Megane II Ph. II

Megane II Ph. II

Član
Lijep megan, felge mu baš pašu,,,

, al s početka čitam ovaj neki napiso mana im je podizač stakla od suvozača....
Kako ljudi vjeruju u te urbane mitove, zna se da je podizač kod megana dosta manje kvalitetan od podizača u Mercedesu e klase, Bmw-u 5tici itd... A logika je da ode onaj koji se najviše cima gore dole a to je suvozački!!!
Al još uvijek ima onih koji misle da je kod megana od vozača podizač Bošov a od suvozača neki kinez :D
 
Član
Po kojoj to logici se suvozački prozor otvara više od vozačevog?!
A što se tiče Megana 2 i podizača , nisu mitovi u pitanju , nego praksa pokazuje da desni podizač više štrajkuje i to zbog ove stvarčice
biggest_dsc01071-1389135945.jpg

A stradavanje tog upravljačkog modula uzrokuje većinom loši kontakti i vlaga , što bi logički bilo , da ga neupotreba hebe tj. dio koji je manje u upotrebi je skloniji stvaranju oksida na kontaktima , sakupljanju vlage na istom i bržem stradavanju.
myth-busted.jpg
 
Član
Druže ako nemaš nešto pametno napisati (iz priloženog se vidi da nemaš) nemoj džabe kolegi trovat' teme...
 
Član
Ma kod mene auto tri i po godine, prozori ferceraju bez problema. Znam da su na fazi I imali dosta problema sa elektronikom, pretpostavljam iil da je rijesheno na fazi II, ili sam ja jednostavno bio nafakali.

p.s.

Valja update napraviti, nikako da stignem :D
 
Član
Evo nakon duze vremena da skinem prašinu sa teme. Megane je dozivio dosta promjena, sto dobrih sto losih. Sto se tice samog auta, trenutno smo na 265.000 kilometara, zamjenjeni zadnji diskovi, lezajevi i disk plocice, solje amortizera i aksijalni lezajevi, spone, svi filteri (vracen fabricki zracni filter, KN prodan), kupljene fabricke, gumene patosnice, zamjenjeni 3 od 4 nosaca motora i jos nekih sitnica. Iduce su sajle od rucne, prednji diskovi, lezajevi i plocice. U planu sam ceprkati i oko izduva, ali to jos nije sigurno, uzeo sam 20mm distancere za nazad (nisu jos montirani), ide zatamnjivanje štopova, uklanjanje natpisa sa zadnjeg gepeka i mašinsko poliranje. Dvije fotke od proslog proljeca/ljeta.

WqS6j4I.jpg


nF1GAu1.jpg


Nova godina mi je krenula bajno. U januaru mi se frajer uparkira B stubom Punta u prednji lijevi kraj, na putu s Vraca prema Dobrinji. Mokro bilo, lik brzo uletio u krivinu, okrenulo ga i prenijelo u moju traku. Epilog - branik kompletan, oba fara, maglenke, blatobran vanjski i unutrasnji pvc, vanjska obloga vrata, malo hauba pri vrhu, ratkape. Kako je obloga vrata uvijena bila, pokisne mi zvucnik i strada. Sreca u nesreci je da su sva ostecenja kozmeticke prirode, trapovi, hladnjak, šasija - ništa nije ošteceno. Krivica 100% na njegovoj strani.

LHA5Am4.jpg


AI723EJ.jpg


AoRp25B.jpg


fFCh5vL.jpg


utfudDm.jpg


Auto je radio kolega sa foruma, Vlado, i odlucio sam se da ga ofarbam kompletnog, kad vec radim. Velika fula koju sam napravio je to sto sam uzeo polovan prednji branik pa nije dobro uklopio, ali i to cemo rijesiti u skorijoj buducnosti (citaj: kad naplatim stetu od osiguranja). Takodjer, posto nisam uspio naci desni, originalni far, ostao je stari koji nije bio u potpunosti unisten (samo su nosaci stradali), pa je jos uvijek na autu dok ne iskopam originalnu zamjenu. Sve plastike su usput ofarbane u crno. Pred novu godinu su mi izletile jeftine 18"-ke, 8J, i nisam im mogao odoliti. Gume 225/40, auto je zavareno za asfalt, ne mogu ga natjerati u oversteer ni pod razno. Flipside je taj sto je tvrd i grub k'o da Yugu vozim :D Ne žalim se ipak! Felge cemo sredjivati, ide, najvjerovatnije, lakiranje centralnog dijela u crno, poliranje rubova i crvene ivice. Evo kako to trenutno izgleda.

q8qr52h.jpg


eQf2GOJ.jpg


RVujeoW.jpg


nldZUNO.jpg


Yv2W1uY.jpg


2CHFvNZ.jpg


eWFWYui.jpg


I evo još jedna stvar na kojoj radim trenutno, ubijam vrijeme. U pitanju su boost gauge, water temperature gauge, voltmetar i display za kameru za voznju unazad. Ovo mi je prvi puta da nesto kitujem, pa jos ima doooosta posla oko smirglanja i dotjerivanja, ali sam jako zadovoljan kako su se boje uklopile.

1IsQbdD.jpg


dj8jaqh.jpg


DKdsCHC.jpg


C7cJXsZ.jpg


Jy0oyLV.jpg


ELkrz8L.jpg


Update kad završim gauges!
 
Član
Hvala lave. Nisam jos zadovoljan felgama, ima posla oko njih, ali bi do ljeta trebale zablistati. Koji profil gume je kod tebe na 18-kama?
 
Član
Iskitovano kitom za plastiku, neki dijelovi izvareni, brušeno jedno 4000 puta, filer i 1000-ka, i na kraju Plasti dip u 6-7 nanosa. Iako nisam baš zadovoljan glatkoćom i samom teksturom plasti dipa, na kraju je manje-više sve ispalo onako kako sam planirao. Boja gotovo u potpunosti identicna fabrickoj. Vidjet ću kako će izgledati i ponašati se nakon postavljanja, ako bude problema sa Plasti dip-om, preko svega će ići neka mat folija. Fotke su loše, telefon mi u kvaru pa koristim neki antikvitet.

twIvVh0.jpg


808bbeP.jpg


Y2wmyJB.jpg


lm54TOx.jpg
 
Član
Konacno 2DIN sa odvojivom pločicom, a da nije Kung Fu brand. Još blendu moram naći....

RBHa8ei.jpg


ueD5zs9.jpg


A i gauges gotove. Kako sam ubacivao malo zagulim na dnu gumu i na jednom cosku je izgleda od pritiska napukao, morat cu skinuti da pogledam, sve u svemu, ja zadovoljan =)

q4quFQL.jpg
 
Top