Nova pravila DB drag-a

Nova pravila DB drag-a

Član
ovako...preuzeo sam sa drugog foruma nova pravila DB drag-a...kod nas ionako ima malo takmicara al eto nek se upoznaju...mozda nekog zainteresuje... na engleskom je tekst...moze se ukratko prevest...ako Vas zanima... :icon_smile:

Street Stock

There is now only one Street Stock class.
The distinction between Amateur and Pro has been eliminated because this rule was too easy to circumvent.
The "consumer grade" restriction has also been removed because it was un-enforceable.
The maximum frequency limit for Street Stock was reduced from 80 Hz to 60 Hz.
The restrictions on vehicle make and model have also been removed because they are no longer necessary due to the frequency cap.

Street

A new "Street Trunk" class has been created.
The 2011 Street A class has been eliminated. The 2011 Street B class is now renamed to Street A. (If you competed in Street B in 2011, you will now enter Street A for 2012.)
The 2011 Street C class is now renamed Street B. (If you competed in Street C in 2011, you will now enter Street B for 2012.)
Competitors in the Street Division may now run their vehicles while in the judging lanes. This was necessary because many competitors were over-charging their batteries immediately prior to pulling into the lanes. This created a hazardous condition because acid was sometimes leaking on the floor. There was also the risk of explosion due to a build-up of hydrogen gas. In addition, many competitors would "top-off" their charge immediately prior to pulling into the lanes. These competitors would then want to be metered immediatley and the officiating staff could not always comply.
Competitors may now use up to 2F of capacitance in all Street classes.
The maximum frequency limit for competitors in the Street divison has been reduced to 60 Hz. This was done to reduce the domination of these classes by specific vehicle models. I completely agree with this decision as dB Drag Racing should be about the auto sound system and not the vehicle. I believe this change will increase participation in dB Drag Racing.

Super Street

There is no longer a restriction to the number of alternators that can be used in the Super Street division.

Extreme

All of the Extreme OS and Extreme classes have been combined into a single class.

Street A – 1-15 or 2-12’s or 3-10’s or 4-8’s / Maximum of 1 amp (or 2 monoblock amplifiers) – 2 Conductors total between amp rack and sub enclosure
Street B – 1-18 or 2-15’s or 4-12’s or 6-10’s or 8-8's / Maximum of 2 amps (or 4 monoblock amplifiers) – 4 Conductors total between amp rack and sub enclosure

Imate vremena da spremite svoje limene KUTIJE i da zapocnemo NOVU SEZONU :icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Član
Sve OK osim SA , nisu trebali bas ovo raditi , ogranicenje na 60Hz hajd to se vec zna da ameri pokusaju da ubiju Pandu pa da imaju i oni rezultate

budemo vidjeli , druziti se mozemo nemoramo se takmiciti
 
Član
znas znanje moj koki...al sta da se radi...bit ce nekih rezova u SA...sto ti kazes :D najbitnije je druzenje... :D cevapi...piva...i dB :D
 
Član
ma nek rade sta hoce,,mi smo opet tu,, :icon_smile: ,, i dalje ce mo brpat i da bude limit 30 Hz :icon_biggrin:
 
Član
Jos uvek na Balkanu mi sami odredjujemo pravila,tako da...Mozda samo Slovenci uvedu ova nova pravila i ne verujem da ce jos neko to prihvatiti...
 
Član
mahir_011 je napisao(la):
CrueL je napisao(la):
ma nek rade sta hoce,,mi smo opet tu,, :icon_smile: ,, i dalje ce mo brpat i da bude limit 30 Hz :icon_biggrin:

dobro izvini momak...sa 2*30spl i cad 15 :D znaci opet si SA :D

ma nema veze,,neka bude sta bude,,bitno je da se mi druzimo,, "dB-ovci ruls" :D
 
Član
Pa ajde realno...Sastavili A i B klasu,tamo gde ima najvise ljudi..Iovako muku mucimo da bi se takmicenja napravila,jedva se sastavi malo ekipe i oni sad prave gluposti..Nema sanse...
 
Član
nemaju oni alexa da im namješta gajin na ampliferu,tebe za sudiju i sprdnju u zraku :lol:
kad mi budemo imali auta sa kamaru xx-inčnih woofera odgovaraće nam i ove klase :D
 
Član
reci im marko,,,amerikanci supci ona najgora mraka,,napravit cemo mi i klase i po marki woofera,, SP (street pioneer) SG ,, i td itd :lol:
 
Član
dulegti je napisao(la):
Jos uvek na Balkanu mi sami odredjujemo pravila,tako da...Mozda samo Slovenci uvedu ova nova pravila i ne verujem da ce jos neko to prihvatiti...

Kod nas ove godine uvodimo ograničenja u Street klasama na 50Hz što se tiče dB Draga, kako bi izjednačili takmičare u smislu jačine opreme koju imaju u vozilu...
Ako uzemo da smo stavili 1X15" ili 2X12" u Street B i dozvolili nekom tko ima 1.0Kw RMS-a pojačala i nekom tko ima 1.5Kw RMS-a pojačalo i identične 2X12" subove da oba uđu u B, samim tim ovaj što ima 1.5Kw RMS-a je u prednosti što je malo nepravedno...
Zbog toga i ovo ograničenje...
Kad ovo sve svedemo vratitćemo obojicu na 50Hz gdje obojica imaju iste šanse jer je njegova kutija možda bolje urađena...
Ove godine će se morati pokazati malo umjeća u izradi kutija za sam SPL

Mini ostaje za one koji hoce da brpaju ili im ćeif da puštaju muziku

SA - Standardno
SB - Standardno
SC - Standardno
Max (OPEN) - Standardno

:icon_rolleyes:
 
Član
nelose ali onda bi trebali uzeti cup pravila do 50Hz , tu su vec i ograniceni i sa amp.

Sretno onda
 
Član
ako već idete na ograničenje frekvencije onda neka budu ograničenja i na snagu pojačala...dB cup i ćao...ovako nema smisla...
mada mislim da sa ovim potezom bude samo manje takmičara :icon_rolleyes:
open klasa je bez limita na frekvu pretpostavljam?
 
Top