Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Motor godine 1.4 TSI i njegovi problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nermin suljagic je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
buhahahahahaa,s cim ljudi poredak prave...
A de nek mi masinac kaze jel ima veze ako izmedju dva lancanika stavis lanac od metar ili od 20cm(recimo da ima je odnos prenosa 1:12)dali ce se promijeniti odnos prenosa???
Ja druze imam inzinjera masinstva u kuci,imam dosta dobro opremljenu radionicu medju ostalog i strug,i znam da 0,1mm moze predstavljati probleme kod odredjenih stvari...

U tvom konkretno slučaju sa zupčanicima možda i nema veze ako voziš bajk, ali...
Ima veze ako dolazi do širenja materijala koji međusobno ne smiju imati tolika odstupanja od mjera ako bi ta odstupanja ugrozila pravilan i nesmetan rad nekog sklopa, u ovom slučaju motora. Naravno, usled zagrijavanja, materijal se širi i daje veće mjere, ali sve te mjere imaju neke svoje tolerancije, a ovdje je izgleda slučaj da taj lanac onda izlazi iz okvira tih tolerancija i to predstavlja problem. Ako je samo to problem, onda treba vidjeti zašto se to dešava i preomijeniti materijal, uzeti neki kvalitetniji koji će zadovoljiti standarde i to je to.
Jbg, mašinstvo traži preciznost, baš veliku preciznost, ali i ta preciznost ima svoje tolerancije, ne može ni svaki dio biti identičan, ali je bitno da je u okvirima tolerancije.;)
Npr, šta sam napravio ako uradim rupu fi105H7, a kontrolni čep NE IDE prolazi kroz nju? Teško, ali prolazi.:icon_question: A jako je mala tolerancija.;)

Kad smo već zapeli za taj Cee'd, ko od vas je sjeo u njega i vozio se da može da ocjeni sa tolikom sigurnošću da ne može da prismrdi Gnojfu usranom, pogotovo ovaj novi? Koreanci su bili plastični, smrdili, lupkali, tuckali,..., ali ta vremena su prošla, htjeli vi to priznati ili ne. Bacajte pare na to usrano ime VW, pametni će da voze nešto povoljnije i uživaju u tome, a ne u polovnom Gnojfu serije 4 sa kurbla prozorom i bez klime, naravno, plaćenim bar par "'iljada" više od Opela, Forda, Renoa i sl.



sve se siri na motoru podjednako(uslov=napravljeno od jednakog materijala),predpostavljam da su lancanici i lanac od istog materijala jer u suprotnom bi se glodili vremenom,a i ako ima odstupanja u sirenju,tu dolazi u igru zatezac koji zateze lanac kao sto je to slucaj kod zupcastog remena a i najprostije kod bicikla...ovo uslovno receno preskakanje lanca se moze desiti samo ako zatezac nije u funkciji...jel se moze ovo oggy smatrati odgovorom? ;)



Ne mora značiti da je od istog materijala jer su to sve sklopovi od više dijelova, samim tim sam prilično siguran da nije od istog materijala. Što se tiče zatezača, valjda bi trebalo da ima tu neku funkciju, ali zašto onda opet to "malo" širenja od par stotih dijelova mm predstavlja problem? Inače ne gotivim VW i njihove dizel motore, ali sam totalno suprotnog mišljenja za benzince i čudi me da ne žele da pokušaju da otklone taj kvar, ako uopšte postoji i nije neki šupljak oko kojeg i mi šupljiramo?!
Npr, juče zapazih ovo vozilo u Laktašima, samo mnogo ljepše izgleda jer su zatamnjena stakla i bolje felge i još par detalja, taman pomislim još jedan čađavac, ali kad sam vidio TSI, zaljubih se u vozilo, samo zbog motora:

2007_Volkswagen_CrossTouran_TSI_003_1002.jpg


Lexillium je napisao(la):
Realno
ti nisi realan


Gdje ces bolan porediti po slikama full opremljenu Kiu i Golfa 6 standardne opreme???
I to ko ti kaze da za istu cijenu mozes dobiti full Kiu i slabo opremljenog Golfa,taj ti laze !
I na kraju kad ulozis novac u Golfa npr. i u Kiu,poslije 10 godina ekploatisanja,vidis taj kvalitet i razliku u istom...

Realno, Kia 1.4 je 21.490KM, a Gnojf je 26.990, ako sam dobro pročitao. Realno, za ovih 5.5k KM, šta još može stati u Kiu?
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
buhahahahahaa,s cim ljudi poredak prave...
A de nek mi masinac kaze jel ima veze ako izmedju dva lancanika stavis lanac od metar ili od 20cm(recimo da ima je odnos prenosa 1:12)dali ce se promijeniti odnos prenosa???
Ja druze imam inzinjera masinstva u kuci,imam dosta dobro opremljenu radionicu medju ostalog i strug,i znam da 0,1mm moze predstavljati probleme kod odredjenih stvari...

U tvom konkretno slučaju sa zupčanicima možda i nema veze ako voziš bajk, ali...
Ima veze ako dolazi do širenja materijala koji međusobno ne smiju imati tolika odstupanja od mjera ako bi ta odstupanja ugrozila pravilan i nesmetan rad nekog sklopa, u ovom slučaju motora. Naravno, usled zagrijavanja, materijal se širi i daje veće mjere, ali sve te mjere imaju neke svoje tolerancije, a ovdje je izgleda slučaj da taj lanac onda izlazi iz okvira tih tolerancija i to predstavlja problem. Ako je samo to problem, onda treba vidjeti zašto se to dešava i preomijeniti materijal, uzeti neki kvalitetniji koji će zadovoljiti standarde i to je to.
Jbg, mašinstvo traži preciznost, baš veliku preciznost, ali i ta preciznost ima svoje tolerancije, ne može ni svaki dio biti identičan, ali je bitno da je u okvirima tolerancije.;)
Npr, šta sam napravio ako uradim rupu fi105H7, a kontrolni čep NE IDE prolazi kroz nju? Teško, ali prolazi.:icon_question: A jako je mala tolerancija.;)

Kad smo već zapeli za taj Cee'd, ko od vas je sjeo u njega i vozio se da može da ocjeni sa tolikom sigurnošću da ne može da prismrdi Gnojfu usranom, pogotovo ovaj novi? Koreanci su bili plastični, smrdili, lupkali, tuckali,..., ali ta vremena su prošla, htjeli vi to priznati ili ne. Bacajte pare na to usrano ime VW, pametni će da voze nešto povoljnije i uživaju u tome, a ne u polovnom Gnojfu serije 4 sa kurbla prozorom i bez klime, naravno, plaćenim bar par "'iljada" više od Opela, Forda, Renoa i sl.



sve se siri na motoru podjednako(uslov=napravljeno od jednakog materijala),predpostavljam da su lancanici i lanac od istog materijala jer u suprotnom bi se glodili vremenom,a i ako ima odstupanja u sirenju,tu dolazi u igru zatezac koji zateze lanac kao sto je to slucaj kod zupcastog remena a i najprostije kod bicikla...ovo uslovno receno preskakanje lanca se moze desiti samo ako zatezac nije u funkciji...jel se moze ovo oggy smatrati odgovorom? ;)



Ne mora značiti da je od istog materijala jer su to sve sklopovi od više dijelova, samim tim sam prilično siguran da nije od istog materijala. Što se tiče zatezača, valjda bi trebalo da ima tu neku funkciju, ali zašto onda opet to "malo" širenja od par stotih dijelova mm predstavlja problem? Inače ne gotivim VW i njihove dizel motore, ali sam totalno suprotnog mišljenja za benzince i čudi me da ne žele da pokušaju da otklone taj kvar, ako uopšte postoji i nije neki šupljak oko kojeg i mi šupljiramo?!
Npr, juče zapazih ovo vozilo u Laktašima, samo mnogo ljepše izgleda jer su zatamnjena stakla i bolje felge i još par detalja, taman pomislim još jedan čađavac, ali kad sam vidio TSI, zaljubih se u vozilo, samo zbog motora:

2007_Volkswagen_CrossTouran_TSI_003_1002.jpg


Lexillium je napisao(la):
Realno
ti nisi realan


Gdje ces bolan porediti po slikama full opremljenu Kiu i Golfa 6 standardne opreme???
I to ko ti kaze da za istu cijenu mozes dobiti full Kiu i slabo opremljenog Golfa,taj ti laze !
I na kraju kad ulozis novac u Golfa npr. i u Kiu,poslije 10 godina ekploatisanja,vidis taj kvalitet i razliku u istom...

Realno, Kia 1.4 je 21.490KM, a Gnojf je 26.990, ako sam dobro pročitao. Realno, za ovih 5.5k KM, šta još može stati u Kiu?




Za tu razliku u cijeni na suvozačevo mjesto možeš pola godine platiti psihijatra da ti sjedi i da ti govori da si napravio pravi potez ;););):lol::lol::lol:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Kol'ko ste zatucani, zaglupljeni i ne što ne vidite, već ne želite da vidite dalje od usranog VW-a, a blatite sve drugo. Probajte prvo nešto drugo vozati, pa onda tvrdite da je najbolji. Iskreno, meni je KIA bolja, a i garancija VAŽI kad odeš na reklamaciju, a ne kao kod VW-a, nađe ti nešto i poništi garanciju pa se jebi o svom trošku. Ma dajte, ljudi, over and out.

Ljudino, nisu u pravu. Kakva KIA, kakva garancija.
Ovo su izmišljeni kvarovi mrzitelja VW grupacije, tog savršenstva na točkovima.

Evo u mene tečić pet godina nije haubu otvorio na svom golfu 84 godište, njemačka vojska ga vozala do 96 kad ga je on uvezao. I danas je tip-top stanje (jest da je promijenio četiri šasije, pet motora, tri prednja mosta, dvije unutrašnjosti)...nema dalje...razumiješ!
 
Član
:cool::cool::cool::cool::cool:

Hvala vam svima na prosvijetljenju, evo vidim da sam kloc neviđeni što nisam sebi kupio VW Polo istog godišta bez klime, podizača, ABS-a, senzoza i milion kurčeva, a još je bio neosjetnih 2.000KM skuplji i danas po ovoj vrućini bih uživao u njemu sa spuštenim prozorom i znojem po cijelom tijelu i licu, umjesto što se vozim na prijatnih 22, 23 stepena i ne moram često vintati onom kurčevom ručicom da spustim prozor povremeno. E jesam glup, ne mogu sebi nikad oprostiti, odo' zapaliti ono francusko govno i kupiti za početak Gnojfa 2, 1.6D i Bog da me vidi!!!:cool:

Aj' zdra'o, živi bili, NHF!;)
 
Joj savrsenstvima :lol: , pa i TDI u petici nema remenicu u osi, znaci fabricka greska koju nisu priznali, i onda se ljudi pitaju sta je ovo kada im pukne bregasta, a bilo ih je. Tehnologija stara toliko godina i tom savrsenstvu se desi greska... ma nemoguce... VW je to :cool:
 
Član
Ogy, u potpunosti se slažem s tobom. Ljudi su toliko zatupljeni sa VW da to nije normalno.
 
Član
Eto malo "pozitivnih" iskustava o 1.4 TSI motoru sa VW foruma :lol:

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=61439
 
Član
Pitam se uvijek što svaka teme,pa i ova,mora završiti prepiranjem i vrijedjanjem pojedinih marki vozila????Ako je tema 1.4 Tsi motor,onda valjda treba o njemu raspravljati,a završili nevalja VW uopšte i slično.I po postovima pojedinaca ispade ko god je kupio VW je GLUP,jer je za manje para mogao uzeti mladje auto bla bla bla.Onda je većina ljudi u Evropi a i u Bosni glupa,jer većinom voze Vw.Po meni je svako glup ko kaže ne valja VW,ne valja Peugeot,ne valja Fiat itd.Svako neka vozi šta hoće,svako ima svoj ukus i tačka.
 
Član
Volim vw, i vozim golfa starog 27 godina koji me oldično služi vozio sma auta stara po mjesec dana,audi, pežo, reno vw.....Al samo mogu reći Pežo je sasvim ok auto, al reno nikad u životu to su ***** auta samo ima valja udobnost ostalo sranje......al bgm nova 6 je meni ljepša od ovog ceeda, samo mi se vie sviđa proceed......pozzzz:cool:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Aj' zdra'o, živi bili, NHF!;)

čim je vw u pitanju naložiš se ko mačak na klupko :lol:
pre jadan si s tim komentarima, ja samo bacam šuplju ložim ovakve levate kao što si ti... ja u svojoj garaži imam tri mercedesa, jednog vw-a i jednog opela pa tiz toga zaključi na šta se ja ložim hehe.... a ti voziš tu kantu od pežoića i misliš da si svu pamet svijeta pokupio :lol: jebao te sav kijin inžinjering u dupe kad si tako zavro na njih :123:
 
Član
George je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Aj' zdra'o, živi bili, NHF!;)

čim je vw u pitanju naložiš se ko mačak na klupko :lol:
pre jadan si s tim komentarima, ja samo bacam šuplju ložim ovakve levate kao što si ti... ja u svojoj garaži imam tri mercedesa, jednog vw-a i jednog opela pa tiz toga zaključi na šta se ja ložim hehe.... a ti voziš tu kantu od pežoića i misliš da si svu pamet svijeta pokupio :lol: jebao te sav kijin inžinjering u dupe kad si tako zavro na njih :123:

Momak, pripazi malo na riječi!!! Malo kulture nije na odmet, činio si mi se kao prilično kulturan čovjek protiv koga nemam ništa lično i ništa protiv, čak si bio i na strani omiljenijih članova.
Ne znam baš ko je levat i ko se loži i pali, samo razmišljam malo realnije od zatupljenih ljudi poput tebe kojima je Passat vrh vrhova auto, a da druge marke nisu ni pogledali. Što se tiče Pežoića, nisam ljubitelj ni njega, ali je tad bio best buy za novce koje sam imao i nisam se pokajao, a šta je sledeće, ni sam ne znam.
Pripazi malo na ponašanje, nisam te vrijeđao, niti ću, nisam jak na tastaturi, vjerovatno nikad neću ni biti, a i sad ti ne zamjeram, jbg, uvrijedio sam svemoćni VW.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
George je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Aj' zdra'o, živi bili, NHF!;)

čim je vw u pitanju naložiš se ko mačak na klupko :lol:
pre jadan si s tim komentarima, ja samo bacam šuplju ložim ovakve levate kao što si ti... ja u svojoj garaži imam tri mercedesa, jednog vw-a i jednog opela pa tiz toga zaključi na šta se ja ložim hehe.... a ti voziš tu kantu od pežoića i misliš da si svu pamet svijeta pokupio :lol: jebao te sav kijin inžinjering u dupe kad si tako zavro na njih :123:

Momak, pripazi malo na riječi!!! Malo kulture nije na odmet, činio si mi se kao prilično kulturan čovjek protiv koga nemam ništa lično i ništa protiv, čak si bio i na strani omiljenijih članova.
Ne znam baš ko je levat i ko se loži i pali, samo razmišljam malo realnije od zatupljenih ljudi poput tebe kojima je Passat vrh vrhova auto, a da druge marke nisu ni pogledali. Što se tiče Pežoića, nisam ljubitelj ni njega, ali je tad bio best buy za novce koje sam imao i nisam se pokajao, a šta je sledeće, ni sam ne znam.
Pripazi malo na ponašanje, nisam te vrijeđao, niti ću, nisam jak na tastaturi, vjerovatno nikad neću ni biti, a i sad ti ne zamjeram, jbg, uvrijedio sam svemoćni VW.;)
nisam ti ja momak i mislim da si ti taj koji treba pripazit!
šta ti znaš ta je meni vrh vrhova, nismo mi zajedno ovce čuvali... passat je moje ekonomično auto za puta i ništa drugo... i ne prozivaj me više ;)
 
Član
Mislim da ovde nije mjesto vrijeđanju i nabrajanju auta šta ko ima u garaži. Članak je o 1,4 TSI...:icon_exclaim::icon_exclaim:

Dalje, imate iskustva ljudi na Auto Bild stranici, onih koji voze automobil sa 1,4 TSI motorom i njihova iskustva, više od stotinu čini mi se. Ne pljujem nikoga,ali treba biti objektivan.

Sam sam nekada vozio VW, sada više ne.
 
Član
George je napisao(la):
nisam ti ja momak i mislim da si ti taj koji treba pripazit!
šta ti znaš ta je meni vrh vrhova, nismo mi zajedno ovce čuvali... passat je moje ekonomično auto za puta i ništa drugo... i ne prozivaj me više ;)

Prvi si me prozvao i pokušao uvrijediti, upamti, a nađi gdje sam te ja prije toga prozvao. Nisam i neću. Idi ekonomiziraj sa Passatom i okani me se, a ja nisam čoban, ti slobodno nastavi čuvati ovce.;)
 
Član
znaci imam pare za touarega ali trebam kupiti sorenta jer mogu dobiti sorenta u fullu za te pare sto kupim touarega... jer jebo vw, ipak 5 godina garancije, full oprema i tako to...

illi da pogledamo sa druge strane... ima pare za kiu ali ipak bolje da kupim daciu jer je mogu dobiti u fullu za pare koje kupim kiu...


ta kia kad bude izdrzala kilometrazu koju izdrze vw, bmw, merc a da pri tome nema kvarova i troskova osim potrosnog materijala mozda se bude mogla uporedjivati...

kia je napredovala nevjerovatno u dizajnu i to je cinjenica ali treba njoj jos puno da bude u rangu VAG grupacije...


PS: stavio si najbolju sliku kie i normalne slike golfa... evo malo golfica koji nije u standardnoj opremi..
Volkswagen-Golf_GTD_2010_800x600_wallpaper_27.jpg

Volkswagen-Golf_GTD_2010_800x600_wallpaper_46.jpg

Volkswagen-Golf_GTD_2010_800x600_wallpaper_4c.jpg

Volkswagen-Golf_GTD_2010_800x600_wallpaper_4f.jpg



back to topic...
vozio sam se u tsi motorima , 1,2 ; 1,4 (160 KS) ; 2,0 ... sto se tice 1,4... motor je odlican i odlicno ide... jaran nije imao problema s njim... s obzirom na malu kubikazu motor ima predobre preformanse...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top