Muscle Dogs slike i iskustva

Muscle Dogs slike i iskustva

Član
Al_Galone je napisao(la):
ima li neko mozda dobermana? Ili zna nekoga ko uzgaja iste?

Imam ja dobermana, ženka stara nekih 9 mjeseci trenutno. Pasmina za poželjeti, meni lično nema ljepših pasa na svijetu. Sto se tice karaktera, kao sto neko ranije rece, sve ti je do odgoja. Ako uzmes psa dok je mali, od 2 do 5-6 mjeseci, i ako ga socijaliziras i naviknes na zivot sa ljudima i drugim psima, neces imati nikakvih problema. Moja je k'o janje, samo bi se mazila i igrala. Inace su 5-ta najinteligentnija pasmina na svijetu, poslije Border Kolija, Pudlica, Njemačkog ovčara i Zlatnog Retrievera. Fascinantno je kako brzo uce i razumiju, moja kuja vec sa 7 mjeseci je znala kad ju pitam hoce li vani, hoce li jesti, i sl. dok su komande tipa lezi, sjedi, cekaj, daj sapu savladane za par sati. Jedino u cemu su problematicni, barem ovih 5-6 mladjih dobermana sa kojima sam ja bio u kontaktu, jeste povodac i vodanje vani. Sve dok ne sazriju, godinu i pol - dvije, su pravo blesavi, vuku na povodcu, skacu i sl. Sve u svemu, fantasticni psi.

Ukoliko zelis, mogu ti dati broj momka od kojeg sam ja kupio svoju zenku. Zivi u Tuzli i vec 7-8 godina se bavi uzgojom dobermana, ide po takmicenjima i sl. Psi su vakcinisani, sa urednim papirima, cijena je oko 400-njak KM bez kupiranja usiju i repa, sa istim je oko 500-njak maraka. Ako si zainteresovan, javi se na P.P.

Evo par fotki kako kučka izgleda :D
Šmekanje kroz prozor
img5398i.jpg

Spervizija parkinga :D
img5488i.jpg

I njeno Veličanstvo na sofi
photo0002pw.jpg
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
Jetta TDI je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Imao je brat Cane Corso-a, uginuo mu je od prekomerne kilaze, tj. srce mu je otkazalo zbog toga, pripazi na ishranu...Doduse bio je dosta krupniji od tvog. Prelep ti je pas;)

odlicni psi... Ja bi volio naci nekog cistokrvnog al pitomijeg za mene i moju zenu
Nema pitomost veze sa pasminom vec sa vlasnikom !!! Ja sad ocekujem leglo CC pa cu jednu zenku najvjerovatnije uzeti i to žena bira :D

Znam ja da je to vecinom do vlasnika. Volio bi ja Dogo Argentino al zbog svog njeznijeg spola moram uzeti nesto ''pitomije''.
Trenutno se boji i malih kučiča :icon_eek:
 
Član
Reflex je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
ima li neko mozda dobermana? Ili zna nekoga ko uzgaja iste?

Imam ja dobermana, ženka stara nekih 9 mjeseci trenutno. Pasmina za poželjeti, meni lično nema ljepših pasa na svijetu. Sto se tice karaktera, kao sto neko ranije rece, sve ti je do odgoja. Ako uzmes psa dok je mali, od 2 do 5-6 mjeseci, i ako ga socijaliziras i naviknes na zivot sa ljudima i drugim psima, neces imati nikakvih problema. Moja je k'o janje, samo bi se mazila i igrala. Inace su 5-ta najinteligentnija pasmina na svijetu, poslije Border Kolija, Pudlica, Njemačkog ovčara i Zlatnog Retrievera. Fascinantno je kako brzo uce i razumiju, moja kuja vec sa 7 mjeseci je znala kad ju pitam hoce li vani, hoce li jesti, i sl. dok su komande tipa lezi, sjedi, cekaj, daj sapu savladane za par sati. Jedino u cemu su problematicni, barem ovih 5-6 mladjih dobermana sa kojima sam ja bio u kontaktu, jeste povodac i vodanje vani. Sve dok ne sazriju, godinu i pol - dvije, su pravo blesavi, vuku na povodcu, skacu i sl. Sve u svemu, fantasticni psi.

Ukoliko zelis, mogu ti dati broj momka od kojeg sam ja kupio svoju zenku. Zivi u Tuzli i vec 7-8 godina se bavi uzgojom dobermana, ide po takmicenjima i sl. Psi su vakcinisani, sa urednim papirima, cijena je oko 400-njak KM bez kupiranja usiju i repa, sa istim je oko 500-njak maraka. Ako si zainteresovan, javi se na P.P.

Evo par fotki kako kučka izgleda :D

zenkica ti je super,bas je dobra
da znam sve o dobermanima i njihovom karakteru,al evo sve do skorije vrijeme nisam bio u mogucnosti da posjedujem jednog,njih vise prate neki urbani mitovi da su krvolocni psi,a ustvari su pravi porodicni psi,maze,pratioci pravi! Generalno su jako aktivni psi i zivahni,i zbog toga treba malo vremena da prodje da se uozbilje :) ali meni pas nije pas ako samo miruje :)

Ja sam nasao jednog momka koji ima uzgajivacnicu u Gradačcu,a ako ti nije mrsko posalji mi i ti broj telefona od tog momka i ime moze i na PM!
 
Član
Evo malo da se vidi porijeklo mog psa
Majka PUMA
http://www.canecorsopedigree.com/modules/animal/pedigree.php?pedid=18874


Otac Dugan dei Martinotti
http://www.canecorsopedigree.com/modules/animal/pedigree.php?pedid=15656
 
Početnik
Reflex je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
ima li neko mozda dobermana? Ili zna nekoga ko uzgaja iste?

Imam ja dobermana, ženka stara nekih 9 mjeseci trenutno. Pasmina za poželjeti, meni lično nema ljepših pasa na svijetu.
I njeno Veličanstvo na sofi
photo0002pw.jpg

Ovo ti najljepsi pas na svijetu :icon_question:
 
Član
Oggy je napisao(la):
Reflex je napisao(la):
Imam ja dobermana, ženka stara nekih 9 mjeseci trenutno. Pasmina za poželjeti, meni lično nema ljepših pasa na svijetu.
I njeno Veličanstvo na sofi
photo0002pw.jpg

Ovo ti najljepsi pas na svijetu :icon_question:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Oggy je brutalan :cool::cool:;)


EDIT:
Death_beat je napisao(la):
De gustibus non est disputandum

google mudrac :lol: :cool:
 
Top