Mercedes GLE COUPE 63 AMG - vrhunski sportski automobil

Mercedes GLE COUPE 63 AMG - vrhunski sportski automobil

Član
Ne mogu da ne napišem, poslije ogromne količine gluposti u ovoj temi. Koga još treba uvjeravati da su SUV vozila potpuno besmislena? Najveća glupost univerzuma je suv sportski model. Nemaš auto za offroad, nemaš auto za stazu. Samo potpune neznalice u auto industriju je potrebno uvjeravati u apsolutnu besmislenost ovakvih auta. Imaš auto od 500 ks, nije za zavoja, nije za sportsku vožnju a bogami nije ni za van asfalta. Za šta je? Da se sa 500 konja kurčiš po gradu i penješ po trotoarima?
 
Član
Ne mogu da ne napišem, poslije ogromne količine gluposti u ovoj temi. Koga još treba uvjeravati da su SUV vozila potpuno besmislena? Najveća glupost univerzuma je suv sportski model. Nemaš auto za offroad, nemaš auto za stazu. Samo potpune neznalice u auto industriju je potrebno uvjeravati u apsolutnu besmislenost ovakvih auta. Imaš auto od 500 ks, nije za zavoja, nije za sportsku vožnju a bogami nije ni za van asfalta. Za šta je? Da se sa 500 konja kurčiš po gradu i penješ po trotoarima?

SUV segmet automobila je postao nenormalno popularan u zadnjih nekoliko godina. Imas visoku poziciju sjedenja, bolju preglednost, a i sigurniji si na toj povisenoj poziciji u slucaju ne daj Boze necega... Vise prostora i veci gepek..
90% ih ima 4x4 pogon, znaci prednost pri losijim vremenskim uslovima.
Eh meni kao neznalici ovo bas i nije besmisleno i ne kontam zasto bi SUV vozila bila potpuno besmislena?
Naravno, ljudi ti daju paletu motora, eto koja eto u ovom slucaju ide do 600 konja, pa ti biraj sta tebi najvise odgovara.

Ne kontam zasto evo ovaj AMG ne bi bio za van asfalta.. Druga stvar je sto ljudi nece da ga voze na offroad, jer zasto bi?
Ovdje Mehaga kupi Golfa cetvorku, gleda u njega ko u Boga, izbjegava svaki saht i svaku rupicu, a ti bi da neko odveze AMG-a koji je 10x skuplji na offroad? Nema logike.

(Golf je uzet cisto kao primjer, da me ovi fanatici ne napadaju zasto bas Golf...)
 
Jao komentara!
Sve bolji i bolji!
A sve pametni od pametnieg!
A kao tuning auta ima smisla, jeli?
Vece felge imaju smisla?
Sire gume, drugi auspuh, spoileri, spustanje auta itd?
A kao SUV besmislen?
Jeste mozda tebi.
Kao Kabriolet ima smisla?
Ne otvaras ga preko zime, neotvaras ga kad je ruzno vrjeme, ne otvaras ga ni kad je prevruce ubi sunce, pa sto se onda kabriolet upste i proizvodi?
 
Član
Mnogo je manje prednosti od mana. Prednosti: viša pozicija sjedenja (ako možemo reći da je to prednost), veći "klirens" koji se u 99% slučajeva koristi u gradu.
mane: lošije performanse (slabije ubrzanje, manja krajnja brzina),veća potrošnja, lošija upravljivost i time smanjena sigurnost, veća cijena, skuplje održavanje. Za raspravu je bolja preglednost i veći komfor, obični kompakti su mnogo pregledniji a u svojim izvedbama prostraniji sa većim gepektima.
Kada se sve zbroji zbog 2 nebitne prednosti voziš auto koje je sporije, više troši, lošije se vozi i skuplje ga plaćaš i održavaš. Da ne uvodimo ovdje besmisao SUV sportskih verzija koje su pokazatelj u koje nebuloze je ušla auto industrija i kakve kriterije ima prosječan kupac.

Hans: Kabriolet ima smisla na dane kada ga možeš voziti kao kabriolet, SUV je glup izbor 365 dana u godini, 24 sata dnevno
 
Mnogo je manje prednosti od mana. Prednosti: viša pozicija sjedenja (ako možemo reći da je to prednost), veći "klirens" koji se u 99% slučajeva koristi u gradu.
mane: lošije performanse (slabije ubrzanje, manja krajnja brzina),veća potrošnja, lošija upravljivost i time smanjena sigurnost, veća cijena, skuplje održavanje. Za raspravu je bolja preglednost i veći komfor, obični kompakti su mnogo pregledniji a u svojim izvedbama prostraniji sa većim gepektima.
Kada se sve zbroji zbog 2 nebitne prednosti voziš auto koje je sporije, više troši, lošije se vozi i skuplje ga plaćaš i održavaš. Da ne uvodimo ovdje besmisao SUV sportskih verzija koje su pokazatelj u koje nebuloze je ušla auto industrija i kakve kriterije ima prosječan kupac.

Hans: Kabriolet ima smisla na dane kada ga možeš voziti kao kabriolet, SUV je glup izbor 365 dana u godini, 24 sata dnevno

Jao odgovora boli glava!

Uzet ce mo Lamborghinija.
Preskupo Auto
Presupo odrzavanje
Previse tros
Prenizak za svaki nogostup
Pre bucan
Nemozes ga parkirat da se ne bojis da ga netko neosteti.
Nesmijes ga vozit vise od 50 / 80 / 100 /120 / 130 kako gdje je zakon

Sta to Auto uopste moze?

A disu Ferarri, Aston, Porsche, Bentley itd.

Znaci svi oni su glupi ljud!

SUV je za tebe glup zato sto ti je preskup.
Da imas para i ti bi vozio tu Mecku ili Bemburu
 
Član
Hans: generaliziraš i porediš neuporedivo. Imam osjećaj da raspravljam sa osobom nedorasloj raspravi. Kupci super sportskih auta ne kupuju ta auta zbog praktičnosti, kupci SUV-ova ih kupuju pod krinkom praktičnosti a upravo ta praktičnost je narušena na svim mogućim poljima i to je i poenta cijele rasprave.
 
Ne ti generaliziras i pricas u ime drugih interesa.
Moj SUV je tocno to sto sam ja trazio!
A ako usporedim moje i tvoje auto, siguran sam da moj vise kvaliteta ima nego tvoj.
Ali ne ti si misljenja da SUV totalan promasaj!
Pa kakve kvalitete ima tvoje Auto?
 
Član
Hans: generaliziraš i porediš neuporedivo. Imam osjećaj da raspravljam sa osobom nedorasloj raspravi. Kupci super sportskih auta ne kupuju ta auta zbog praktičnosti, kupci SUV-ova ih kupuju pod krinkom praktičnosti a upravo ta praktičnost je narušena na svim mogućim poljima i to je i poenta cijele rasprave.

sretno ti u raspravi
 
Član
Ne ti generaliziras i pricas u ime drugih interesa.
Moj SUV je tocno to sto sam ja trazio!
A ako usporedim moje i tvoje auto, siguran sam da moj vise kvaliteta ima nego tvoj.
Ali ne ti si misljenja da SUV totalan promasaj!
Pa kakve kvalitete ima tvoje Auto?

Moj tata je jači od tvog tate. Ne znam tvog tatu, siguran sam da je moj jači od tvog
 
Top