Nissan 200SX

Nissan 200SX

Nisam dugo nista pisao, da ne zaboravite..

Na Nissanu se radi svaki dan, pa idemo..


Prvo lose stvari da pisem, pukla zadnja sajba.. Kako se stranica varila, skocila varnica na sajbu i pukla.. pa nek neko kaze nije peh :icon_mad:



25r00zr.jpg





Zadnji strut sam pravio od inoxa i ispolirao ga.. Cekam prednji light weight da dodje..



2h6yjqr.jpg





Postavljena zadnja bocna stakla, doradjena stranica...




10p290x.jpg




Bacen plastobit pozadi..



59ue78.jpg




Krov se malo sjebao od matre, sklizula matra sa ojacanja i udarila u krov, ali i to je napravljeno :icon_smile:


14tmpe8.jpg




Vrata su pri kraju, sutra da se sprickituju.. A stranica je zavrsena i u sprickitu je..



2z8ynoj.jpg






Lijevi blatobran prekitovan



4qr6hi.jpg




Sprickitovan i bacena prva ruka baze



2lctd9w.jpg





Legle neke cijevi od IC



u6dmp.jpg





Ispolirane 2 zimske felge


21bt9vm.jpg




Mora se zakucati pod HITNO !


2ecews7.jpg
 
Uradjeno jos dosta na autu, stavljena prednja sajba, zavrsen krov.. Danas je i ofarban.. Stavljen Megan racing prednji strut.. Desni poklopac na faru bio kriv haos, i to je ispravljeno i ofarbano.. hmmm, sta jos :icon_smile:

Evo par slika..


2eg9m5i.jpg



10g0mmf.jpg



359a8hw.jpg



3165iz5.jpg



adj18k.jpg
 
Član
[/quote]


Ne znam, moram je traziti negdje..

[/quote]

E drug ba imas firmu koja pravi sajbe od plestigasa pa pogledaj kod njih:

http://www.autostakla-novus.com/contact.htm

Mislim da ti onu mogu napraviti sajbu bez problema
 
Evo malo slika, tek da se nesto radi..

Nasao sam zadnju sajbu, ali ona sada nije prioritet.. Ide ljeto :lol:

Skinuta je prednja hauba i ofarbana, vrata skinuta i ofarbana, prednja karambolka..

30230p2.jpg


jsy8v6.jpg


ek1mw.jpg



Ehh, sad sa limarije na mehaniku..

Skino sam mjenjac danas otisao sinhron od 2. brzine, a stavljam mjenjac sa sivog.

33bjn7o.jpg



Ehh, sad par problema.. Lamela nije losa, ali kada sam je vec skinuo uzecu novu.. Korpa je sprzena tako da i ona ide u kompletu..

33o7d02.jpg



Zamajac ima par parnica na sebi..

333zosh.jpg



Sad mi treba par savjeta.. Standardni zamajac ima oko 12,5 kg, a svakako mora da se ravna i da se balansira.. Pa sam mislio da ga svucem na 6 kg i da balansiram.. A nasao sam i XTD olaksani zamajac sa 5.8967 kg.. On je oko 190 dolara + postarina 50.. Znaci oko 360 KM.. I opet je cekanje 20-tak dana.. A ovo olaksavanje i ravnanje je gotovo za dan i jeftinije.. Sta raditi ? :lol:

2z8t2tg.jpg



Evo i jedna odozdo :lol:

303a7ev.jpg
 
Član
A od čega je napravljen taj olakšani, vjerovatno je neki čvršći materijal... "svuć" pola zamajca nije malo...
 
Tempered Chrome-Moly Steel.. Neka vrsta jakog zeljeza, a lagano.. Vidis da nema ovo srce unutra, a ja sam mislio sa druge strane da ga skinem jer ima dosta mesa..
 
Član
Vidio sam te neki dan(ne sjecam se kad) gore kod Centrotrans stanice,. malo sam se zagledao u radove, dobro si ga prikrpio :cool:
 
Top