Lotus Omega Banja Luka?

Lotus Omega Banja Luka?

Član
dragone prijateljski savjet uzmi slobodan dan naspi nam koliko loze nam treba i idemo u banja luku
ja sam slobodan svaki dan/dok nenadjem posoa/ idemo vidjet lotusa sta znas,.,,,
posto se niko nejavlja da ga pogleda ,,,, samo me prozovi i idemo
 
Član
Otici cu ja da vidim ,nije mi daleko,pa cemo tacno znati.Vidio sam ih dovoljno originalnih i cijeli vikend proveo u jednoj,tako da barem znam sta gledati.I tad se u nju zaljubio.Uzeti?Naravno,ako imas love ,strpljenja i zivaca.
Da ali se isplati ili ne,vjecna tema....
Da se bar kotrlja,ne bi bilo dileme.Ovako,o tom potom.
A bodykit je najmanji problem.Ima druga sa koje se moze izliti identican.Prednji branik ionako nije bio originalan.Ja sam svoju replicu pravio kad nisam znao nista o tome.Sad je druga prica.
Karoserija je u principu ista kao kod Omege 3000 sa 3.0 24v C30 SE sa dodatnim stabilizatorima i anti-roll barem +Bodykit koji uključuje Prednji i zadnji branik,4 luka oko točkova,panel na svakim vratima +pragovi i veliki zadnji spojler.
Amortizeri i opruge su modifikovani ,i ne pašu sa ničega,al bi mogao Eibach opruge i Bilstein amortizere od Omege ili Senatora B.Kočnice su skroz drugacije,tj AP Racing na svim točkovima,naprijed šestoklipne.Felge Ronal ,napred 8Jnazad Čak 10J sa gumama 275/35 R17,ima zamjena svakavih.Ja sam imao Brock B12,čak i ET je isti.
Unutrašnjost je valjda sačuvana,sjedišta i paneli na vratima su Conolly koža,kao mna Jaguar-u...
Motor je 3.6 biturbo,I dijelova za njega nema jer je izveden iz gore navedenog motora,tj bušen na 3.6 i dodane dva manja Garett-a.Elektronika drugačija.Usis drugačiji.Mjenjač ji zamajac iz ZR1 Corvette,6 speed..Glava motora Lotus,izvedena iz C30SE.Diferencijal sa šperom 45%.
Prednji farovi sa najjače omege,uz dodatak brisača samo za Lotusku.Prednji blatobrani od Omege poslije 1994,široki Žmigavac.Zadnja svjetla Irmsher Omega.zatamnjena.Hauba sa prorezima za hladjenje turbina.Intercooler i 4 hladnjaka.
Instrument tabla do 300 kmh,Podizači prozora i rasvjeta od Senatora.Klima od Senatora B.Šiber od Omege bilo koje.Prednja i zadnja vrata od Omege.

Ja sam stigao dovde,bez rada na mehanici,osim ovjesa.

Originalna boja je Britsh racing Green...Sedef zelena.
 
e svaka cast za text i onda dodju ljudi i kazu ma to je samo obicna Omega , Sema hvala na ponudi al ako i budem isao to ce biti poslije nove godine jer sad radim svaki dan zbog prazinka glupih , pa onda inventura pa tek sloboda neka :D
 
Top