Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Član
Ma de kakvih 450. Trazi vanredni. Pola ih nema s cim izmjeriti postotak, a i da ima ako izmjeri u zakonu nema sa cim uporediti. Naravno tehnicki prodjes, odes na sud, kazna pada u vodu. A ako si prosao tehnicki on iz svog dzepa placa tehnicki
 
Poslednja izmena:
Član
Jucer mene zaustavili radi tamnih prednjih stakala i ovako kazu. 450 km + vanredni tehnicki ali ako si voljan platit pice vozi.. naravno skinuo odmah danas folije+ napomenuli da ne smije ni zavjesa biti na zadnjim staklima. Zna li neko sta vise o tome i da li stoji u zakonu ??

Ako si sa folijama na staklima tehnicki neispravan oni valjda mogu da te salju na tehnicki koji ce utvrditi tehnicku neispravnost...

Ma de kakvih 450. Trazi vanredni. Pola ih nema s cim izmjeriti postotak, a i da ima ako izmjeri u zakonu nema sa cim uporediti. Naravno tehnicki prodjes, odes na sud, kazna pada u vodu. A ako si prosao tehnicki on iz svog dzepa placa kaznu.

I onda popusis kaznu zato sto nemas kocnica i selena :D
 
Poslednja izmena:
Član
Btw ne znam kako je kod vas, al' u Kaknju je vanredna situacija otkako je na snazi novi zakon o kaznama..ne moze se uci, proci ni izaci iz grada da vas ne kontrolisu..sve redom zaustavljaju i pisu, radari iza svake gromile, stuba i krivine..i to rade u tri smjene..auto palim samo u slucaju nuzde :D napravili smo grupu na viber i javljamo gdje su locirane patrole i radari :D
 
Poslednja izmena:
Član
Po meni treba se dosta više kažnjavati ali isto da zakon vrijedi za sviju, a ne samo za nas obične smrtnike...
 
Ma de kakvih 450. Trazi vanredni. Pola ih nema s cim izmjeriti postotak, a i da ima ako izmjeri u zakonu nema sa cim uporediti. Naravno tehnicki prodjes, odes na sud, kazna pada u vodu. A ako si prosao tehnicki on iz svog dzepa placa tehnicki
E vidis nisam to u vezi tehnickog znao.. Valjda jos zelen :) da sam znao gonio bi se sa njima po sudu :D
 
Btw ne znam kako je kod vas, al' u Kaknju je vanredna situacija otkako je na snazi novi zakon o kaznama..ne moze se uci, proci ni izaci iz grada da vas ne kontrolisu..sve redom zaustavljaju i pisu, radari iza svake gromile, stuba i krivine..i to rade u tri smjene..auto palim samo u slucaju nuzde :D napravili smo grupu na viber i javljamo gdje su locirane patrole i radari :D
Ista situacija u Bijeljini a grupu odavno imamo jbg.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Drug ti po zakonu naprijed ne smijes imati.pozadi moze bocna stakla ili sajba.oboje ne moze.ja sam iz kalesije nije me niko dirao a bilo pozadi sve zatamnjeno.u tuzli me momak zasutavio i nekako me pusti i kaze mi kazna je 40KM.moze te poslati ja tehnicki.ali sta on ima mjeriti zatamnjenje kad se vidi folija odmah.
Ja mislim da je pametno skinuti i sutjeti.jer moze ti uvijek nesto srati ti se usprotivis on ti kaze ok to evo ima folije
 
Član
Drug ti po zakonu naprijed ne smijes imati.pozadi moze bocna stakla ili sajba.oboje ne moze.ja sam iz kalesije nije me niko dirao a bilo pozadi sve zatamnjeno.u tuzli me momak zasutavio i nekako me pusti i kaze mi kazna je 40KM.moze te poslati ja tehnicki.ali sta on ima mjeriti zatamnjenje kad se vidi folija odmah.
Ja mislim da je pametno skinuti i sutjeti.jer moze ti uvijek nesto srati ti se usprotivis on ti kaze ok to evo ima folije
Govorim zato sto sam pricao sa masinkim inzinjerima. Obracao im se MUP sto puta, kazne padaju na sudu ko lude. Zato se suzdrzavaju od akcije za folije, ako nalete nalete. Imam napref 65% i niko me nikada dirao nije. Jest u Jelahu spomenuo policajac, ja rekao vanredni i odustao. Jos je kolega ArminM odradio do vrha stakla foliju, da grebe i guli nema pravo. Prenosim rijeci i savjete od magistra i inzinjera. Al vjerujem da ce i to uskoro izmijeniti
 
Koliko se sjecam da je dozvoljeno samo zadnja bocna stakla imati zatamljena (folija) , nije dozvoljena zadnja sajba .
Ja nemam zadnju sajbu zatamnjenu uopste ali su mi napomenuli da skinem zavjesu sa sajbe... Naprijed imao ali najmanji moguci procenat excalibura po danu izgleda kao blago tonirano dok je po noci druga prica..
 
Top