Maglenke po danu

Maglenke po danu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mahlenke i jesu za maglu samo ime to i govori kome se pale po danu nek pali njegov problem rizikuje kaznu ali po meni su puno gori ovi sto upale po kisi pa od odsjaja na masnoj cesti ne vidiš ništa pogotovo još u kombinaciji sa xenonima u običnom faru imaš osjećaj da ti nlo ide u susret svjetlosna kugla...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Mahlenke i jesu za maglu samo ime to i govori kome se pale po danu nek pali njegov problem rizikuje kaznu ali po meni su puno gori ovi sto upale po kisi pa od odsjaja na masnoj cesti ne vidiš ništa pogotovo još u kombinaciji sa xenonima u običnom faru imaš osjećaj da ti nlo ide u susret svjetlosna kugla...
Eh upravo, pogotovo još ako ide kolona vozila, jedno auto=obična svjetla+maglenke+odsjaj na cesti od farova+odsjaj na cesti od maglenki, ma de bolan, samo te zaslijepi.
Ja evo znam lika vozi crnog napucanog bendžu, i u po ljeta na 35 C°+ vozi sa upaljenim maglenkama, ma ustvari stalno ima upaljene, ma šta mu to treba da znači, čista GLUPOST!
 
Član
Ja kad idem ovim zabacenim putevima upalim jer ima rupa milion pa se bolje vidi da ne bi koju 17 otplako :lol:
A po gradu ne koristim jednostavno nemam potrebe za tim ..

A istina da na nekim autima ljepse izgleda kad su maglenke upaljene :icon_rolleyes::icon_smile:
 
boss_C200 je napisao(la):
MAGLENKE KAD NEMA MAGLE- SELJAKLUK NAJVECI........
to po meni samo seljaci tako rade, jer ne shvatam svrhu maglenki u po bjela dana bez magle..al neee... maglenke su upaljene a ne znaju da je kazna 40 il 50 KM.....

kad dodju ovi iz dijaspore oni obavezno svi pale maglenke...haman tamo ne mogu pa ovdje se kurce....
seljakluk najveci...

jedino da imam xenone palio bi maglenke zato sto su mi maglenke u farovima...al necu ni xenone da stavim zato sto nemam sociva...necu da smetam drugim ucesnicima u saobracaju...kao sto oni meni smetaju sa losim xenonima i maglenkama:icon_mad:

paljenje maglenki je in, ne znam zašto vjerovatno da bi pokazali da imaju maglenjake, da više svijetli, da su face što upale pišljive maglenjake koji drugim učesnicima u saobraćaju samo smetaju, čudan je kod nas narod, ja imam nekoliko komšija koji redovno pale maglenjake, plave pozicije i sl
preseravanja, a sad pravi razlog je teško saznati, ko zna šta se dešava u poremećenim glavama. od svih stvari tipa puštanje glasne muzike, gasanja i sl ovo mi je najveća šabanijada. molim vas nemojte paliti maglenjake ako za to stvarno nema potrebe (maglenke su jače od oborenih svjetala tako da smetaju-zasljepljuju vozače)
 
Član
@bucky_mb@yahoo: kao prvo: hvala za kompliment:D
kao drugo: ako se ikad sretnemo pokazacu ti kakva je razlika u osvjetljavanju puta sa maglenkama i bez...;)
ja ih preko dana nikad ne palim jer i ja razmisljam slicno pa mislim da je to seljakluk ali navece je druga prica...navece kad ih upalim i vidim svaku rupu koje je dubine nekako sam srecniji...:icon_biggrin: ...po gradu ih upalim iz zaj*ancije (ionako je sve osvijetljeno pa one ne smetaju toliko) a izvan grada mi je vec postala praksa...jos pogotovo ako nekad malo poteram....jbg ja nemam jos xenone pa nemogu vidjeti daleko kao vi sa xenonima...:D
 
Sta svi kukate na to da vam smeta u saobracaju, meni licno maglenke nikada nisu smetale, mislim na maglenke koji upale na drugim autima, il' sam ja budala, il' sta, ne kuzim? Ni iz suprotnog smijera, ni kada se vozim iza nekoga sa straznjom maglenkom nije mi nikada smetalo! Vise mi smetaju stara auta sa rastelovanim farovima koja svijetle na sve strane nego neko novije/novo auta sa upaljenim maglenkama! Mada je vecinom u pitanju, jel' neko vozi dobro auto i upali maglenke il' sta bilo u nas je odmah "vidi seljaka, ma ja babo mu kupio pa se kurci, platice babo kazne" bla bla bla.. A maglenske super izgledaju na svim novijim autima kad se upale, u oca na Pezou maglenke navece kad rade super izgleda :D
 
po meni je paljenje maglenki bez potrebe (magla i nepregledan put bez osvjetljenja) cisti primjer "papak" styla
 
Član
imam magleneke...i sve to stoji sto pale ...nezanima me ...a palim ih kada ima potrebe za tim...
 
Član
kao smetaju maglenke... meni nikad. vise smetaju KINESKI XENONI u autima starim po 20 god pa ubise u oci. il seljacki su maglenke upaljene a stavio ih proizvodjac na auto, a nisu seljacke daylight nadjindjane diode na golfovima 1,2, il kadettima... jos u plavoj boji...
il kao sto paliti maglenke bez magle? a sto stavljati dobru muziku u auto? cuje se dobro i original zvucnik. znaci ko god ima pojacalo i vufer je ljakse jel jace udara muzika...
 
Član
ja licno cesto vozim sa maglenkama kako je stupilo ovo ,,svjetlo i po danu,, jer imam xenon, a maglenke su u faru ugradjene i tako da se i neprimijeti ---imo sam priliku da mi rikne xenon pa sam se moro dobro iskesit.a sto se tice maglenki nesmetaju mi jedino zadnje,-a ja mislim da se najvise koriste u sloveniji
 
Član
scorpio je napisao(la):
kao smetaju maglenke... meni nikad. vise smetaju KINESKI XENONI u autima starim po 20 god pa ubise u oci. il seljacki su maglenke upaljene a stavio ih proizvodjac na auto, a nisu seljacke daylight nadjindjane diode na golfovima 1,2, il kadettima... jos u plavoj boji...
il kao sto paliti maglenke bez magle? a sto stavljati dobru muziku u auto? cuje se dobro i original zvucnik. znaci ko god ima pojacalo i vufer je ljakse jel jace udara muzika...
SELJAKLUK JE MRTVI SVE STO SI NAVEO (slazem se samo za nepropisno ugradjena sviejtla i slicno)
pa ako je tako onda vozi pod dugim svijetlima gradom.
prvo brkas stvari:

imas svijetla za:
maglu
kratka svijetla
duga svijetla
dnevna svijetla
signalizacijska svijetla (zmigavci pozicija i sl.)
sad ti inzinjeri su ih tako nazvali vjerovatno zbog njihove namjene (ne za stajling).
iz iskustva svijetla za maglu nisu od pomoci posebno ako je jaka magla
halloween022.jpg

ali kada imas horizontalnu signalizaciju nao na slici onda shvatiti ces poentu svijetala za maglu.
driving_in_fog.jpg

ta kombinacija olaksava orijentaciju na putevima.
problem bosne i hercegovine je u tome sto nema horizontalnu signalizaciju po standardima.
 
Član
ko sto je neko vec rekao prednje ok, nista mi ne smetaju, vise mi smeta "xenon" kod krsina i rastimani farovi kad nista ne vidim, a nedavno sam vozio iza novog a4 upalio maglenke i popalile se i zadnje, to toliko smeta, prvo sto ne vidim kad koci, em sto ubija u oci, i rusi mi koncentraciju doslo mi je da mu se namjerno zabijem nazad...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top