekom klubu... :icon_smile:

Ja sam sa klubovima davno zavrsio sto ce rec da mi je (a i meni slicnima) sad ovom BIHAMK "novotarijom" automatski uskraceno pravo da vozim na SR sampionatu... Osim da nastupam kao "nelicencirani" a to bas i nema nekog smisla....

Nemam nista protiv ove licence kao licence, super je sto je SRCS izganjao da SR sada postane priznat kao sport i u BiH ali ne znam da li je u svom ovom procesu ikome palo na pamet da ima ljudi koji hoce da voze profesionalno kao "samci" a da ne budu obavezno vezani za neki klub.... :icon_rolleyes:
 
u BiH je ukratko situacija kako je Liga opisao..
pravilnici ce biti objavljeni u narednih par dana i tu sve pise..

i na brdu i krugu ima ljudi koji nastupaju 'sami' posto nece u drugi klub i za to je jedino rjesenje registracija vlastitog kluba i prijava sebe samog kao takmicara..

licencu je formalno samo moguce dobiti preko kluba, ali neformalno bilo koji registrovani i licencirani klub tu licencu moze izvaditi kod BIHAMK-a, sto opet ne mora znaciti da taj takmicar stvarno predstavlja taj klub jer ce se klubsko bodovanje odvijati prema drugim kriterijima..

pojednostavljeno znaci, preko kluba se mora do licence ali se u takmicenju sa tom licencom onda moze nastupati samostalno jer klubsko takmicenje ce ici samo za one takmicare koje klub prijavi posebno za to takmicenje, a svi ostali voze samo za sebe i za svoje bodove..

kada procitate pravilnik sve ce biti jasno.. uredjujemo jos neke tehnicke stvari i objavu pravilnika mozete ocekivati u toku ove sedmice...

PS
zahtjev za licenciranje:

http://bihamk.ba/sport/odluke.html

sto se stranih takmicara tice, procedura je ista.. mora biti izdata licenca od saveza (ali je dovoljno da ona bude i najnizeg ranga tj. ne mora biti medjunarodna licenca). Sa tom licencom stice se pravo ucesca na otvorenom prvenstvu BiH. Tu licencu moze isto kao i kod nas bilo koji klub traziti od saveza za takmicara (zove se licenca klubskog ranga) i ona je najjeftinija, mada ne znam tacno koliko kosta ta licenca u Srbiji ili Hrvatskoj npr...

Strani Klubovi ce takodjer imati priliku da se prijave i za klubsko takmicenje, pod uslovom da klub i takmicari koje navedu svi imaju licence svog saveza..

eto, nadam se da je malo jasnije sada..
pozz
 
Član
silverstar je napisao(la):
ovo za uskrs mi je sugerisano i pokusao sam promijeniti datum ali zbog nemogucnosti dobijanja te lokacije u drugom terminu (ranijem) i zbog dogovorenih datuma u kasnijim terminima nije bilo moguce to promijeniti..

sto se domacih tice, mislim da ce biti dovoljno konkurencije za dokazivanje sa strane i iz drugih gradova iz BiH, a posebno bi me obradovao dolazak prijatelja koji slave i da zajedno proslavimo u Sarajevu ;) ...
Uskrs je familijarni praznik i meni je zao sto nije postojala mogucnost drugog termina jer bi u suprotnom to sigurno uskladio..
pozz

kud je uskrs kud i krsna slava đurđevdan, meni, kumu kao i dvojici kolega koju su takođe mislili voziti u SA...jbg...steta...msm da ce biti bas dosta odustajanja zbog toga :(...adj mi manje vise, beton klasa :lol:, ali falice tu jake ekipe iz srbije itd....
 
Legend
-Suki- je napisao(la):
kud je uskrs kud i krsna slava đurđevdan, meni, kumu kao i dvojici kolega koju su takođe mislili voziti u SA...jbg...steta...msm da ce biti bas dosta odustajanja zbog toga :(...adj mi manje vise, beton klasa :lol:, ali falice tu jake ekipe iz srbije itd....

Fakat steta... dosta raje nece moci... :icon_confused:

.............................................

Ev jedno pitanje za Seju...

vidim pise da se za klubsko bodovanje moze prijaviti 5 takmicara!!!?
e sad ispravi me ako grijesim...

Samo 5 takmicara iz jednog kluba se moze prijaviti na prvenstvo?
Ili se moze prijaviti vise a samo 5 se boduje za klubsko takmicenje a ostali za pojedinacno?

;)
 
Legend
SR ce biti 2 dana...

1 dan (subota) se vozi prvenstvo i biti ce A1 i A2 (amaterske klase) do 14.7sec, za koje nece trebati licenca...

2 dan (nedelja) se vozi kao i do sad po klasama... ;)

p.s.
najbolje bi bilo sa sacekamo da Sejo postavi pravilnik, jer ovo sto mi imamo je u grubo...
mozda su nesto promjenili... ;)
 
Kao što kolega Sejo reče pravilnik u narednim danima, i sve ostalo do kraja Februara lokacije i sve prateće što ide a do tada pripremajte se za Ljetni festival brzine na Balkanu!!!!
 
Liga je napisao(la):
Ev jedno pitanje za Seju...

vidim pise da se za klubsko bodovanje moze prijaviti 5 takmicara!!!?
e sad ispravi me ako grijesim...

Samo 5 takmicara iz jednog kluba se moze prijaviti na prvenstvo?
Ili se moze prijaviti vise a samo 5 se boduje za klubsko takmicenje a ostali za pojedinacno?

;)

za klubsko bodovanje moze se prijaviti do 5 takmicara..
svi oni voze prvenstvo i sklupljaju bodove za sebe, ali je razlika sto kod onih koje klub prijavi za bodovanje klubova svojim bodovima doprinose i plasmanu kluba, a ostali koji voze za klub a nisu navedeni kao takmicari za klubsko bodovanje ostvaruju bodove samo za vlastiti plasman i njihovi bodovi se nece ubrajati u klubske bodove..

... o svim lokacijama uskoro...

... za amaterske klase ne treba licenca nikakva, te klase se ne boduju za sampionat niti za otvoreno prvenstvo...
 
esso_sa je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Da bi mogao ucestvovati u šampionatu BiH,
potrebno je da budes clan kluba koji je uplatio licencu od 150KM + neka papirologija,
i taj klub za tebe kao vozaca predaje zahtjev za licenciranje sto isto kosta oko 10KM...
onda vozis auto na tehnicki pregled i prijavljujes ga za sampionat... ;)

daj e-mail da ti posaljem pravilnik... ;)

p.s.
ja koliko sam cuo da si ti vec imao nekih ponuda da pristupis nekom klubu... :icon_smile:

Ja sam sa klubovima davno zavrsio sto ce rec da mi je (a i meni slicnima) sad ovom BIHAMK "novotarijom" automatski uskraceno pravo da vozim na SR sampionatu... Osim da nastupam kao "nelicencirani" a to bas i nema nekog smisla....

Nemam nista protiv ove licence kao licence, super je sto je SRCS izganjao da SR sada postane priznat kao sport i u BiH ali ne znam da li je u svom ovom procesu ikome palo na pamet da ima ljudi koji hoce da voze profesionalno kao "samci" a da ne budu obavezno vezani za neki klub.... :icon_rolleyes:

Ja tebe Esso u ovom postu potpuno podrzavam ;)
 
u narednih 10-ak dana potvrda kalendara za sezonu 2013 od strane saveza i objava pravilnika...

pripreme punom parom ;) !

jos samo 2 mjeseca do prve utrke u sezoni ....

:123: :123:

pozz
 
Top