Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
I ovaj 1.4 TSI još jednom potvrđuje da VW nije ni sijena onog VW-a iz70, 80-ih što se tiče kvaliteta i pouzdanosti.

Ne može se reći da su loša vozila , ali nije to više to.

Jedino im je marketing ostao na vrhunskom nivou (da uvale muda pod bubrege), tipa da kad kupiš Golfa 2.0 TDI za 59.000KM , kontaš da je to OK , i da to vrijedi tih para , i onda prosipaš priču kako Golf drži cijenu (bez obzira što nakon 3 godine neće vrijediti ni 20.000) a onda ti on nakon druge ,treće godine počne zavrtati muda (dizne , turbo ,zamajac...) , a ti opet sretan i ponosan što imaš VW-a.

Ma marketing je čudo...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
znaci imam pare za touarega ali trebam kupiti sorenta jer mogu dobiti sorenta u fullu za te pare sto kupim touarega... jer jebo vw, ipak 5 godina garancije, full oprema i tako to...

illi da pogledamo sa druge strane... ima pare za kiu ali ipak bolje da kupim daciu jer je mogu dobiti u fullu za pare koje kupim kiu...


ta kia kad bude izdrzala kilometrazu koju izdrze vw, bmw, merc a da pri tome nema kvarova i troskova osim potrosnog materijala mozda se bude mogla uporedjivati...

kia je napredovala nevjerovatno u dizajnu i to je cinjenica ali treba njoj jos puno da bude u rangu VAG grupacije...


PS: stavio si najbolju sliku kie i normalne slike golfa... evo malo golfica koji nije u standardnoj opremi..


back to topic...
vozio sam se u tsi motorima , 1,2 ; 1,4 (160 KS) ; 2,0 ... sto se tice 1,4... motor je odlican i odlicno ide... jaran nije imao problema s njim... s obzirom na malu kubikazu motor ima predobre preformanse...

Pa bolan đe ćeš Vw porediti s Bmw-om i Mercom i stavljati ih u istu rečenicu? Svašta ćeš ovdje pročitati.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Kol'ko ste zatucani, zaglupljeni i ne što ne vidite, već ne želite da vidite dalje od usranog VW-a, a blatite sve drugo. Probajte prvo nešto drugo vozati, pa onda tvrdite da je najbolji. Iskreno, meni je KIA bolja, a i garancija VAŽI kad odeš na reklamaciju, a ne kao kod VW-a, nađe ti nešto i poništi garanciju pa se jebi o svom trošku. Ma dajte, ljudi, over and out.





OGGY : Brate nemoj nemoj se ljutit al i ti seres jarane ko i ovaj auto moto svijet sto se VW -a tice ...


-------------------------------
 
Član
jedini problem VW je cijena...neki dan naleti na golfa 2 cijena 6000km,,a za te pare mozes naci mladje i sa vise opreme :icon_rolleyes:
 
djordjep je napisao(la):
I ovaj 1.4 TSI još jednom potvrđuje da VW nije ni sijena onog VW-a iz70, 80-ih što se tiče kvaliteta i pouzdanosti.

Ne može se reći da su loša vozila , ali nije to više to.

Jedino im je marketing ostao na vrhunskom nivou (da uvale muda pod bubrege), tipa da kad kupiš Golfa 2.0 TDI za 59.000KM , kontaš da je to OK , i da to vrijedi tih para , i onda prosipaš priču kako Golf drži cijenu (bez obzira što nakon 3 godine neće vrijediti ni 20.000) a onda ti on nakon druge ,treće godine počne zavrtati muda (dizne , turbo ,zamajac...) , a ti opet sretan i ponosan što imaš VW-a.

Ma marketing je čudo...

slazem se u potpunosti ;) i ako volim vw mora se bit realan pa priznat

cinjenica je da sad samo zele bit najveci proizvodjac automobila, zapostavljaju onu kvalitetu sto su nekad imali njihova auta.

iskreno nebi ja ni golfa ni kiu

old vw never dies :)
 
Treba forum preimenovati u vw tuning forum, jbt tacno ne smijes reci nista protiv te marke, kao da je svetinja, savrsena bez mane....... Tacno da nema vw ne znam sta bi bosanci vozali...:lol::lol::lol:
 
Član
svako mora biti spreman realno sagledati stvari, ne znam zasto je to toliko tesko. Cinjenica je da VW nije najbolji proizvodjac automobila, nikada to nece ni biti sasvim sigurno. I drugi proizvodjaci imaju mana pa se o tome prica, ne vidim razlog zasto o manama VW-a ne smije da se govori.
Na ovom forumu je sasvim ok kada se prica da fiat ima losu elektroniku recimo, ili da opel ima los lim, a kada se kaze da VW-ov 1.4 TSI ima los lanac vi svi skacete ko sumanuti, budite realni, ne zivi niko od VW-a, sta vam je

svi napadate oggy-a kada covjek kaze da ne valja VW, mislim kakve veze ima sto je on to rekao, to je njegovo misljenje i to je to. Da se manje palite na to sto on kaze i on bi to manje potencirao, ali ne mozete da zabranite covjeku da ima svoje misljenje. ne voli VW i eto, pomirite se s tim:icon_biggrin:
 
Član
Nije da ne smijes reci , al ruku na srce gotivim VW na jedan nacin , modele R32 IV , passat r36 , phaeton i GTI modele ...

i da htjedoh reci ruku na srce al i dosta se pljuje po VW sto jest jest , a i tema je VW motor nije ni od kie ,hyundaiija i ostalih ...



Nekazem da bih citav zivot volio imati VW al naveo sam modele koji bih volio imati na neko odredjene vrijeme ...
 
Član
Šta će tek da bude sa MQB platformom... :icon_confused:

Motori se počeli lagano raspadat, prvo problemi sa TDI ...pa sad ovo...
:lol::lol::lol:

:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top