Megane II Ph. II

Megane II Ph. II

Član
Pozdrav,

evo da i ja ubacim moju brijalicu. Radi se o Megane II phase II (facelift) iz 2006. godine. Motor 1.5 dCI 78 kW 106 PS, 6-stepeni mjenjač.
Od opreme: ABS, 6 airbaga, 4x elektricni podizaci, elektricni šiber, automatska digitalna klima, tempomat, speed limiter, maglenke, naslon za ruku napried/nazad, panorama krov, child safety lock, keyless kartice, volan podesiv po visini/dubini, senzor za kišu, senzor za svijetla, parking senzori nazad, komande na volanu, board kompjuter itd. U biti, ovo je Dinamique (drugi nivo opreme) serijski, ali su na njega nabacali još bruku dodatne opreme. 16" O.Z.-ove felge i 205/55/16 zimske trenutno ( u vrlo lošem stanju ), a ljetni setup su ista velicina Bridgestone Turanza. Osiguran Meta System alarmom i safety prekidacem.

Kad sam ga kupio na satu je imao pregaženih respektabilnih 185.000, trenutno stanje je 197 i kusur hiljada. Potrošnja mjerena na 9.500 km sa prosjecnom brzinom od 32 km/h (kombinacija urbano/otvoreno) 6.1 litar, s tim da ga na otvorenom nikad nisam štedio, puni gas vecinom u šestoj.
Za sad jedino ulaganje je bilo u špulu (zavojnicu) volana i suvozačevo staklo koje su mi hajvani razbili da iščupaju kasetofon (vidi se na slikama da ono još uvijek nije zatamnjeno.) Auto sluša dobro, palio na -13 bez problema, vozio sam ga 190-tak KM/h sa tek zamjenjenim uljem, nigdje ništa ne kucka, ne zuji, ide uglađeno k'o svi francuzi.

Evo fotke.

img5450h.jpg



img5451i.jpg



img5452q.jpg



img5453e.jpg



img5454q.jpg



img5455am.jpg



img5456i.jpg



img5457q.jpg



img5460h.jpg



img5461x.jpg



img5463s.jpg
 
Član
Vidi ti se tablica na jednoj slici, uspio sam je pročitati.:D

Ne sviđaju mi se oni zvučnici nazad, kao da je to Golf 2 pa da može kako bilo. De ono nekako sredi, ostalo je OK.;)
 
Član
Hvala momci.

@ bad look - podizaci su sa smart touch - ono fazon malo zadržiš prekidac i idu sami do kraja gore/dole, a do sada nisam imao nikakvih problema sa njima. Pripazit cu desni u svakom slucaju ;) Tablice su hide-away 7xT.

@OggyBoy - ovo je privremeno, imam mrezice koje idu preko njih, pa izgledaju ovako ( http://media.photobucket.com/image/infinity%20reference%209623i/jawskal1/other%20speakers/240120111097.jpg ), medjutim, kad mi ih je momak slao nisam dobio ove spacere koji idu izmedju mrezice i zvucnika, pa sad moram skontati neki fazon kako da ih postavim :icon_question:

EDIT:

Evo dijela koji mi fali, ove crne elipse ( http://obrazki.elektroda.pl/1608539200_1303721936.jpg )
 
Član
francusko smece ;) Zvucnike zasarafaj sa donje strane i presvuci "platnom" Nece se vidjeti ;) Imas slike kako je to Fare uradio Jos nisi slozio muziku :icon_question:
 
Član
Imaš link to Fare gdje je radio da vidim kako je ispalo ?

Nisam još, nije mi plaho hića, a i malo sam limitiran budžetom, studentski, standardno :cool:
Naručio sam, uz preporuku Nenada, ( http://www.svijet-medija.hr/p/Autozvu%C4%8Dnici-HERTZ-DSK-130.1/27453/ ) prednji sistem, i ako Bog da, uskoro bih treb'o aku novi uzeti, pa ćemo odatle dalje razmišljati.

No hića, nek bude kvalitetno, pa makar ga slag'o do iduće nove godine :lol:
 
Član
Javi kad stignu zvucnici da vidim - cujem neću hin ukrast titam :cool: Gledam "tamo" jimmy je uzeo one sinuse a iskren da budem cekam vas dvojicu da zavrsite pa da vidim sta je meni ciniti ;)
 
Član
@ Niksa - Ha'e kad završim moRemo na fuka pa da poslušaš, iskreno i mene interesuje kako ce zvucati. Ova serija Hertz-a je malo "slabija" u odnosu na ESK seriju, al' Hertz je Hertz i ne sumnjam da će zvučati dobro =)

@ Vozdrulja - Panorama je fkt dobra ljeti, kad se podigne prednji dio gotovo k'o kabrio dodje :lol: A i djevojci se svidja :lol::lol: Jedina fula je što imaju izmadju panela prorezi, pa kad ga pritisnem malo jače, preko 140-150, huči, pišti, zviždi k'o da imam još jednu turbinu na krovu :icon_biggrin:
 
Top