Nova pravila DB drag-a

Nova pravila DB drag-a

Član
Hmmm... I to sa oganicavanjem snage je pod znakom pitanja...Po meni...Koju snagu gledati...Deklarisanu najmanju ili koja je trenutna u postavci...Nije isto,uzmimo Z 1,kad kazemo da on ima 3 kw na 1 om i kad ga spojimo na sub neki,ili 2 suba, i povezemo na 0,25 oma...Nije ista snaga...Treba se onda malo vise poigrati oko svega toga....
 
Član
Naravno Dule gledati kako su spojeni subovi.
Mislim da to nije neki bauk, necemo sad traziti da se vade subovi da gledamo kako su spojeni.
Mislim da nikom nije u cilju da petlja o tome kako su spojeni subovi...

Mislim da pravila nisu neki bauk, moramo ih imati da znamo po cemu slagati setupe i po čemu se takmičiti...
A opet i sudije da imaju malo više posla oko pregledanja setupa, ove godine su drugačija pravila i za sudije, nema više podmicivanja pivicama, gemistima i drugim sredstvima prehrane i alkoholne obmane :lol:
 
Član
koki ja tebe nisam nigdje vidio na takmicenjima,stalno nesta nemozes ili ne dodjes ili slicno......
 
Član
ako već budu limiti na snagu pojačala onda se gleda deklarisana snaga na najmenjem otporu pojačala,tako je svugdje...nema smisla drugačije...Z1 ako se spoji na 0.25 ohma on se i dalje računa kao 3kW jer su takvi navodi na papiru...
jer treba znati odabrati pojačalo,obezbjediti struju i kutiju da bi ono dalo dobar score na malom otporu...tako da kad se na račun toga diže rezultat to je na neki način vještina samog takmičara...
recimo glupost je da sad takmičar koji ima Z1 spojen na 1 ohm može u SC,dok drugi ima 0,25 i to ne prolazi...jbte pa Z1 rijetko ko koristi na više od 0,5 ohma za slušanje :D
 
Član
Sta je sa onom mini klasom sto je bila prosle godine,sistemi za slusanje za svakodnevnu upotrebu bez SPL kutija imal to i ove godine :icon_question:
 
Član
Ja onda nemogu u tu mini klasu...Moj 5-kanalni amp ima 620w na izlazu za sub...Prosle godine je bilo 700w minimum...Sad ce mi se klinac razocarati....:icon_sad: :icon_sad:
 

IGY

Član
ne znam sta izmisljate toplu vodu
i onako imamo slab odaziv takmicara, a o samim takmicenjima da i ne govorim
treba ostaviti stara pravila i zdravo
 
Legend
dulegti je napisao(la):
Ja onda nemogu u tu mini klasu...Moj 5-kanalni amp ima 620w na izlazu za sub...Prosle godine je bilo 700w minimum...Sad ce mi se klinac razocarati....:icon_sad: :icon_sad:

Odes do kopirnice i oni ti printaju naljepnicu na kojoj pise 499w... :lol:
 
Član
ivica je napisao(la):
koki ja tebe nisam nigdje vidio na takmicenjima,stalno nesta nemozes ili ne dodjes ili slicno......

Ja ti nisam u mogucnosti ici na kaj ex-yuge na susrete , kada sam mogao dolazio sam na susrete koji su mi blizi, ja ti do skora nisam imao vlastito auto za ova govna tako da sam uvjek morao GreenDevila vuci za ruku da ubacimo kod njega u auto ono malo opreme sto smo imali gdje sam mogao pojavio sam se pa barem sa banpasom na takmicenju

sada kada sam malo u boljoj mogucnosti doci i kada sam nabavio nesto malo muzike da pariram sa vama i hajd da kazem koncentrisao se na jedan plan i koji mi je bio cilj i zelja , to sada ne mogu ispuniti i naravno da mi je ohladilo

ja ne pobijam uopste ova pravila , ali ako se zalite radi premalo takmicara koji mantrak dirate uopste pravila , sa druge strane opet osvjezenje nebi bilo lose , ali osvjezenje ovdi kod nas bar ja mislim da nema uopste potrebe, treba prvo poraditi na tome da se raja privuce
 
Član
ovo je smijesno da mi radimo sta hocemo...svaka cast postujem sve ljude koji su radili sve ovo...mi kao mi nemamo nijednog officiJALNOG sudiju...nemoj te se naljutit na mene...stvarno nemam nikakvu namjeru da bilo sta Vama kazem...jer samim tim i svi nasi ovi rezultati nisu officiJALNI...znaci...uvodit nove stvari u rasulo zvano DB DRAG....RACE kako hocete nema nikakvo opravdanje...opet nije problem...cekam da skupim kakvu opremu pa cu se odlucit...prije svega izgubila se bit ovog svega...svi letimo na pehare...a zanemarimo ono upoznavanje i druzenje...opijanje i sve sto ide s tim :D ispravite me ako grijesim... hvala :D
 
Član
:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
DULE glavni si
dulegti je napisao(la):
Pa ajde realno...Sastavili A i B klasu,tamo gde ima najvise ljudi..Iovako muku mucimo da bi se takmicenja napravila,jedva se sastavi malo ekipe i oni sad prave gluposti..Nema sanse...
 
Član
mahir_011 je napisao(la):
ovo je smijesno da mi radimo sta hocemo...svaka cast postujem sve ljude koji su radili sve ovo...mi kao mi nemamo nijednog officiJALNOG sudiju...nemoj te se naljutit na mene...stvarno nemam nikakvu namjeru da bilo sta Vama kazem...jer samim tim i svi nasi ovi rezultati nisu officiJALNI...znaci...uvodit nove stvari u rasulo zvano DB DRAG....RACE kako hocete nema nikakvo opravdanje...opet nije problem...cekam da skupim kakvu opremu pa cu se odlucit...prije svega izgubila se bit ovog svega...svi letimo na pehare...a zanemarimo ono upoznavanje i druzenje...opijanje i sve sto ide s tim :D ispravite me ako grijesim... hvala :D

Bez ljutnje, da pobijem navode
Da imamo oficijelnog sudiju i to dva ako se ne varam i to u BiH, hoćete oficijelne sudije na takmicenjima? hocete da rezultati budu oficijelni? hocete da radimo po dB Cup-u i po pravilima dB Cup-a jer samo tako rezultati mogu biti oficijelni!!!

Da je svakom drago uzet pehar i nagradu jeste ali prije toga svega je ono druzenje i razmjena iskustva, sklapanje novih poznanstava i da ja se svaki put opijem :))))...

Ovim pravilima pokusavam razgraniciti nepravednosti na samom takmicenju, jeli vam drago gledati da se u istoj klasi takmicite sa nekim tko ima 500rms-a a vi imate 2000RMS-a... svi koji imate prijedloge vezane za pravila, dajte iznesite ih da ih spojimo u jedno i ugodimo svima...

Evo do sad imamo ovo:

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 500w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", što se pojačala tiče Max 1000w RMS-a i 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", što se pojačala tiče Max 2000w RMS-a i 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, što se pojačala tiče Max 3000w RMS-a i 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni, što se pojačala tiče sve preko 3000w RMS-a spada u ovu klasu...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, s tim da ne smiju raditi pod gasom već na leru...
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...

Prijedlog marko_v: gledati najveću deklarisanu snagu pojačala
Prijedlog Dule: vratiti Mini Klasu na 700W rms-a
 
Član
U mini i onak dolaze sa pojacalima na kojim pise 2000w a ustvari imaju 300 w RMS :D dosta mini 500w rms i onak nemam vise :D:lol:

Bitno je da susreta bude sto vise pravila kakva god budu i treba se truditi kad se najavi susret da se ne odgadja po par puta kao sto se prije desavalo konkretno za Mostar je bilo nekih 5 termina pa na kraju nis zvanicno nije ni bilo, i narod odustane :icon_rolleyes:

Imal kakvih informacija za ovu sezonu ko sta organizuje ja koliko znam da ce biti dB u Odžaku,Loznici,Novom Sadu i standardno Osijek ....dal ce neko od klubova nesto organizovat to cemo vidjeti, amk piemonte kako je osnovan samo jedan susret organizovan a najvljivano je 3-4 u toku sezone, mozda ove godine bude barem jedan u Tuzli :icon_rolleyes:
 
Početnik
Kakva god pravila bila ja cu klasu A sa pojacalom koje u bridzu ima 140w rms-a :icon_eek: :icon_biggrin: jer briga me i za nagrade i na to sto ce me ismijat,zelim da probam i da se takmicim :cool:
Sve vise i vise me interesuje db tako da racunajte i na mene,mozda skupim koju kintu jos pa uzmem jace pojacalo pa da iskoristim punu snagu wofera
Ugl racunajte i na mene

EDIT: posto sam ja tele za ovo i prvi put se zanimam za ovo da pitam,napravio sam si slot port kutiju,smijem li sa njom u A klasu,tj jeli dozvoljeno,jer vidim da u mini nije.Ugl neznam nista pa moze mala uputa u vezi ovog.
 
Top