Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Član
Jos jedna napomena , ostaje na snazi da se u roku od 8 dana moze platiti 50 % kazne . Na licu mjesta mogu pisati samo minimalnu kaznu (npr. ako je kazna 100 - 300 KM , mogu pisati 100KM) , a preko toga moze samo sud .
 
Podrzavam u potpunosti zakon,osim sto je stupio na snagu u pogresnoj zemlji i u pogresno vrijeme.
Jurimo vjetrenjace pokusavajuci biti EU u sferama poreza i kazni!!!
Ovo bi bio ispravan potez da je donesen u skladu sa novim zakonima o oporezivanju,placama u javnim/drzavnim sektorima (smanjenje placa,smanjenje troskova,intenzivan rad na suzbijanju mita i korupcije zajedno u skladu sa suzbijanjem malverzacija svih vrsta),zakonom o zastiti potrosaca,zakon o placama u privatnom sektoru (povecanje pod uslovom da su ispunjeni svi uslovi za to),o penzijama i mogao bi nabrajati do ujutro...
U principu novo punjenje pokradenih rupa u budzetu sa veoma losim zataskavanjem pod plastom integracija u EU i povecanja sigurnosti.
Pi*aj po sirotinji kad nemas po kome :)
 
Član
Pametnije bi im bilo da su postrožili tehničke preglede, da su postrožili kazne za tehnički neispravna vozila, da moderniziraju ceste, da na pojedinim cestama "ažuriraju" ograničenja a ne da stoje ograničenja do prije 20-30g. Kazne za korištenje mobilnih telefona u vožnji, vožnju pod utjecajem alkohola i za nevezivanje podržavam u potpunosti...
Do god su tehnicki pregledi u vlasnistvu osiguravajucih kuca nema sile na zemlji koja ce to postroziti i dovesti u red. Tehnicki pregledi trebaju biti nezavisi od osiguravajucih kuca, ovako svakom osiguranju je u interesu da ima klijenta pustit ce ga na tehnickom i bez tockova ako treba. Ako pak nece, imaju druga osiguranaj koja hoce i eto novog klijenta. Mnogo toga mogu razumit ali kada vidim da zadnja svijetla ne rade cak ni jedno po mraku na autoputu.... To je horor. Bukvalno stanem s njim paralelno i ***** mu majku, prije toga minutu na sireni. Iz tog razloga UVIJEK vozim lijevom trakom po noci po autoputu. Imao sam par susreta kada mi se samo ukazalo auto ispred mene ni svjetala ni nicega, to je stres kakav ne mozete dozivit.
 
Ehe to me podsjeti na jedan primjer davno_Ogranicenje 80.pravac je bio..idem nomalno tom brzinom kad najednom auto ispred mene...noc je bila zaboravih reci...kod frajera zadnja signalizacija ne radi nikako a naprijed samo pozicije...kako je on mogao ista vidjet da znam...
Al pitanje...jel vazi za pojas za sve u vozilu ili samo naprijed??? To nigdje nisu detaljno napisali
 
Član
Ehe to me podsjeti na jedan primjer davno_Ogranicenje 80.pravac je bio..idem nomalno tom brzinom kad najednom auto ispred mene...noc je bila zaboravih reci...kod frajera zadnja signalizacija ne radi nikako a naprijed samo pozicije...kako je on mogao ista vidjet da znam...
Al pitanje...jel vazi za pojas za sve u vozilu ili samo naprijed??? To nigdje nisu detaljno napisali

- Nevezanje sigurnosnog pojasa za vozača i sve putnike u vozilu - 100 - 300 KM

Kud ces detaljnije od "sve putnike u vozilu"...
 
Član
E sad najbolje da vozim sa 0.00 promila.
Hoću, al' u kurcu.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ja ne znam gdje si to nasao. Jos nema kazne za Alkohol ispod 100. Preko 0.3 je kazna. Vozac instruktor, taksista mora imati 0. Mislim da za njih vrijedi to od 50 do 250 KM
 
Član
Ja ne znam gdje si to nasao. Jos nema kazne za Alkohol ispod 100. Preko 0.3 je kazna. Vozac instruktor, taksista mora imati 0. Mislim da za njih vrijedi to od 50 do 250 KM

Pa evo u prvom dijelu zadnja stavka

- Vožnja pod utjecajem alkohola
a. Preko 1,5 g/kg - 400 - 1000 KM (+ zadržavanje u policijskoj stanici do otrežnjenja najduže 12 sati)
b. Preko 0,8 - 1,5 g/kg - 100 - 300 KM
c. Preko 0,3 - 0,8 g/kg - 50 - 250 KM
d. Do 0,3 g/kg - 50 KM
 
Član
Nasao sam u Bihamk. Vjerovatno se na instruktore i taksiste misli. Znam 100% da je ovak do 0.3 ako nisi P
 
Top