Nova pravila DB drag-a

Nova pravila DB drag-a

Član
Sarajlic je napisao(la):
Kakva god pravila bila ja cu klasu A sa pojacalom koje u bridzu ima 140w rms-a :icon_eek: :icon_biggrin: jer briga me i za nagrade i na to sto ce me ismijat,zelim da probam i da se takmicim :cool:
Sve vise i vise me interesuje db tako da racunajte i na mene,mozda skupim koju kintu jos pa uzmem jace pojacalo pa da iskoristim punu snagu wofera
Ugl racunajte i na mene

EDIT: posto sam ja tele za ovo i prvi put se zanimam za ovo da pitam,napravio sam si slot port kutiju,smijem li sa njom u A klasu,tj jeli dozvoljeno,jer vidim da u mini nije.Ugl neznam nista pa moze mala uputa u vezi ovog.

nigdje ne pise da je slot port zabranjen u mini, pogotovo sa amp-om od 14w rms-a
 
Član
mi ovdje cijelo vrijeme pricamo o DB DRAG-u ne znam ko je spomenuo DB Cup...nema niko od nas opremu da ide u DB Cup...osim cast izuzetcima i kolegama iz HR...mada toliko se buke...prasine dize po ovoj temi...a nema potrebe smijesno je...imao sam cijelu proslu godinu najbolji rez u SA...sta imam od toga...ne znam niko nije se udostojio da napise bilo kakav poredak...za proteklu 2011.godinu il bilo sta...al hajd...zivi mi bili ...UZDRAVLJE ;)
 
Legend
mahir_011 je napisao(la):
mi ovdje cijelo vrijeme pricamo o DB DRAG-u ne znam ko je spomenuo DB Cup...nema niko od nas opremu da ide u DB Cup...osim cast izuzetcima i kolegama iz HR...mada toliko se buke...prasine dize po ovoj temi...a nema potrebe smijesno je...imao sam cijelu proslu godinu najbolji rez u SA...sta imam od toga...ne znam niko nije se udostojio da napise bilo kakav poredak...za proteklu 2011.godinu il bilo sta...al hajd...zivi mi bili ...UZDRAVLJE ;)

Ma ti si jedna BARABA obicna... :lol:
 
Član
vezano za predlog snage pojačala za mini klasu: neka ostane 500w ali gledate na kojem je otporu amp,pa ako ko ima jači amp neka promjeni otpor da bi se snaga korigovala da bude u skladu sa pravilima...
jer to su ionako setupi u kojima bi radio cjelokupan sistem u autu,znači i ampovi za sisteme itd...za razliku od SPL setupa na kojima se obaranjem otpora dosta diže score...
tako da za uslov možete staviti 500W RMS-a na pojačalu za woofer...baš zbog toga jer recimo dule ima petokanalca i po pravilu bi se trebala računati ukupna snaga pojačala a dosta ljudi bi imalo i pojačalo za sisteme i samim tim ne bi mogli u mini klasu,a u suštini to su sistemi baš za tu klasu...
to je opet samo moj predlog,ako me shvatate šta hoću reći ;)

što se tiče oficijalnih rezultata ja nisam za to jer neko licencu platiti mora a da podižu cijenu kotizacija to vjerovatno većini ne paše...
pretpostavljam da je bekir spomenuo odmah dB cup jer mislim da je licenca za cup 1000KM a za drag 5000...
uostalom niko ovde nema konkurentne rezultate u odnosu na rezultate vani tako da ne vidim čemu sve to...mislim da čak niko ni u HR i SRB nema licencu,imao ju je herman ali mislim da je on odustao od takmičenja tako da je ne moramo imati ni mi...pogotovo uz trenutne uslove i broj takmičara...
 
Top