Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Novi zakon, izmjena cijena za prekrsaje

Član
Bas danas sam gledao zmigavci, maglenke i rikverc su obicne ostalo je xenon i led...
Ma haj uzet onaj jedan set pa sta nam Bog da :)
A to sto BI TREBALO BITI DOVOLJNO, u bosni moze ici pod kaznu. Isto sto i zuto do suda pocrveni :)
Sta je sad DRL? Jel jos u zakonu pise da se moraju imati kratka? :)


Drug ja imao 3-4 sijaliceu autu...Na kraju mi rekao da moram imati pola sijalica koliko ima na vozilu. Uglavnom rekao mi je da nemam dovoljno i napisao mi kaznu.


Ja sa DRL nisam nikad imao problema od 2011 godine pa do 2015 sve dok sam s autom išao u Bosnu samo DRL odnosno samo su ta i radila po danu kad je automatsko bilo podešavanje.
 
Član
Po ovom sada zakonu mogu biti upaljena kratka ili dnevna svjetla. A taj pp aparat nikada nije morao u putnička vozila, ima li tačan član u kojem piše da sad mora?
 
Član
Ma nema veze taj pp.mora imati auto sa 8+ sjedecih mjesta,auto skola i sl.ne znam ni ja ko sve,a mi sa klasicnim autima ne moramo niti je nekome to trazio koga ja poznajem.
A oznaku drzave,nema veze sto imas na tablicama,trebas imati naljepnicu.samo to niko za to bas ne zakaca previse.uglavnom ako prelazis granicu treba ti
 
Član
Ne znam odkud ti to za naljepnicu. Odkad imam na tablama nikad nisam nalijepio. Prelazio od CG do A. Ne moras imati posto je oznaceno na tablama. Samo ide naljepnica ako nemas na tablama. Kaznu mozes dobiti samo ako nemas nikakvu oznaku ili imas oznaku druge drzave

Edit:

Clan 209 stav 3 i 4

4e5f0e30574ef0621ffd84cb36055b20.jpg


Znaci na tablicama je istaknuta
 
Poslednja izmena:
Član
Ma nema veze taj pp.mora imati auto sa 8+ sjedecih mjesta,auto skola i sl.ne znam ni ja ko sve,a mi sa klasicnim autima ne moramo niti je nekome to trazio koga ja poznajem.
A oznaku drzave,nema veze sto imas na tablicama,trebas imati naljepnicu.samo to niko za to bas ne zakaca previse.uglavnom ako prelazis granicu treba ti
Evo sad sam ija procitao netreba se imati PP ako ne putujes u Poljsku, Estoniju, Latviu, Litvaniju, Albaniju, Rumuniju, Bulgariju, Moldaviju Rusiu, Bjelorusiju, Ukrainu, Grcku i Tursku al ja ipak to imam u autu
 
Član
Kada vidim ove cijene kazni dođe mi da nikako ne registriram auto. Ne treba mi ni produženje vozačke, ni osobne
 
Član
U slucaju da se ne zaustavis na zahtjev sluzbenog lica ili ti ga uteknes im..kolika je onda kazna, ako te na kraju stignu? Mozda je isplativije nego da im stanem, a nas dvojica nismo vezani i jos usput vozio 20 preko ogranicenja?
 
Član
Bar ima ono 50%,ako se plati u roku od 8 dana,hahah,

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Preko 30 km/h - 400 - 1000 KM
Preko 1,5 g/kg - 400 - 1000 KM
Vožnja bez položenog vozačkog ispita 400 - 1000 KM

Kako se ove kazne mogu izjednaciti jbt.. Jest zajebano vozit preko ogranicenja, al' su nam ogranicenja na pojedinim dijelovima puta ostala iz perioda zapreznih kola.
A ova zadnja dva prekrsaja su za zatvor i sa sve ostale moguce sankcije :banghead:
tačno, sve 50-60 jebote, u Njemačkoj kroz po grada 50-70kmh, magistrala 70-100kmh, i gdje nije baš za 100 oni stave, ono ljulja auto ahahahhaha jebo ti nas :D ionako toliko neplaćenih kazni, s ovim ciframa samo će još manje ljudi plaćat, kad je plata 500 kera ko će dat za kaznu toliko xd
 
Jucer mene zaustavili radi tamnih prednjih stakala i ovako kazu. 450 km + vanredni tehnicki ali ako si voljan platit pice vozi.. naravno skinuo odmah danas folije+ napomenuli da ne smije ni zavjesa biti na zadnjim staklima. Zna li neko sta vise o tome i da li stoji u zakonu ??
 
Top