Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Član
Sinoć(tačnije jutros oko 5) se vozamo ja i drug, a sneg tek napadao, nije još očišćen. I ono standardno driftovanje, zezanje, i rešimo da probamo da izađemo uz jednu strmu ulicu neočišćenu i pomalo poledilu. Ja na mom autu (leganza) imam skoro nove michelin alpin gume + kontrolu proklizavanja, on ima isto skoro nove tigar wintere i nema kontrolu(audi 90). Ja prvi, mislim se sad ću da mu pokažem i zaglavim pred kraj ulice i nema šanse dalje, kontrola radi ali ne pomaže...a nema gde zalet da se uhvati. Kreće on i malo po malo, izađe na vrh sa winterama, i posle se spusti do pola i izađe u rikverc do gore(uz dosta muke). Tako da sam ja rešio da prodam đubre od michelin-a koje košta 100e po gumi i da kupim tigar. Neverovatno, uskoro ću snimiti klip. E da dugujem mu milka čokoladu :)
P.S. Pitanje za one koji se razumeju, imam takoreći nove barum zimske gume, da li da ih stavim umesto michelin-a( barum su 205, a michelin 195) ?
 
nije mjerilo zimske gume samo led i snijeg, niti je mjerilo penjanja tog samo guma...leganza je teza npr. onda koja je dimenzija gume, onda traction control nekad zna da te unazadi...ima tu dosa toga...a za barum i michelin...ja to ne bi uradio a ti kako hoces...i na kraju, auta sa prednjim pogonom se uzbrdo lakse penju u rikverc jer su im prednji tockovi optereceni...
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
nije mjerilo zimske gume samo led i snijeg, niti je mjerilo penjanja tog samo guma...leganza je teza npr. onda koja je dimenzija gume, onda traction control nekad zna da te unazadi...ima tu dosa toga...a za barum i michelin...ja to ne bi uradio a ti kako hoces...i na kraju, auta sa prednjim pogonom se uzbrdo lakse penju u rikverc jer su im prednji tockovi optereceni...

ja se ne bi slozio s tobom druze...
 
Član
Bolje je sigurno nego auta sa zadnjom vučom zbog opterećenja, ali nisam siguran da može biti bolje nego kad ideš napred...
 
Član
Sto uza guma, to bolje hvata zimi. ESP, TC sve treba pogasiti uzbrdo bar po mom misljenju, ako proklizes ono te samo usporava i oduzima gas, a kad je off onda malo grabi malo slajdra ali bolje ide :)
 
koristim ljetne miselinke, na suvom su extra, a je li malo kise katastrofa, nikad je vise nevu uzeti..... prije toga bila fulda, bar 3x bolja,,,,,
 
Član
Covjece imao si upaljenu kontrolu proklizavanja, sa tim bas neces daleko. Ugasi pa probaj bez. Jesu li gume istih dimenzija? To moze bitnu razliku napravit.

I uz to, niste imali ista auta, sto takodjer moze uticati na ishod...
 
Član
Ma kakav tigar bolan, maloprije me na 30-40km/h baci zamalo u stijenu da udarim. Malo snijega na cesti, ne idem brzo skrecem i pocnem se okretat. To sto je taj tvoj jaran uspio doci do vrha to nije do guma nego zbog nekih drugih stvari 100% :D Ostavi se tigra vjeruj mi ;)
 
Član
beZZa je napisao(la):
Ma kakav tigar bolan, maloprije me na 30-40km/h baci zamalo u stijenu da udarim. Malo snijega na cesti, ne idem brzo skrecem i pocnem se okretat. To sto je taj tvoj jaran uspio doci do vrha to nije do guma nego zbog nekih drugih stvari 100% :D Ostavi se tigra vjeruj mi ;)

Koliko ti je stara guma? Meni se auto odlično ponaša na putu ali na uzbrdicama bez zaleta loše, i to me izluđuje. A tigrova guma (wintera) je za uspone bruka, ne znam za ležanje na putu, ja sam je imao na nekom predhodnom autu relativno kratko...
 
Član
Michelin i Tigar isto kao da poredis Golf VI i Golfa II imao sam Alpin na Astri pa i sad na Zafiri druga guma nikad nece na moje auto
 
Top