LSD Lambo doors

LSD Lambo doors

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo gledam to vec par dana i meni se cini potpuno sranje, trebas prvo gurnut ta vrata prema van i tada je vec dovoljno da izadjes, i onda gurnes prema gore a labavo je ko k****..
Neznam takav sam ja dobio dojam o tome pa molim da mi netko objasni zasto to cudo kosta 15 000 kn, par djelova ljevanog željeza, jedna hidraulička ruka i to je to??

Evo video:


http://www.youtube.com/watch?v=Y-YI1qGXRW8
http://www.youtube.com/watch?v=sMIakkDkUzc
 
Početnik
Pa vidi ovako...LSD kao LSD nije narocito komplikovan, al ima tu nekih sitnih caka..pravi, njemacki LSD (koji mozes kupiti u A3M-u) je jedini mehanizam koji je prosao na crash testu, ostali su padali, tako da to u neku ruku opravdava cijenu, ljudi znaju sta rade..kod nas na divljem trzistu imas kupiti madjarski LSD, koji je u najmanju ruku smijesan, kad se otvore vrata jasno ti je da to LSD-a nije vidjelo..a sto se tice klimanja, svaki LSD se malo klima jer kompletna sila koju uzrokuje tezina vrata se oslanja u jednu tacku..
 
Član
cijena opravdava trend. trenutan trend su ta vrata. kad izmisle nesto drugo i cijena ce pasti jer ce najvjerovatnije biti veca potraznja za tim novim trendom nego za LSD i sve tako dalje.
 
Član
Da, ali pogledaj kontrukciju blatobrana ( stoka ) kao oslonac i koliko su izbaceni pragovi da moze odmah vertikalno ici...kod obicnih auta ne jer su vrata spicasta i zapela bi za zadnja vrata odnosno za B stub odmah... :)
 
Početnik
tibor987 je napisao(la):
Da, ali pogledaj kontrukciju blatobrana ( stoka ) kao oslonac i koliko su izbaceni pragovi da moze odmah vertikalno ici...kod obicnih auta ne jer su vrata spicasta i zapela bi za zadnja vrata odnosno za B stub odmah... :)

TACNO!!!
 

Zex

Član
BLACK KNIGHT je u pravu,ko ne veruje evo ovde i slika:
crash_test.jpg

audi_crash_doors.jpg

A evo i video:
http://www.lsddoors.com/data/int/videos/SH-05-24_Links45.avi -22MB
http://www.lsddoors.com/data/int/videos/SH-05-24_Links90.avi -18MB



Fora kod LSD-a je kao sto je receno u drugacijoj tacki u kojoj se ortvaraju vrata (za takvo nesto moraju ici poprilicno jaci amortizeri koji nisu narocito jeftini i kod nas ih je gotovo nemoguce nabaviti).Takodje i sam materijal od kojeg se sarke prave mora imati posebnu specifikaciju da se od tezine vrata ne bi krivila niti sarka niti mesto na koje je ona pricvrscena na stok.
Zasto se vrata klimaju levo desno kada se otvore je upravo zato sto se moraju otvoriti pod odredjenim uglom kao i obicna pa tek da onda mozes da ih dizes gore.Razlog zasto se ne mogu odmah dizati je vec opisan.
Ako taj automobil koristis svaki dan,LSD ti je apsolutno nepotreban i nakon nekih sedam dana ces verovatno i sam traziti da se vratis na klasicne sarke.Za styling je OK,ali za svakodnevnu upotrebu i ulazak-izlazak iz auta mnogo neprakticnije (cak i one price o ustedi prostora i olaksanom izlasku iz auta ako su dva auta parkirana blizu jedno drugom,zaboravi,cisti marketing koji bas i nije primenjiv u praksi).
 
Član
Za styling je OK,ali za svakodnevnu upotrebu i ulazak-izlazak iz auta mnogo neprakticno.....

POTPIS
 
Član
cekaj malo ja koliko znam da pravi lsd koji je kod amera bio na astri crvenoj ima mogucnost i normalnog otvaranja znaci mozes ih otvorit isto kao i prije a mozes i prema gore sve zavisi...
 
Član
Ima nas jos sa original LSD-om ... ;)

Za svakodnevnu upotrebu (kako ga ja koristim) uopste nije neprakticno, vrata se mogu normalno otvoriti do nekih 50-60%, tako da je i vise nego dovoljno za ulazak i izlazak iz auta

A po potrebi, kad mora neko proci na zadnje sjediste, podignes vrata gore, ili sto neko rece za styling i "foliranje" vrata se dizu gore...

A to sto se tice "ustede prostora" ima malo i istine, kad treba proci neko na zadnje sjediste ... inace bi morao otvoriti vrata do kraja, a ovako ti je dovoljno do pola i onda gore ...

Ali opet se to sve svodi na ono "svaka budala ima svoje veselje" :icon_smile:, tako da "ko voli nek izvoli, a ko ne voli ne mora..."
 
Član
Mozda su to neke podvrste uz doplatu sa takvim mehanizmom...vjerovatno i to postoji, ali jezgra o cemu govorimo ipak ostaje :)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Mozda su to neke podvrste uz doplatu sa takvim mehanizmom...vjerovatno i to postoji, ali jezgra o cemu govorimo ipak ostaje :)

Kakva podvrsta?

LSD doors ima samo jednu vrstu mehanizama

Naravno govorim o ORIGINALNIM LSD doors mehanizmima
 
Član
tacno mtopic ja kad sam ulazio kod amera u auto nikad nisam dizao vrata a ni on ih nije dizao mozda samo ponekad radi furke :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top