Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Član
tito_i_partija piše:

to je akvaplaning...to je vec prica za sebe...povecanje pritiska u gumama ti podize brzinu na kojoj auto zapliva, doduse neznatno...e tu ti je pored profila isto mjesavina gume bitna...

[/quote]

Isto ti je i po snijegu uza guma ide bolje od sire,dobro je rekao VR6Boki ne bi dzabe reli auta imali uske gume po snijegu i ledu.... A i gledao sam jedan smjesni test izmedju bmw X5 i nekog krsa iz 1900 i neke godine oko I svjetskog rata, koji je imao gume jedno... 125 siroke a od elektonike je imao jedino svjecice :lol:
X5 je imao zimske gume i elektronike za popet se na mjesec,brate stao je nakon 5m po ravnom terenu snijega bilo mozda 15-20cm a ovo vozilo iz 1900 i neke ma ko da ide po suvom..... Zasto? jer sva tezina je na uskom djelu gume i prodire do tvrde podloge ispod snijega,a siroka guma pliva po snijegu...
 
Član
Pročitao 2 strane i ne da mi se više.
MOJE LIČNO ISKUSTVO!!!
Imam 4 nova Tigra na autu. Ta guma nevjerovatno dobro vuče po SNIJEGU, bukvalno prtinu probijam autom sa Tigricama na točkovima, nema šanse da ostanem zaglavljen. Po mokrom i klizavom putu, o ledu da ne pričamo je GOLA KURČINA!!! Jednostavno, nikakvo prijanjanje ako si malo agresivniji vozač. U petak sam išao za Novi Sad iz BG-a sa kolegom koji ima Toyotu Rav-4, 4 nove Michelin Alpin 4x4. To je nevjerovatna guma. Po poluzaleđenoj cesti kopa, zaustavlja se bolje nego ja na suvom, extra guma, žao mi je što potroših pare za lamelu, a planirao sam 4 nove Alpinke staviti.
 
Član
Ja sam na ADAC-ovom testu gledao kad sam htjeo uzeti sebi gume zimske.Tri su bile vrlo preporucljive.Continental,Goodyear i meni se cini Michelin.Ja sam se odlucio za GY UG 7+.Mogu ti reci da nisam vozio sa boljim gumama.Kad sam jedne zime krenuo uz jedno brdo oko 45 stepeni nagib (Velesici)naselje u SA,ko je iz SA znace o cemu govorim.Tada sam vozio Toleda bez kontrole trakcije fabricki.I popeo sam se uz to brdo oko 200 metara.Iza mene je bio taksist sa Octaviom i stao na pola brda.Sumnjam da je imao neke markirane gume vjerovatno S3.Tako da od tada samo Goodyear.
 
Član
Ja sam na početku ove sezone uzeo 4 nove zimske gume (continental ts830), razlog je povoljnja akciska cijena.

Tražio sam gudyer ug7+, mišelin ovaj novi, continental, i dunlop. sve ove gume su vrh i razlika je u nijansama i mislim da niko ovdje nemože primjetiti razliku između ove 4 gume.....


Ostale gume nisam ni gledao, zašto? sve su lošije po kiši, mokrom, poledici, kad se vozi malo brže i može da nastane šteta izletanjem sa ceste i sl.... sve ostale zimske gume gube poene jel su loše po ovim gore nabrojanim uslovima... a da su neš bolje po snijegu opet sumnjam ima 100 faktora....

Po meni je dobro što postoje i ove jeftinije gume pa da narod kupi i njih nego da se voza po ljetnim, jer postoji izreka bolja najlošija zimska nego najbolja ljetna.

Svako ima svoje iskustvo, moje dosadašnje iskustvo sa ovim gumama je extra, sa snijegom nisam imao problema, o mokrom i ledu da nepričam.... sve naj ... ali opet ponavljam ako naletite napovoljnu cijenu nećete pogriješiti ni sa gudjerom,mišelinom,dunlopom...provjerenim markama... vjerovatno tu postoji još neke al to su top...
 
Član
GoodYear i Continental su medju najboljim zimskim gumama po testovima zadnjih godina.

Kad ste kod penjanja, evo Sava S2, ovi iz SA ce znati gdje je ova uzbrdica, popnem se skroz gore bez problema...

 
Član
Jos uvijek nisam probao licno Alpine ni Tigar gume al sam se vozi sa par prijatelja koji ih imaju, Alpine fenomenalne, ja sam se odusevi stvarno, a Tigar dobar po snijegu a cim dofati malo leda fajront... Ja licno vozim na protekt gumama i jos uvjek me nigdje nisu ostavile..

I ako moze jedan savjet: Imam ponudu za goodyear gume 2 komada 80KM dubina sare 7mm ali su stare 5 godina.. Isplati li se to kupovat?
 
Član
Drug moj nisu one dzaba 80km dva komada, koliko sam ja procitao max starost koju guma "smije" dozivit je 5-6godina da ta je posle toga izgubila sva svojstva tako da cisto sumnjam da bi ti to bilo pametno..pozz
 
zoranpl je napisao(la):
tito_i_partija piše:

to je akvaplaning...to je vec prica za sebe...povecanje pritiska u gumama ti podize brzinu na kojoj auto zapliva, doduse neznatno...e tu ti je pored profila isto mjesavina gume bitna...

Isto ti je i po snijegu uza guma ide bolje od sire,dobro je rekao VR6Boki ne bi dzabe reli auta imali uske gume po snijegu i ledu.... A i gledao sam jedan smjesni test izmedju bmw X5 i nekog krsa iz 1900 i neke godine oko I svjetskog rata, koji je imao gume jedno... 125 siroke a od elektonike je imao jedino svjecice :lol:
X5 je imao zimske gume i elektronike za popet se na mjesec,brate stao je nakon 5m po ravnom terenu snijega bilo mozda 15-20cm a ovo vozilo iz 1900 i neke ma ko da ide po suvom..... Zasto? jer sva tezina je na uskom djelu gume i prodire do tvrde podloge ispod snijega,a siroka guma pliva po snijegu...
[/quote]


ja sam reko vec da su uske gume samo bolje po dubokom snijegu, ali ne i po utabanom...jer nema guma sta "rezat" utaban snijeg pa da je bolja...a za reli auta je druga prica, jer 300 il 400konja reze svaki snijeg utaban ili ne utaban, jer se dosta u prezno vrte...a drugi razlog je sto oni na snijeznim etapama moraju biti spremni na sve pa i na dubok snijeg...
 
Tigar gume su za svoju cijenu odlicne gume ... vozio sam na njima nekoliko auta i nikad nisam imao nekih velikih problema ... malo s druge strane budimo realni i razumni ... Tigar je ipak kategorija jeftinijih guma ... ali rade svoj posao ... i to je ipak ZIMSKA guma .. a ko zeli da se trka i probava performanse svoga auta, onda neka saceka malo toplije vrijeme pa neka na dobrim ljetnim gumama oproba gore navedeno ....
jer svi se zale navodno kako ova ili ona guma (zimska) nije dobra u odredjenim situacijama ... koliko sam procitao barem pola od navedenih situacija se vec mogu nazvati ekstremne .. jer govorimo o voznji zimi .... glavno je drzati se zlatnog pravila ... prilagoditi brzinu kretanja uslovima na cesti ..... jer ne znam koja guma na svijetu da je na autu kada se previshe poigra sa fizikom gotovo je .. ;))
 
Član
Tigar je po snijegu extra guma.Po kiši je katastrofalna guma...Ako se tebi Tigar guma bolje ponaša na autu od bilo koje druge gume,onda jednostavno voziš na Tigrovim gumama i to je to;)

Ja fol gledao neke testove i uzmem gumu koja je bila na ADAC-ovom testu kao treća u klasi,stavim je na auto i poslije 7 dana vožnje mi bilo došlo da je skinem i nabijem nogom.Meni se pokazala katastrofalno:icon_sad:

Ja po snijegu gazim sa Debica Frigo i sve preporuke za istu idu:cool::cool:


A to što ovi pričaju da je bolje voziti auto po snijegu bez kontrole proklizavanja...ne znam bi li trebao to komentarisati ili da im se grohotom nasmijem???:lol:
 
Početnik
ljudi ima tu dosta faktora,nije to samo guma..sirina sastav bla bla..ima tu i do motora i DO PRIJENOSNIH OMJERA U MJENJACU..mozda ce se neko smijat,al hajd neka konta..

slozili smo se da je uska guma bolja po dubokom snijegu..isto tako imam Debicu Frigo 155 /13 gume su nove,extra mekane dosta lamelaste,i sto se kaze ja snjima prtinim jer ona uska i lako rovi do zemlje...ali i na ugazenom snijegu nisu nista losije...tako da ima tu dosta faktora koji uticu na ta vozna svojstva..
 
Član
Uzeo sam 4 tigar wintere prije par mjeseci.195/65*15.
za tu cijenu od 77km sam dobio solidne gume.Odlicno prte snijeg, penju se uzbrdo dobro, na mokrom su malo Losije a na ledu i nisu bas,cesto se upali asr na jacem gasu (mada koja je to na ledu dobra).Probao sam ih poprilicno i po krivinama suv asfalt, solidno drze (u odnosu na ljetne DUNLOP SPORT 130KM kom. koje su odlicne).

citao sam negdje da je miselin kao cini mi se nekakav vlasnik tigra, kao alpina je u pocetku bila kao tigar winter1 ali posto je alpin bila zamisljena da se prodaje kao skuplja guma od tigra winter1 onda su tigra (smjesu gume) promjenili da bude malo slabija od alpin-ke miselin... sad jel to tako ili ne!?


Lexillium je napisao(la):
Tigar je po snijegu extra guma.Po kiši je katastrofalna guma...Ako se tebi Tigar guma bolje ponaša na autu od bilo koje druge gume,onda jednostavno voziš na Tigrovim gumama i to je to;)

Ja fol gledao neke testove i uzmem gumu koja je bila na ADAC-ovom testu kao treća u klasi,stavim je na auto i poslije 7 dana vožnje mi bilo došlo da je skinem i nabijem nogom.Meni se pokazala katastrofalno:icon_sad:

Ja po snijegu gazim sa Debica Frigo i sve preporuke za istu idu:cool::cool:


A to što ovi pričaju da je bolje voziti auto po snijegu bez kontrole proklizavanja...ne znam bi li trebao to komentarisati ili da im se grohotom nasmijem???:lol:

:lol::lol::lol:
 
Super Moderator
sto se tice upravljanja nije bolje voziti bez kontrole proklizavanja
ali kad se treba gdje popeti ili proci onda je bolje
ne 100% nego 1000000%
probao i to ne samo na jednom autu, uvjerio se i dovoljno mi je ;)
a sto se tice guma ne znam sta da kazem ne bi nikad michelin zamijenio tigrom
danas bas igrom slucaja noke i ja smo isli do mene kuci kod njeg na seatu goodyear ultragrip guma ja mislim da je uglavnom puno skuplja od mojih S3 i ja se popnem bez problema svaki put iz prve a on je morao par puta da se vraca :D
S3 ima predobar grip, al zato kad se treba skrenuti auto ti ide pravo, zato nije mjerilo gume ko se moze popeti a ko ne ;)
 
Top