Maglenke po danu

Maglenke po danu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Astra je napisao(la):
ko sto je neko vec rekao prednje ok, nista mi ne smetaju, vise mi smeta "xenon" kod krsina i rastimani farovi kad nista ne vidim, a nedavno sam vozio iza novog a4 upalio maglenke i popalile se i zadnje, to toliko smeta, prvo sto ne vidim kad koci, em sto ubija u oci, i rusi mi koncentraciju doslo mi je da mu se namjerno zabijem nazad...
zato je zakonom kaznjivo. kod nas je bitno da imas svijetla a to gdje ona svijetle manje vise. :cool:
drugi ucesnici u saobracaju pjesaci i bicikli motocikli. smeta li to njima?
 
nemam ih al kad sam imao palio ih samo po magli...
mada na nekim autima prelijepo izgledaju i cine auto nizim i sirim(zavisno gdje je postavljeno)
u svakom slucaju nezovu se dzaba maglenke.................................................... :icon_rolleyes:
evo npr.na mom golfu su ugasene :D
7706f870.jpg
 
Član
Da li ih neko po danu pali čisto me zaboli dok meni ne smeta njegov problem sto je seljak,mada je mao i glup zakon moras paliti svjetla da budes vidljiviji po danu a za maglenke platis kaznu,dok je druga prica navece pogotvo po kisi kad znaju pravo smetati...Sama rjec maglenke govori čemu služe i kad se pale,a sve dok meni ne smetaju nek ih pali ko kad hoće.
 
Član
Sta da kazem, maglenke palim samo kada je potrebno

znaci ako je magla u pitanju, il ako sam usao u neku ulicu koja nije osvjetljena...

a to stoji da dosta raje pali maglenjake i kad treba i kad ne, jer eto na neki nacin skrece paznju na sebe
 
Član
Kad sam tek ugradio xenone bilo mi je zao po danu paliti xenone stedio ih pa palio pozicije i maglenke...al me drotovi poceli zezati i presto sam to raditi...radije cu kupiti novu cijalicu 40KM nego 50KM kazne i sto mi treba da se ofiram sa njima...

Al mi je glupo kada upali neko maglenke npr. na fiatu, alfi, peugeotu, mercedesu ili evo primjera gore na mazdi 6 u kojih se nalaze u faru i to je prekršaj isto, maglenka je bila gore ili dole njemu nece nista a na mene leti odma ko da sam najveci kriminalac...jednom sam mu poceo objasnjavati jednom drotu o tome, al kavkvi nemozes se raspravljati on svoje pa svoje u zakonu tako stoji bla bla bla...

Bolje ovako bez maglenki kad nije nuzda bas...sada ih palim kada je magla i kada je kisa ako brze vozim radi rupa i kada pada jak snjeg... :icon_biggrin:
 
Član
robyby89 je napisao(la):
Kad sam tek ugradio xenone bilo mi je zao po danu paliti xenone stedio ih pa palio pozicije i maglenke...al me drotovi poceli zezati i presto sam to raditi...radije cu kupiti novu cijalicu 40KM nego 50KM kazne i sto mi treba da se ofiram sa njima...

Al mi je glupo kada upali neko maglenke npr. na fiatu, alfi, peugeotu, mercedesu ili evo primjera gore na mazdi 6 u kojih se nalaze u faru i to je prekršaj isto, maglenka je bila gore ili dole njemu nece nista a na mene leti odma ko da sam najveci kriminalac...jednom sam mu poceo objasnjavati jednom drotu o tome, al kavkvi nemozes se raspravljati on svoje pa svoje u zakonu tako stoji bla bla bla...

Bolje ovako bez maglenki kad nije nuzda bas...sada ih palim kada je magla i kada je kisa ako brze vozim radi rupa i kada pada jak snjeg... :icon_biggrin:
ne educirana policija ili sto je jos gore kada hoce da te kazne za maglenku koja se upalila kada skreces lijevo ili desno.
 
Član
ne educirana policija ili sto je jos gore kada hoce da te kazne za maglenku koja se upalila kada skreces lijevo ili desno.
[/quote]

Eh to ti je nasa policija :lol:
 
Član
ma ne smetaju meni maglenke u voznji,ali mi je teski seljakluk kada vidim u pola bijela dana,ide kroz grad i upalio maglenke,joj dodje mi da fenjere okacim na retrovizore i vozam se tako,posebno ovi pojedini stranci sto dodju i misle da je ovdje divlji zapad.Ako si tolika faca sto se onda ne kurcis i po zapadu.:icon_mad:
 
code: KR je napisao(la):
ma ne smetaju meni maglenke u voznji,ali mi je teski seljakluk kada vidim u pola bijela dana,ide kroz grad i upalio maglenke,joj dodje mi da fenjere okacim na retrovizore i vozam se tako,posebno ovi pojedini stranci sto dodju i misle da je ovdje divlji zapad.Ako si tolika faca sto se onda ne kurcis i po zapadu.:icon_mad:

;););)
 
<Stta reci ....nemam komentara ....na nekim autima stvarno smetaju maglenke ali vecinom su to one koji su u farovima a ako se nalaze dole u braniku onda vecinom i ne smeta jer on odma svjetlos baca na put a ovako ne ....takodje kao sto neko rece stranci ovo ono......ma ko su oni nisu niko i nista....leasing ili rent-a-car i dodju ovamo...kredit do guse ....neka im ako imaju sta od toga neka se kurce i dalje ....mi znamo svoje .....a maglenke ne koristim nikako jedino po magli .......normalno je tako valjda
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
nemam ih al kad sam imao palio ih samo po magli...
mada na nekim autima prelijepo izgledaju i cine auto nizim i sirim(zavisno gdje je postavljeno)
u svakom slucaju nezovu se dzaba maglenke.................................................... :icon_rolleyes:
evo npr.na mom golfu su ugasene :D
7706f870.jpg
ti ces da popijes i kaznicu jer ti nisu ni kratka svijetla upaljena :lol: :lol:

by the way nice ride... :icon_exclaim:
nisam vidio sliku, jer mi je nesto do danas nije otvaralo :D
 
Prema ZOBSu, maglenke mogu da se upale i u uslovima smanjene vidljivosti, znači i po kiši ili jakom snijegu, stvar je tumačenja i ne mora značiti da neki polupismeni policajčić zna bolje od vas, samo treba znati oduprijeti se njihovom nametanju tumačenja i značenja zakona...

Dalje, koliko je meni poznato maglenke treba da osvjetljavaju put na veoma kratkoj udaljenosti, nekih 4-5 metara ispred vozila i sjenila su im usmjerena tako da najbolje osvjetljavaju bočne strane, kako bi se vidjela desna i lijeva ivica, odnosno desna ivica i lijevo, horizontalna signalizacija, ako je ima...

Ne znam kako mogu smetati u vožnji ostalim učesnicima ako su usmjerene na 4-5 metara...

Što se tiče zadnjih, znaju biti smetnja ukoliko se vozite iza nekoga pošto su to 21W sijalice... U pravilu zadnja bi trebala biti samo jedna, i to sa lijeve strane kako ne bi izazivalo zabune da li se radi o stop svjetlima ili ne.

U toku dana paliti ih, to je smiješno...
 
Član
i kod mene radi samo lijeva, i slazem se za to, ali ima pun k* auta kojima radi obe sto ja jako zbunjujuce, eto ja sam naveo primjer novi a4.. to toliko smeta nevjerovatno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top