Lotus Omega Banja Luka?

Lotus Omega Banja Luka?

Poz svima a posebno sad Banjalucanima :) zanima me da li neko zna kakav je udes imala ova Lotus Omega , jel nesto strasno jos bolje ako imaju slike o cemu se radilo

http://www.pik.ba/artikal/2260156/opel-omega-lotus/
 
Mislim da je ona iz Sarajeva zavrsila u Zagrebu , a za ovu ne znam nista , hocu da se mjenjam s njim pa mi treba podataka , cekam i njeg da mi kaze o kakvom je udesu bilo rijec , ako je nesto opasno ne isplati mi se jer je Lotuska za djelove zaebana a s tim da je Lotus u pitanju 90% nije laksi udes bio al et vidjet cemo

evo odgovorio mi je , mislim da se ovo ne isplati bas dati zdravo auto za nesto sto se vrtilo oko bandere ko striptizeta :)

Citiram : "Posalji mi neki mail pa cu ti poslati sliku , udaren sprijeda u ulicnu svjetiljku , stradao prednji kraj , nije deformisana karoserija , izvadjen motor i izvuceni krakovi , nije nista rezano samo otpertlovan vezni lim i zamijenjen i nova hauba . Nisam nabavio prednji branik , masku , hladnjak vode , mali hladnjak intercoolera i klime i crijeva od ulja , klime i ulja od volana . Unutrasnji blatobrani su ofarbani tako da se motor moze vratiti na svoje mjesto . Od dijelova jedino skupo je hladnjak vode (oko 500 eura), ostalo se moze naci vrlo povoljno , a branik praviti jer je originalan tesko naci a kad nadjes ...., bolje da ne znas ! "
 
evo malo se dopisujemo , u auto treba da se ulozi oko 3.4.000eura da bi bio kao prije sto je mnogo za mene mogu onda novu GTC OPC Astru uzeti za te pare , mislim lotus je lotus nema tu price ovo je auto legenda al ova je malo na klimavim nogama
 
da, ali ima vrijednost i znas da imas auto koje ovdje nema nitko, a i veca je pila od tog GTCa, a da nekazem koliko raritetnija i cijenjenija vozilica. Po mom misljenju u ovakvo auto se uvijek isplati ulagat, nije sad skrsen do temelja.. naravno to sve vazi za ljude koji imaju volje za to i vole ovakvo nesto.. :icon_biggrin:
 
Član
Za 21 milju mozes extra bmw uzet i bit hadzija na cesti, sta ce ti ovo niti imas djelova niti ista :lol:
 
hahaha cuj bmw i hadzija nigdje veze al et , vidjet cemo jos piskaramo malo pricamo oko djelova kaze za 3.000km u vozno stanje a za 6 da bude ko nova pa se neckam moram dobro da razmislim
 
Član
Ma brate moze tebi biti smjesno, mislim tvoje su pare mozes uzet sta hoces.
Ali da je on tukunut u branik i u hladnjak i to on bi stavio slike, jebo branik.
Ko zna šta je tu sve otišlo ja sam obilazio otpade u hercegovini i nikad nisam ovako nesto vidio.
99 % sam siguran da ima sve djelove da bi ga napravio, da nebi tek tako prodao auto koje kazes da je "nesto"
ŠTO SE MENE OSOBNO tiče ovo je za mene skalameria. I nebi dao tu Astru tvoju da mi daje jos 10 tisuca i omegu.
 
ne ne srce govori sve , malo se vidi na slici , ovo je slika poslije udesa , nesto je uspio napraviti al mu dosta jos djelova fali



i ovo mi je napisao:

Nije to nista posebno skupo , vecina dijelova na Lotusu pase od obicne omege , a nesto su americki dijelovi od GM-ovih auta . Recimo 7-8 %dijelova na autu su samo za njega i to je skupo ali se da naci polovno . Dekl preko lanca u kom je uljna pumpa , filter goriva i izlazi za uljne hladnjake je bio najveci problem ali sam ga nabavio . Hladnjak je bio na ebay-u ali nisam stigao da uzmem i kostao je 300 funti , oko 360 eura plus transport . Branik se moze kupiti neki tjunerski ne originalan za 120 funti plus transport http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Lotus-Carlton-Delta-Front-Bumper-/300631424811?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item45ff077f2b#ht_1243wt_954.

Ja sam kupio auto sa pravljenim branikom , nije bio originalan . Lik u Beogradu koji ima Lotusa ima branik ali nece da proda (bio narucen za moj auto od prethodnog vlasnika) . Ovo sve izgleda komplikovano ali vjeruj da nije toliko , a vrijednost auta mozes sam provjeriti , ja nisam na njemackim sajtovima nikad vidio ispod 20 000 eura pa do 35 000 . Kod engleza od 15 000 do 30 000 funti . Proizvedeno je 950 auta od toga 300 za Englesko trziste (Lotus Carlton) ostalo su Omege , a vjerovatno ih ni pola danas nije u zivotu . Moj auto se moze dovesti u takvo stanje za 3-4000 eura . Saljem ti sliku kako je auto izgledao poslije sudara , nemam slika nakon popravka karoserije .
 
Član
steta sto je slupana :( probaj bar spustiti cijenu ak ti se vec uzima i pravi...ovo sto si naveo mozes astru opc uzeti to mozes svaki dan ako imas pare a ovo mislim da ne :D

http://www.youtube.com/watch?v=XPhdwVT7rvM :cool:
 
e bas to , srce i pravi problem vec se presabiram ako mi doplati milju koliko moram jos dodati krpiti i ostalo , sta bi tek mama rekla kad bi u kucu dovuko 3.6 twin turbo :lol:

Lozi ti mene samo lozi hahahaha
 
Član
Nije to auto za tebe, zaboravi ga...

Ako ces ekskluzivu eno ti Porsche 928 S4 se prodaje za malo manje pare, al auto izgleda ko nov.
 
Top