Nova pravila DB drag-a

Nova pravila DB drag-a

Član
pa koki zar nisi rekao da ubacuješ još jedan aku? onda si svejedno SC... :icon_rolleyes:
meni je ovaj bekirov pravilnik OK

edit: i da,koki imaš odličan amp za ova pravila,šteta da se to ne iskoristi ;)
 
Član
Kakva bi vi pravila postavili???
Da budu fer prema svima!!!
Dajte prijedloge!!!

Ja dok sam se takmičio i kod nas i van BiH, bolila me kita u kojoj ću klasi završiti, bilo mi je najbitnije da lupim dobar rez, da se družim sa rajom i naravno pobjedim ako je moguće...

Što jes kod nas je veoma jaka konkurencija, toliko jaka da se isti ljudi već 3-4 godine vrte neđu najboljima, toliko jaka da imamo 2 reza preko 150dB u cijeloj Bosni, toliko jaka da se morate zabrinuti u koju klasu će te upasti sa amp-om od 3kw i hoce li vas izbaciti neko sa ampom od 1kw, a najjebenije je što imamo u BiH jedno 100tinjak ljudi koji se tekmiče sa ampovima preko 2kw :lol::lol::lol:

@koki
oprema je tu da se maltretira do iznemoglosti bar u ovom "sportu" ako si već sastavio setup za tamičenja, ako ne uvijek ima mjesta za poziranje i puštanje muzike...
Ja sam bolan skurio sub na revijalnom "takmičenju" u Sarajevu...
Od 50 takmičenja sto sam bio na 48 sam imao potrebu da idem preko 153dB
jednom u Osijeku protiv Marija, drugi put u Zagrebu protiv Žlabre... a svaki put sam išao na max...
U Osijeku sam jednom skurio sub na kvalifikacijama jer sam linkao dva amp-a na 0,25 Ohm-a, a u klasi su bila dva takmičara, pobjednički rez je bio 132dB eto koliko sam imao potrebe da maltretiram opremu...
To ti je isto da imaš auto za klasu 11. a ti voziš klasu 16. da nebi maltretirao auto...:123:
 
Član
potpis bekire ;)
pravila su odlična,da ne mogu biti bolja i pravednija...
samo ograničenje po snazi baca sve ampove sa xx kW u višu klasu tako da to nije problem...
koki nije mi jasno zašto se ti buniš...street C klasa je po ovim pravilima kao stvorena za tvoju opremu...prvo zbog pojačala,drugo jer želiš još jedan aku...imaš 12" woofer...pa šta???
ako si neki takmičar to ćeš vidjeti kao dobru priliku da napraviš dobar score sa 12" wooferom,pogotovo zato jer imaš amp sa dosta snage i struje na jebenom 12" wooferu a u tvojoj klasi nema nikog ko bi te potukao zbog veličine woofera...
ajmo realno: ko će doć u SC klasu sa 3 kW i 1 x 18" ili 15"...niko...a čak i ako dodje mislim da imaš šanse :icon_rolleyes:
mahire zašto se ti sad buniš???
razumijem da ti ne paše 50 Hz frekva...to ok...ali sad :icon_confused:
sam si rekao da nemaš viška love da kupuješ opremu...pa zar nije lakše fino da ostaneš u SA klasi? koliko se sjećam imaš kod mene dobar woofer za to i ako ne možeš naći dobar amp od cca 1 kW jbg onda...
opet kažem: pravila ne mogu biti bolja!
ali kako bekir reče ako znate bolje dajte predloge...
šta je pravednije da u SA imaš 1 kW vs 10 ?! teško da je tako...
mislim svi kao pričaju važno im je samo druženje i to a par korektnih izmjena u pravilima odmah pola ekipe izbacuje iz takta...jbg onda...
uostalom pričate kao da imamo 300 takmičara u BiH...

toliko od mene...
 
Član
znam da nema,ja sam se pogrešno izratio u prethodnom postu...
velim da bi to bio razlog za mahira da mu ne pašu pravila jer mu 50 Hz limit nikako ne paše i rez mu pada...ali ovako ne vidim čemu tolika pobuna protiv ovih ograničanja na snagu pojačala...?
 
Član
koki ne jeb... Imaš skoro pa najbolji 12'' woofer... Ako sad ja radio s njim 149.x sa z1. Napon na 13.5, računaj koliko je snage išlo na njega ako mi je napon sa 2 rf-a na mjerenih 2.8kw pado na 11.9.. Amp nije bio moj, a i nije bilo potrebe za nekim forsiranjem. Klase su ok. meni tak svejedno ja imam s čim kombinirat.
 
Član
Pravila su jednostavna i po meni svima prihvatljiva;)
@koki..stvarno neznam šta tebe muči:icon_confused:
Šta misliš da če netko biti jači od tebe u SC..nema šanse.
Joke ti je sve napisao
Meni jedino ne odgovara šta če auto biti samo na leru,jer mi je motor preslab da bi izdržao opterečenje kad alternator započne sa akcijom:icon_sad:
 
Član
cico ti i onako ideš u max pa ako ne možeš dodati malo gasa ili ako nije dozvoljeno onda jedino da ideš u mini :lol:
al samo muziku da puštaš :D
ili ubaci motor od nekog VR-a :icon_twisted:
 
Član
Ma bit če kako bude,sigurno je da neču biti jedini u klasi...doči če i pasat koji bi trebao biti glasniji od golfa:icon_smile:
Uglavnom samo neka nas se skupi čim više i da se malo podružimo,a natjecanje je formalnosti radi.
 
Član
Da i pasat je recimo gotov a golf se nije ni počeo slagati:lol:
Odluka je da ostajem na 3 kom i .
Jedino ako 4. uleti za realnu cifru.
 
Član
pravila su dobra,, fer je za svakog ko se bude takmicio,, za koji dan se pravi kutija i ceka se gradiska :D
 
Top