MPS!!!! vozdra trkaci MPS!!!!

MPS!!!! vozdra trkaci MPS!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nema potrebe da pravite polemiku oko toga. Al Galone je Coupe vozio 14.2 s na 402 metra, a to vrijeme ima i serijska Mazda 3 MPS (sa perfektnim startom). Astra OPC vozi 14.5 s na 402 metra, nijansu je sporija. U trci, gotovo sve bi bilo na vozacu... :icon_biggrin:
 
Član
2 VR6Boki
Neznam druze sta ti smatras potezanjem i kad si se potezao al taj OPC ide katastrofa po zadnjim rezultatima na SR-u. A bila pojedena od stranje Renault Megan sport e to auto po meni ide bezveze sobzirom koliko je placeno ;)

To sto Mizra prica kako auto nije toliko strasno to macku o rep zato sto se navikao na njega pa mu sad svejedno. Ja neznam nikoga ko ga je "uzeo" u tom potezanju a bilo je pacenika koji su nabrajali nekakve konje i opet na kraju citali Mirzinu registraciju. A tu je i Fiat Coupe turbo, znaci 30 ljudi na pumpi stoji i gleda i opet na kraju neki komentarisu kako je bilo obrnuto ajd sad to nije bitno... al ako taj isti kupe ide niski 14 nemoze biti nikako da autic ide bezveze i cast Galonetu i onim rijecima.
Gledajte vi to kako hocete al momak je to auto kupio za sebe ne za 402, ili sta ja znam vec jer to njega apsolutno neintresuje :)

btw. Napokon i ti da se regas!!! dobro dosao
 
Član
U jebote,sto se dize prasina,ama ljudi polako.
Za sve ima asfalt da se proba,serijski coupe jeste sporiji od ove serijske mazde,ali nema serijskih coupe-a da se proba sa njima :)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
U jebote,sto se dize prasina,ama ljudi polako.
Za sve ima asfalt da se proba,serijski coupe jeste sporiji od ove serijske mazde,ali nema serijskih coupe-a da se proba sa njima :)
U to nesumljam druze :icon_smile:
...ima auto ne samo coupea :lol:
 
Član
Mrva je napisao(la):
To sto Mizra prica kako auto nije toliko strasno to macku o rep zato sto se navikao na njega pa mu sad svejedno. Ja neznam nikoga ko ga je "uzeo" u tom potezanju a bilo je pacenika koji su nabrajali nekakve konje i opet na kraju citali Mirzinu registraciju. A tu je i Fiat Coupe turbo, znaci 30 ljudi na pumpi stoji i gleda i opet na kraju neki komentarisu kako je bilo obrnuto ajd sad to nije bitno... al ako taj isti kupe ide niski 14 nemoze biti nikako da autic ide bezveze i cast Galonetu i onim rijecima.
Gledajte vi to kako hocete al momak je to auto kupio za sebe ne za 402, ili sta ja znam vec jer to njega apsolutno neintresuje :)

btw. Napokon i ti da se regas!!! dobro dosao
Evo da ja nešto napišem... Dakle, MPS ide extra, stvarno nema priča i OPC nema šanse 1000000% protiv MPS-a jer ipak je to trenutno najbrži auto na prednji pogon na svijetu.. Ja sam se probao sa Mazdom par puta, i auto ide nemam šta. Ali bih isto tako naglasio da sam ja bio sa ženom u autu (koja vrišti na 120 :D) i da je 180 kmh kroz Sarajevo ipak malo previše za žensko. Ali nek Mirza kaže kad smo se fino potegli kako ide kupe, jer stvarno nema potrebe za pričanjem priča. Ima SR za takve stvari, gdje se najbolje vidi kako koji auto ide. A to što ljudi stoje na benzinskoj i pričaju priče, nek pričaju... Ima SR, 50 KM pa nek izadju nek se potežu.... I protiv mene i protiv bilo koga, mada su to ljudi koji su stali na 16 ili 17 sekundi i konstantno pričaju i seru a nema rezultata...
P.S sorry na offtopicu, MPS je prava zvijer i to je sigurno auto koje bih kupio da kupujuem nov auto (definitvno)...
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
To sto Mizra prica kako auto nije toliko strasno to macku o rep zato sto se navikao na njega pa mu sad svejedno. Ja neznam nikoga ko ga je "uzeo" u tom potezanju a bilo je pacenika koji su nabrajali nekakve konje i opet na kraju citali Mirzinu registraciju. A tu je i Fiat Coupe turbo, znaci 30 ljudi na pumpi stoji i gleda i opet na kraju neki komentarisu kako je bilo obrnuto ajd sad to nije bitno... al ako taj isti kupe ide niski 14 nemoze biti nikako da autic ide bezveze i cast Galonetu i onim rijecima.
Gledajte vi to kako hocete al momak je to auto kupio za sebe ne za 402, ili sta ja znam vec jer to njega apsolutno neintresuje :)

btw. Napokon i ti da se regas!!! dobro dosao
Evo da ja nešto napišem... Dakle, MPS ide extra, stvarno nema priča i OPC nema šanse 1000000% protiv MPS-a jer ipak je to trenutno najbrži auto na prednji pogon na svijetu.. Ja sam se probao sa Mazdom par puta, i auto ide nemam šta. Ali bih isto tako naglasio da sam ja bio sa ženom u autu i da je 180 kmh kroz Sarajevo ipak malo previše za žensko. Ali nek Mirza kaže kad smo se fino potegli kako ide kupe, jer stvarno nema potrebe za pričanjem priča. Ima SR za takve stvari, gdje se najbolje vidi kako koji auto ide. A to što ljudi stoje na benzinskoj i pričaju priče, nek pričaju... Ima SR, 50 KM pa nek izadju nek se potežu.... I protiv mene i protiv bilo koga, mada su to ljudi koji su stali na 16 ili 17 sekundi i konstantno pričaju i seru a nema rezultata...
P.S sorry na offtopicu, MPS je prava zvijer i to je sigurno auto koje bih kupio da kupujuem nov auto (definitvno)...
Izvini druze mozda sam se ja pogresno izjasnio!! Samo sam htjeo da kazem da mazga ide dobro.. i nebi da komentarisem tebe jer si ti ipak fer i korektan momak al neki komentari od drugi koji sam cuo se me bas bas razljutili. Mislim.. 6-7 duzina da si mazdu uzeo tesko. A vjerujem da ste "bare bare" sto bi rekli. A stojim i ja iza toga, ima SR pa nek se vidi ko je brzi ;) pozdrav
 
Član
6-7 dužina mazdu nemože uzeti nijedan gradski auto (ja ću pare staviti na to). 6-7 dužina je vrijeme SR hajmo reći 12 sekundi, a to vrijeme pravi Ferrari Lambo i ostali auti od milion maraka ... Mazda je zvijer, i nadam se da će ako ništa doći u Mostar da izmjeri auto.. Ipak, 290 Ks nije malo ....
 
Član
Alen_P je napisao(la):
6-7 dužina mazdu nemože uzeti nijedan gradski auto (ja ću pare staviti na to). 6-7 dužina je vrijeme SR hajmo reći 12 sekundi, a to vrijeme pravi Ferrari Lambo i ostali auti od milion maraka ... Mazda je zvijer, i nadam se da će ako ništa doći u Mostar da izmjeri auto.. Ipak, 290 Ks nije malo ....

Nevjerujem da ce htjeti on voziti SR jedino ako ga nenagovorim nekako :) jer neko je ulozio u auto 20 000 KM i uzme nekoga ko je kupio auto da ima a ne da se kurci (izvinjavam se na izrazu) i onda silne prozivke kako ovo kako ono.. nadam se da razumijes!!
I da te ispravim nije 290 nego 260 :)
 
Član
Evo da vam ja kazem utiske o toj mazdi,ja sam je vozio dok je bila Eldarova jer smo trebali da je cipujemo pa on odustao zbog zenidbe :)

Motor je perverzija kako je dobro slozen,extra dobro vuce iz srednjih i niskih obrtaja,limiteri za obrtni momenat su vec tvornicki dosta viskoko nastimani tako da je uzitak prilikom stiskanja gasa osjecaj koji se pamti.Jedina stvar koja nije dobra na tom motoru su visoki obrtaji,mazda prilicno "rano" obara pritisak turba ali to bi se sve popravilo remapiranjem i vukla bi konstantno do blokade.

Astra OPC(misim da govorite o H astri 241ks) spram mazde je puno "pitomiji" motor sa puno limitatora i nema turbo udara ni priblizno koliko ima MPS,astra vuce isto u svim obrtajima ali puno mirnije i nekako "dosadno" ubrzava naspram MPSa.Remapiranjem OPCejke stvari se dobijaju mnogo povoljnije i poslije chip tuninga OPC ima turbo udar i motor iz pitomog prelazi u nesto divlje otprilike kao MPS standardno.

Opc mora biti kvalitetno remapirana da bi isla kao MPS standardno...
 
Član
ama ljudi dragi pa odakle vam vise snaga da se prepirete??? pa ja neznam stvarno... niti se ko ganjao, niti se probao niti se vozao i vec 1000 komentara... to sto se prije ovoliko spominjala ova mazda pa se sad nastavlja... al sto je mrva rekao... to je i upravu... ovo sam ja auto uzeo za svoj cejf a ne da bi se promovisao i drugima nabijao na nos jer uposte nisam taj tip da se nekom rugam i da mu se ismijavam... koliko ovdje ljudi mene zna svako ce potvrditi da nisam govno sto se tice auta i uvijek sam davao drugima da mi vozaju auta pa tako i ovo... i sutra koji god bi mi drug trazio ja bi dao... sto se tice sr-a... ovo ga auto nikad nece docekati u mojim rukama... mogu nekom dati.. eto neka ga mrva vozi pa se izivljavaj te a ja ne... neka se dan dva prije utrke usteli startanje i saltanje... eto vidis kako je ovdje, jednom stisnes gas i odma neke price brzi ovaj, brzi onaj, ja sam brzi od tebe, onaj je brzi od mene, ja bi te otresao, i tako te gluposti al bogami ja nepatim od toga... eto svi su brzi od mazde i eto... jesu li sad svi zadovoljni... a imam i pitanje za VR6BOKI jesi li ti mene onda slikao kad sam sa focusom otkinuo onaj stub na m.dvoru (sad mi na um pade)
 
Član
Mrva o kakvoj katastrofi pricas? Ta OPC je sa putnicima vozila 0.2 s sporije od deklarisanog vremena.

mirzzaa ti si znaci ta kamikaza. Jesam ja slikao, ja inace svasta slikam. Valjda ces Mazdu bolje cuvati :icon_biggrin:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Mrva o kakvoj katastrofi pricas? Ta OPC je sa putnicima vozila 0.2 s sporije od deklarisanog vremena.

Izvini al kako sam cuo ta ista OPC je vodila u 15 klasi u Zivinicama. Ja tamo stvarno nisam bio al su mi kolege rekle tako ako grijesim nek me neko ispravi stvarno nemislim nista lose ;)

A maloprije je receno da mps ide 14 niski. Nije problem, sad je u 3 mjesecu Test Day u Mostaru kako sam cuo pa idemo tamo da probamo! ;)

Boki nemam nista protiv tebe al imam pravo na svoje misljenje a to je da je OPC beze auto naspram MPs-a. A ti je maloprije i DR.Krvolok malo bolje objasnio ;)

Pozdrav svima
 
Član
Ma MPS je jaca 20 KS i ima zatvarac diferencijala, na 402 metra razlika je samo 0.3 sekunde - to kazu tvornicki podaci, a oni ne lazu. A OPC nije vozila trku u Zivinicama, samo je odvezla u revijalnom jednu-dvije voznje, da bi izmjerio vrijeme auta. I vozio je ispod 15 sekundi ;)

Sve sto ide ispod 15 sekundi je zesca zvijer, ako je rijec o cestovnom autu.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma MPS je jaca 20 KS i ima zatvarac diferencijala, na 402 metra razlika je samo 0.3 sekunde - to kazu tvornicki podaci, a oni ne lazu. A OPC nije vozila trku u Zivinicama, samo je odvezla u revijalnom jednu-dvije voznje, da bi izmjerio vrijeme auta. I vozio je ispod 15 sekundi ;)

Sve sto ide ispod 15 sekundi je zesca zvijer, ako je rijec o cestovnom autu.

ma oke, nebi da se vise raspravljam!!
:icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top