Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Michelin Alpin VS Tigar Wintera

Član
dellas je napisao(la):
Ja definitivno neću više uzimati michelin alpin, samo to znam...
jesi lud djes po tome sudit gumama zbog jedne opklade i uzbrdice pravis glupost kakav tigar mani se tog MICHELIN je 10 puta bolja guma...a ne znaci ako je s tim tigar guamama uzisao da su bolje ima tu jos milion razloga...
 
Pa ni ja apsolutno nisam zadovoljan sa Michelinom, po mokrome proklizavaju, po snijegu i ledu te baca na sve strane. Odsad samo Vredestein, po mome iskustvu je daleko isored Michelina...
 
Član
Ma ne bih uzeo tigra, rekao sam u sali, da je manji auto uzeo bih, ali za tezak auto mi treba nesto bolje. Nego bih presao na goodyear ili slicno...

@menso: i ja sam se kleo do juce :)
 
ja sam sebi nabacio Fulda Montero 3 i ismijo sam se kako auto na snijegu vuce...nevjerovatno...nove bile i debelo ih platio (mozda zbog dimenzije 185/60 r14) ali auto nevjerovatno ide, ko da je suho...do tad sam vozio na Kormoran gumama 175/70 r13 3-4godine stare i razlika je ogromna...na ÖAMTC (kao ADAC samo austrijski) testu su se pokazale kao veoma preporucljive i jedino gdje odudaraju od michelina, GY i slicnih je to sto su puno bucnije, ali je zato manja potrosnja goriva...e sad sto neko rece da je bolja uza guma zimi...i ja sam tako mislio dok nisam ucio ispit Reifentechnik na masinskom fakultetu..profesor je covjek koji je radio na razvoju profila za zimske gume u continentalu 10godina a prije toga u semperitu...tako da zna sta prica...on kaze kako je u principu uza guma zbog tog kako mi kazemo "rezanja kroz snijeg" bolja samo po dubokom snijegu a sve ostalo utaban snijeg, mokro, suho normalno da je bolja sira jer stvar je kontakta sa podlogom i naravno sto veca povrsina bolja trakcija...za zimsku gumu je najbitniji sastav gume...i jos sto je neki baksuz ovjde proklizo na ledu...u zadnji 20godina se skoro pa nista nije unaprijedilo lezanje i trakcija po ledu...to jednostavno je tako kako je...
 
tito_i_partija je napisao(la):
ja sam sebi nabacio Fulda Montero 3 i ismijo sam se kako auto na snijegu vuce...nevjerovatno...nove bile i debelo ih platio (mozda zbog dimenzije 185/60 r14) ali auto nevjerovatno ide, ko da je suho...do tad sam vozio na Kormoran gumama 175/70 r13 3-4godine stare i razlika je ogromna...na ÖAMTC (kao ADAC samo austrijski) testu su se pokazale kao veoma preporucljive i jedino gdje odudaraju od michelina, GY i slicnih je to sto su puno bucnije, ali je zato manja potrosnja goriva...e sad sto neko rece da je bolja uza guma zimi...i ja sam tako mislio dok nisam ucio ispit Reifentechnik na masinskom fakultetu..profesor je covjek koji je radio na razvoju profila za zimske gume u continentalu 10godina a prije toga u semperitu...tako da zna sta prica...on kaze kako je u principu uza guma zbog tog kako mi kazemo "rezanja kroz snijeg" bolja samo po dubokom snijegu a sve ostalo utaban snijeg, mokro, suho normalno da je bolja sira jer stvar je kontakta sa podlogom i naravno sto veca povrsina bolja trakcija...za zimsku gumu je najbitniji sastav gume...i jos sto je neki baksuz ovjde proklizo na ledu...u zadnji 20godina se skoro pa nista nije unaprijedilo lezanje i trakcija po ledu...to jednostavno je tako kako je...

fulda montero 3 185 60 14 i ja imam pa brate i meni je bilo cudno kako idu po snijegu....vozim normalno kao da i nije snijeg:lol::lol:
 
Član
to u vezi sirine gume to je jako komplikovano jer vecom sirinom gume smanjuje se pritisak-tezina na podlogu pa i lakse zapliva, proklize.... nista ga ne stiska uz podlogu... to najbolje znamo mi koji vozimo manje gradske aute pa stavimo malo sire gume pa predjes preko neke malo dublje lokve....ode auto ko camac zapliva!

i da " hankook ice bear" najbolji odnos cijene-kvalitet imam i ljetne i zimske HANKOOK
 
zoranpl je napisao(la):
to u vezi sirine gume to je jako komplikovano jer vecom sirinom gume smanjuje se pritisak-tezina na podlogu pa i lakse zapliva, proklize.... nista ga ne stiska uz podlogu... to najbolje znamo mi koji vozimo manje gradske aute pa stavimo malo sire gume pa predjes preko neke malo dublje lokve....ode auto ko camac zapliva!

i da " hankook ice bear" najbolji odnos cijene-kvalitet imam i ljetne i zimske HANKOOK




to je akvaplaning...to je vec prica za sebe...povecanje pritiska u gumama ti podize brzinu na kojoj auto zapliva, doduse neznatno...e tu ti je pored profila isto mjesavina gume bitna...
 
Član
Ne bi postojali djabe testovi guma, da ste vi relevantni da ih ocjenjujete. Svako svoju pricu pjeva, neko mozda vozi ko baba, njemu je vecina guma dobra, neko ko trazi malo vise, mogao bi biti manje zadovoljan. WRC auti snjezne etape, doduse na "eksericama", voze na pravo uskim gumama. Vjerujem da ima neki razlog za to, a ne iskljucivo da bi izgledali glupo. Uz to, ako kupis Michelin umjesto Tigra, ne mora obavezno znaciti da ces se popeti vise. I "lose", citaj nerazvikane zimske gume znaju imati odlicne rezultate pri penjanju - ali gube poene na kocenju na mokrom i suhom, otporu kotrljanja, drzanju u krivinama itd itd...

Treba znati za sta ti treba odredjena guma, kao i auto, pa prema tome kupovati. Kupiti najskuplje, ne znaci obavezno i najbolje za tvoje potrebe.

Ja imam zimsku Savu i to S2 vec par zima na Saxu i to u 165 dimenziji i sasvim su ok po snijegu.
 
Član
pa izlazio sam i ja sa kleberom i to stare gume poprilicno, po snijegu gore na pridolce, staje i sl, tko je isao zna kakav je put, "sumski" prokrcen, ... to ne znaci da kleber valja, rekao sam necu vise njega, sljedece zime ganjat barem gy ili conti...
 
Član
niko me jos nije ubijedio da je dupla ili cak i veca razlika u cijeni između guma opravdana.....
ali ne bi ni tigar nikad stavio na auto....lose su na mokrom pogotovo kad se voze drugu sezonu.
moj savjet za sve aute Sava,Sportiva,Debica,Fulda......ulozeno/dobijeno je tu negdje.....
Ove godine sam stavio Sportivu naprijed i gume su vec dosta poderane isto da imam prednji pogon,guma je jako mekana,znaci bato na mokrom kad zakocim odma te pojasevi ulove,znaci ko god je sjeo da vidi nije vjerovao da tako guma moze po mokrom da koci....
dok frend kad zakoci sa tigricama samo se neko šuštanje cuje a od G sile nema ni ''g''....

probajte napraviti test na kocenju po mokrom....

a dok ste pravili test uzbrdo pretpostavljam da je bio onaj mokri teski snijeg...tu je potrebno dosta proklizavanja i auto sa kontrolom proklizavanja gubi bitku 100% ;)
 
ja imam tigar, u selo svaki dan idem u sred kozare skoro, boz problema, ali zato neki dan malo kise palo, ja se zajunio hehee, i nalezeci da prikocim a on ko sanke leti...tako da...ima dobrih strana ali bojim se da ima losih vise..
 
Top