Megane II Ph. II

Megane II Ph. II

Član
@ Vozdrulja - Panorama je fkt dobra ljeti, kad se podigne prednji dio gotovo k'o kabrio dodje :lol: A i djevojci se svidja :lol::lol: Jedina fula je što imaju izmadju panela prorezi, pa kad ga pritisnem malo jače, preko 140-150, huči, pišti, zviždi k'o da imam još jednu turbinu na krovu :icon_biggrin:
[/quote]

hehhe znam da zuji, kolega je bas ovakvog slicnog imao, kaze ubi kolko "struji zrak" kad ga vozis preko 130... al opet kazem , furka je sto jest jest :icon_biggrin:
 
Član
liejp autic!!! svidja mi se panorama ;) i vesel je unutra! samo ga malo u pod spusti i bit ce jos lijepsii!!! pozz i sretnoo! :cool:
 
Član
Evo da ubacim i fotke setup-a koji radim za Megana, namjenjen nekom SQ-u i svakodnevnom slušanju uz malo kvalitetniji bass. Sve je radjeno uz limitirani studentski budžet, malo po malo...

HU - Alpine CDE 111R (kupljen nakon što su mi obili auto i maznuli Kenwood-a). Usb, iPOD control, Bluetooth, Phone, HPF filter, quick search, standardne opcije manje više.

38818434831340519566910.jpg


Prednji sistem danas stig'o iz Gradiške. Hertz DSK 130, 13cm komponentni sistem, 120W peak / 60 RMS-a na 4Ohma i 91dB osjetljivosti.

photo0026of.jpg


photo0027x.jpg


photo0028m.jpg


photo0029v.jpg


Zadnji sistem - 6 x 9 " Infinity Reference 9623i trosistemske elipse sa 300W/100WRMS-a na 2Ohma i 94dB sensitivity-a.

img5351r.jpg


img5435v.jpg


Subwoofer sistem cine dvije 12-ke Infinity Reference 1220W - 300 RMS-a na 4Ohma i 92dB u kompresionoj kutiji od 70L (35L x 2 odvojene komore). Kutija je inace kupljena od Nenad-a, radjena od medijapana sa kosinom pozadi, odlično uklopila! Bravo Nenade ;)

img5407pa.jpg


img5410v.jpg


img5412f.jpg


img5414zk.jpg


img5417c.jpg


img5418p.jpg


img5429g.jpg


img5434od.jpg


img5462f.jpg


Pojačalo namjenjeno za prednji/zadnji sistem trenutno pogoni subwoofere u bridge mode-u, dok se ne izadje iz ove secesije :D . Radi se Hifonics Titan Txi6406 4-kanalcu (HPF, LPF, Subsonic filter, bass boost sa remote-om itd), 4 x 85W na 4Ohma, 4 x 170W na 2Ohma, 2 x 340W na 4 Ohma bridge.

img5431a.jpg


img5430u.jpg


12821309981144489911pic.jpg


Ostatak setup-a sastoji se od 50 mm2 kablova (pf žica) kojom je urađena "vel'ka trojka" i kondenzatora (Green Cap nešto-nešto kung fu no name :D) od 1F.
U planu je prebacivanje ovog ampa za prednji/zadnji sistem, kupovina akumulatora (trenutno je u autu Vartin stock od 70Ah 700 A, star 6 godina), vjerovatno ide Exide Premium 77Ah 760 A, i kupovina nekog dvokanalnog/monoblock pojačala za subove, to lagano trazim, pa ako kakve love viška izleti, dobro i jest :D. Kad to obavim planiram još dampirati prednja tavra jer se sad glasnije čuje vani kad pojačam, nego u autu :lol:, zatim izvaditi ovu OEM zadnju policu, napraviti novu od medijapana na koju cu zvucnike privrnuti odozdo i presvuci je akusticnim platnom (hvala za prijedlog Niksa ;) ), da se zvucnici ne vide. Kondenzator i kablove planiram ubaciti ispod tapacirunga kod rezervne gume, jer ih mrzim, smetaju i ruzno izgleda :D . Al' eto, ništa dok snijeg ne ohane malo...

Evo jedna od prije ovog bijelog govneta :lol:

photo0020ph.jpg
 
Član
kolega muzika je dramaticna :) haj kad sve fino pokopcas, snimi nam jedan video-klip pa stavi ga viidmo kako sve to u paketu izgleda :cool::cool:
 
Član
E, moj je ovaj crni sa OZ-ovim felama :cool: :lol: :D

photo0032np.jpg




vozdrulja je napisao(la):
kolega muzika je dramaticna :) haj kad sve fino pokopcas, snimi nam jedan video-klip pa stavi ga viidmo kako sve to u paketu izgleda :cool::cool:

Valja ;)
 
Član
Hvala svima na komentarima ;), evo mali updateZ vezan za ozvučenje:icon_biggrin:...

Jutros iz Tuzle stigao amp, hvala "Adi187" i "Marko_V" na brzoj reakciji i preporuci, strašni ste ;) .

Znaci, uskoro u gepeku imam Clash of the Titans :D Novi amp je Hifonics Titan TXi 1000D class D monoblock, 1 x 400WRMS 4 Ohma, 1 x 750WRMS na 2Ohma, 1 x 1000WRMS na 1 Ohm, bass remote, phase shift, varijabilni subsonic filter, balanced input itd...

Pojačalo je kupljeno od kolege Ervix, izgleda bukvalno k'o novo, sad iz radnje da je izašlo, nema packe na njemu, kutija još uvijek tu :icon_biggrin:

Evo kako to sve izgleda..

Kutija od ampa
img5574i.jpg


Monoblock
img5575ik.jpg


Front side, malo je out of focus, al' mi mrsko bilo ganjat' :D
img5576xt.jpg


Rear side, opet focus problem :D
img5577iv.jpg


A kad sam vec bio uz aparat, evo i par slika četverokanalca i kako to sve skupa izgleda..

Rear side
img5582g.jpg


Front side
img5583h.jpg


Odozgo.. Ovo je malo zarosilo zbog promjene temperature, inace uzivo fino izgleda
img5584j.jpg


Prednje strane oba
img5586m.jpg


Zadnje strane oba
img5587h.jpg


Monoblock je, posto je D class, malo manji od četverokanalca, al' bogam' skupa imaju dobrih desetak kila. Osvjetljenje je na oba plavo (na slova mislim) iako je na monoblocku ispisano bijelim slovima ovo Hifonics.

E sad, interesuju me dvije stvari, pa ako neko zna:
1) Gdje u Njanjajevu mogu kupiti kratak komad RCA kabla(činčevi), treba mi nekih metar možda, sa pojačala na pojačalo, da obezbjedim input za monoblock ?
2) Za slučaj ne d'o Bog, gdje se imaju kupiti ovi veliki osigurači kao što su na pojačalu, imal' u Electronic Shopu kojim slučajem ?
 
Legend
svaka cast , odlicna pojačalca , na koje sisteme / woofer idu ?

..... u sarajevu i Hifonics i brdo druge opreme imas u caraudio , kontaktiraj za rca ;)
 
Član
Pozdrav Enese, hvala na komentaru, pogledat' cu kod Muhe imal' kablove :cool:

Imaš u postovima ranije setup detaljno ;)
 
Član
Quick update.

Im'o sam malih problema sa kopcanjem kablova na pojačalo, ne znam zasto ali na novijim verzijama Titana su preshli sa krstastih šarafa na imbus šarafe, koji su se izlizali, pa sam ih sa dosta muke mor'o izvrnut' skroz i zavrnut obicne, krstaste sharafe, dok ne nadjem zamjenske (radi se o sarafima za izlaze zvucnika i remote-u, napojni nisu izlizani). Kad sam konačno skopcao amp, skont'o sam zašto 4-kanalac nije namjenjen pogonu woofera :D:D:D !

Prvo, problem sa gašenjem (u bridge modu, na 2 woofera, kad pojacam malo jace, pojacalo ode u protect mode, pa su neki sugerisali da je losa masa, prejak gain i sta vec ne, ali eto, nije ;)) kad jace pojacam volume se ovdje ne dešava, znaci deri majčin sine :lol:

Drugo, ono malo snijega što je bilo po panorami, odletjelo je preko garaža :D Malo sam sacek'o dok se sistem zagrij'o i onda ga solidno odvrno - ubija.

Sutra cu postaviti 4-kanalca i podesiti gain i boost, pa ako imadnem vremena, prostora i barem koju zraku sunca, probat cu ubaciti i prednji sistem.
 
Član
Eh, ja zaboravio za forum, 'bem mu!

Od zime do danas štošta se promjenilo. Prvo sam na Wilsu naletio na skateboard - i razbio blatobran.

img6184lt.jpg


Poslije toga, zaglavim na Nišićkoj i moradnem staviti lance, pa tako izgrebem felge. Nisam stig'o slikati prije farbanja, ali nakon farbanja izgledaju k'o nove:

img6195a.jpg


U planu sam uskoro farbati kompletnu haubu, blatobran i zadnja desna vrata ispod lajsne jer su zima i kamencici po putu ostavili dosta tragova :icon_mad: Megoni poslije kupanja:

img6178v.jpg


img6182i.jpg


img6183hi.jpg


photo0009001.jpg


E sad meni najzanimljivi dio - akustika.

Ubacio sam prednji sistem, Hertz bez premca ! Cist zvuk, bez imalo distorzija, zvucnici fakat grme.

photo00382.jpg


U gepeku je sve bilo nabacano jedno na drugo :icon_evil:

img6191gd.jpg


img6046w.jpg


img6047m.jpg


photo0012bp.jpg


A onda sam naletio na vrlo jeftinu R12-ku i jednostavno nisam mog'o odliti da je ne kupim. Radi se o 1222 modelu sa 2 x 2 Ohma zavojnicama, 500 RMS-a.

img6276s.jpg


img6275f.jpg


img6280j.jpg


img6278j.jpg


U iscekivanju da prof.dr. Adi sašije slot port kutiju

img6286ph.jpg


img6285f.jpg


A onda se krenulo sa slaganjem gepeka:

photo0021a.jpg


photo0023001.jpg


photo0022bl.jpg


photo0026001l.jpg


photo0025001.jpg


E tu mi je krepala baterija na telefonu pa nisam stig'o poslikati sve do kraja. Uglavnom, ispod pojacala, tj. u rezervnu gumu sam ubacio 12cm cooler od racunara jer se 4-kanalac grije poprilicno, za razliku od digitalnog monobloka. Preko pojačala sam sastavio okvir od 4x4 cm drvenih profila i sve to pokrio laminatom :icon_mad::lol: Nisam im'o dovoljno tankog medijapana, a laminat je extra lagan i lahko ga je vaditi po potrebi. Uglavnom, to se posložilo a odozgo je legla slotport kutija od 109L koju je Adi skrojio. ADI, svaka čast lave, najbolji si !

photo0007001.jpg


Zadnji zvucnici su konacno dobili mrezice koje sam morao pricvrstiti zivom gumom, nista drugo nije ih moglo drzati.

photo0006001.jpg


photo0008001.jpg


Jedan Alpinin woofer k'o 12 drugih. I meni je zvucalo k'o preseravanje dok qravu nisam ubacio u gepek. Na flatline postavkama izbija zrak iz pluca. Jucer sam uspio napraviti kutije za ispod zvucnika, posto ih zrak izbija nagore, to cu poslikati u ovih par dana.

Evo još par random fotki

img6187j.jpg


img6053g.jpg


LED pozicije:

photo0017002.jpg









P.S.

Infinity wooferi su na prodaju, http://www.pik.ba/artikal/3881805/infinity-wooferi-2500w-2x12-ke/ ;)
 
Član
nemoj sad puno pojacavati da ti ne izbije staklo od sibera dva metra u zrak :icon_biggrin:

sto ne pogledas negdje polovne celicne felge da uzmes pa da imas za zime..da ne grebes ove OZ, fakat steta habat ovako dobre felge zimi...
sve u svemu, Megane je ko bombona! ;)
 
Član
Heheheh, ne pojacavam, ne daju komshije :D

Nash'o mi frajer bio felge pred proslu zimu, nove gume, sve pripremio, ja dosh'o da namontiramo, kad on pripremio 14-ke umjesto 15-ki kako sam mu rek'o. 14-ke ni navirit' ne mogu, i jbga tako i ostadoh na ovim. Sad cu potraziti 15-ke negdje i uzet zimske gume da imam set, puno ce lakse biti i zamjeniti nego ovako.
 
Član
A jel moze gajba stati u ovaj gepek:icon_question:
Super auto svaka cast a o odradjenom poslu da i ne govorim :cool::cool:
U prethodnim postvima si spominjao farbanje blatobrana i zadnjih vrata,mislim da ce biti tesko to uraditi da se razlika ne primjeti.
 
Član
Hahahah, što bi rek'o od starog jaran za komsijinog SLS-a: "Bem ti ovo auto, ni vrecica krompira ne moze u gepek stati!" :lol:

Sto se tice farbanja, boja jeste osjetljiva do zla Boga, ne smijem kroz travu proci, sve me hastra da cu je izgrebati. Ali, farbati se moze dobro, i ne primjeti se. Momak od kog sam kupio auto je vec farbao oboja prednja vrata do lajse (ish'o lafac guzit negdje u prirodu i izgreb'o vrata od žbunje :lol: ) i da mi nije pokazao slike od prije ja mu ne bi vjerovao da su farbana, toliko je dobro ispalo. Tako da od toga ne strahujem puno.
 
Top