Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Relano, brate, Golf je najbolji. Osim možda Audija. Dobra je i Škoda. A i Seat.
TDI su odlično. TSI isto tako. Ovo su sve priče proistekle iz mržnje spram tim savršenstvima na četiri točka...
 
Kenno je napisao(la):
Relano, brate, Golf je najbolji. Osim možda Audija. Dobra je i Škoda. A i Seat.
TDI su odlično. TSI isto tako. Ovo su sve priče proistekle iz mržnje spram tim savršenstvima na četiri točka...

Amin,:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Kol'ko ste zatucani, zaglupljeni i ne što ne vidite, već ne želite da vidite dalje od usranog VW-a, a blatite sve drugo. Probajte prvo nešto drugo vozati, pa onda tvrdite da je najbolji. Iskreno, meni je KIA bolja, a i garancija VAŽI kad odeš na reklamaciju, a ne kao kod VW-a, nađe ti nešto i poništi garanciju pa se jebi o svom trošku. Ma dajte, ljudi, over and out.
 
Član
joj mozete srat to je cudo jedno. Sta fali ovom ceedu, ajde recite vi meni. Ako cemo uporediti unutrasnjost nje i golfa VI lud je ko kaze da je unutrasnjost golfa bolja, mozda kvalitet materijala nije na istom nivou ali brate imate oci, pogledajte samo. Vozim ja VW i sve, gotivim tu marku, ali mi ide na zivce kad ljudi zatvore jedno oko pa i na ono drugo gledaju u pola. Dobro Oggy kaze, dok kupis golfa poluopremljenog mozes kupiti ceed ili pro'ceed sa full opremom, i uz to dobijes duplo vise garancije. Sad ce opet neki reci garancija je da se zamazu oci, al ajde to je sad druga tematika, svako ima svoje misljenje.

et skrenuli smo od 1.4 tsi al nema veze, Kia je makar ljepsa od golfa, pa nek se ljuti ko oce:icon_biggrin:
 
buhahahahahaa,s cim ljudi poredak prave...
A de nek mi masinac kaze jel ima veze ako izmedju dva lancanika stavis lanac od metar ili od 20cm(recimo da ima je odnos prenosa 1:12)dali ce se promijeniti odnos prenosa???
Ja druze imam inzinjera masinstva u kuci,imam dosta dobro opremljenu radionicu medju ostalog i strug,i znam da 0,1mm moze predstavljati probleme kod odredjenih stvari...
 
Član
Znaš kako kažu mišljenje je ko i šupak, svak ga ima ;)

ali netko voli njemački konzervativni stil i unutrašnjost jednostavnu bez puno dugmića sve na ruku... taj nebi kiu mogao ni vozit jer to su dva svijeta različita ;) a i ja nekad mi se sviđa crna nekad bijela boja prči ga ima nas svakakvih, svak nađe sebi svoje
 
meni je ljepsa miata od Z3 BMW-a ali nemozes to porediti,nikada...Tako i za ovo izmedju ceed-a i golfa,da smo svi istog ukusa pravilo bi se samo jedno auto....
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
buhahahahahaa,s cim ljudi poredak prave...
A de nek mi masinac kaze jel ima veze ako izmedju dva lancanika stavis lanac od metar ili od 20cm(recimo da ima je odnos prenosa 1:12)dali ce se promijeniti odnos prenosa???
Ja druze imam inzinjera masinstva u kuci,imam dosta dobro opremljenu radionicu medju ostalog i strug,i znam da 0,1mm moze predstavljati probleme kod odredjenih stvari...

U tvom konkretno slučaju sa zupčanicima možda i nema veze ako voziš bajk, ali...
Ima veze ako dolazi do širenja materijala koji međusobno ne smiju imati tolika odstupanja od mjera ako bi ta odstupanja ugrozila pravilan i nesmetan rad nekog sklopa, u ovom slučaju motora. Naravno, usled zagrijavanja, materijal se širi i daje veće mjere, ali sve te mjere imaju neke svoje tolerancije, a ovdje je izgleda slučaj da taj lanac onda izlazi iz okvira tih tolerancija i to predstavlja problem. Ako je samo to problem, onda treba vidjeti zašto se to dešava i preomijeniti materijal, uzeti neki kvalitetniji koji će zadovoljiti standarde i to je to.
Jbg, mašinstvo traži preciznost, baš veliku preciznost, ali i ta preciznost ima svoje tolerancije, ne može ni svaki dio biti identičan, ali je bitno da je u okvirima tolerancije.;)
Npr, šta sam napravio ako uradim rupu fi105H7, a kontrolni čep NE IDE prolazi kroz nju? Teško, ali prolazi.:icon_question: A jako je mala tolerancija.;)

Kad smo već zapeli za taj Cee'd, ko od vas je sjeo u njega i vozio se da može da ocjeni sa tolikom sigurnošću da ne može da prismrdi Gnojfu usranom, pogotovo ovaj novi? Koreanci su bili plastični, smrdili, lupkali, tuckali,..., ali ta vremena su prošla, htjeli vi to priznati ili ne. Bacajte pare na to usrano ime VW, pametni će da voze nešto povoljnije i uživaju u tome, a ne u polovnom Gnojfu serije 4 sa kurbla prozorom i bez klime, naravno, plaćenim bar par "'iljada" više od Opela, Forda, Renoa i sl.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
U tvom konkretno slučaju sa zupčanicima možda i nema veze ako voziš bajk, ali...
Ima veze ako dolazi do širenja materijala koji međusobno ne smiju imati tolika odstupanja od mjera ako bi ta odstupanja ugrozila pravilan i nesmetan rad nekog sklopa, u ovom slučaju motora. Naravno, usled zagrijavanja, materijal se širi i daje veće mjere, ali sve te mjere imaju neke svoje tolerancije, a ovdje je izgleda slučaj da taj lanac onda izlazi iz okvira tih tolerancija i to predstavlja problem. Ako je samo to problem, onda treba vidjeti zašto se to dešava i preomijeniti materijal, uzeti neki kvalitetniji koji će zadovoljiti standarde i to je to.
Jbg, mašinstvo traži preciznost, baš veliku preciznost, ali i ta preciznost ima svoje tolerancije, ne može ni svaki dio biti identičan, ali je bitno da je u okvirima tolerancije.;)
Npr, šta sam napravio ako uradim rupu fi105H7, a kontrolni čep NE IDE prolazi kroz nju? Teško, ali prolazi.:icon_question: A jako je mala tolerancija.;)

i onda je svizac zamotao cokoladu u omot
 
OggyBoy je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
buhahahahahaa,s cim ljudi poredak prave...
A de nek mi masinac kaze jel ima veze ako izmedju dva lancanika stavis lanac od metar ili od 20cm(recimo da ima je odnos prenosa 1:12)dali ce se promijeniti odnos prenosa???
Ja druze imam inzinjera masinstva u kuci,imam dosta dobro opremljenu radionicu medju ostalog i strug,i znam da 0,1mm moze predstavljati probleme kod odredjenih stvari...

U tvom konkretno slučaju sa zupčanicima možda i nema veze ako voziš bajk, ali...
Ima veze ako dolazi do širenja materijala koji međusobno ne smiju imati tolika odstupanja od mjera ako bi ta odstupanja ugrozila pravilan i nesmetan rad nekog sklopa, u ovom slučaju motora. Naravno, usled zagrijavanja, materijal se širi i daje veće mjere, ali sve te mjere imaju neke svoje tolerancije, a ovdje je izgleda slučaj da taj lanac onda izlazi iz okvira tih tolerancija i to predstavlja problem. Ako je samo to problem, onda treba vidjeti zašto se to dešava i preomijeniti materijal, uzeti neki kvalitetniji koji će zadovoljiti standarde i to je to.
Jbg, mašinstvo traži preciznost, baš veliku preciznost, ali i ta preciznost ima svoje tolerancije, ne može ni svaki dio biti identičan, ali je bitno da je u okvirima tolerancije.;)
Npr, šta sam napravio ako uradim rupu fi105H7, a kontrolni čep NE IDE prolazi kroz nju? Teško, ali prolazi.:icon_question: A jako je mala tolerancija.;)

Kad smo već zapeli za taj Cee'd, ko od vas je sjeo u njega i vozio se da može da ocjeni sa tolikom sigurnošću da ne može da prismrdi Gnojfu usranom, pogotovo ovaj novi? Koreanci su bili plastični, smrdili, lupkali, tuckali,..., ali ta vremena su prošla, htjeli vi to priznati ili ne. Bacajte pare na to usrano ime VW, pametni će da voze nešto povoljnije i uživaju u tome, a ne u polovnom Gnojfu serije 4 sa kurbla prozorom i bez klime, naravno, plaćenim bar par "'iljada" više od Opela, Forda, Renoa i sl.



sve se siri na motoru podjednako(uslov=napravljeno od jednakog materijala),predpostavljam da su lancanici i lanac od istog materijala jer u suprotnom bi se glodili vremenom,a i ako ima odstupanja u sirenju,tu dolazi u igru zatezac koji zateze lanac kao sto je to slucaj kod zupcastog remena a i najprostije kod bicikla...ovo uslovno receno preskakanje lanca se moze desiti samo ako zatezac nije u funkciji...jel se moze ovo oggy smatrati odgovorom? ;)
 
Član
George je napisao(la):
i onda je svizac zamotao cokoladu u omot

Hoćeš ti ikad imati neki argument zasnovan na nekom znanju ili NEznanju, a ne samo na osnovu tvoje "odjednom" velike ljubavi prema VW-u od kad si uzeo najbolji auto u klasi:icon_question:

Baš mi nisi jasan nikako, plaćaju li te da hvališ VW na sva zvona ili je to baš toliko najsavršeniji auto od svih:icon_question:

U ovom slučaju, šta sam ja pogrešno napisao kad si me već citirao, živo me interesuje:icon_question:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
George je napisao(la):
U posušju KIA-u zovu krviti isusove auta :lol:

:lol::lol::lol:

Ipak, Pro Cee'd i Golf 6, realno, pogledaj cijenu, a pogledaj dizajn, garanciju i opremu koja ulazi u cijenu, + što za cijenu Golfa najjeftinijeg, uzmeš skoro full opremljen Cee'd.

2011-Kia-Pro_ceed-dashboard_9.jpg


2013-Kia-ceed-Hatchback-Cockpit-Dashboard-View.jpg


2013-Kia-ceed-600x395.jpg


VS

nas-taxi--golf-6--02.jpg


golf6_2.jpg


vw_golf_vi_1.jpg


Realno, šta je bolje:icon_question:

Realno
ti nisi realan


Gdje ces bolan porediti po slikama full opremljenu Kiu i Golfa 6 standardne opreme???
I to ko ti kaze da za istu cijenu mozes dobiti full Kiu i slabo opremljenog Golfa,taj ti laze !
I na kraju kad ulozis novac u Golfa npr. i u Kiu,poslije 10 godina ekploatisanja,vidis taj kvalitet i razliku u istom...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top