Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
Ma brate kupi Tigar gume i miran si!ja mislim da je komad oko 180KM

Ma brate jednom sam imao tigar ljetnu i nikad vise! Zimska ok,al ljetna je odron!

Otidji u Gumi Market na stupu, ja sam danas isao. Uzimao jaran P zero nisu imali na stanju al' za 5-6 dana dolaze. Imaju pravo veliki izbor.

Gdje se nalazi to na stupu?
 
Član
za nankang mogu reci da je auto od 170 ks na zadnjoj vuci nevozljivo sa tom gumom to samo cvili i drzi nikako
sportiva prebrzo otvrdne i gubi svoja svojstva
a tigar nemoj ni pod razno uzimati
govorim jer imam iskustvo sa tom dimenzijom gume i to sa svim navedenim markama.
Kontaktiraj Taxi bar oni povoljno daju hankook gume to kupi i miruj
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
za nankang mogu reci da je auto od 170 ks na zadnjoj vuci nevozljivo sa tom gumom to samo cvili i drzi nikako
sportiva prebrzo otvrdne i gubi svoja svojstva
a tigar nemoj ni pod razno uzimati
govorim jer imam iskustvo sa tom dimenzijom gume i to sa svim navedenim markama.
Kontaktiraj Taxi bar oni povoljno daju hankook gume to kupi i miruj

Bi ja to rado,jer sad imam hankook ventus i beton su gume,samo su vec malo pogubile sare! Ali nema TAXI-BAR jos nista u ponudi! :icon_cry::icon_cry:
Nasao sam bio cjene od prosle god bio je hankook oko 170km cini mi se!
 
Član
Uvoznik je neka firma iz Banja Luke. Kada sam se raspitivao cijena je bila 94 km za 195/45 r15

U Mostaru sam dobio sljedeće povoljne ponude:

Sportiva

195 50 r15 za 80 km
195 45 15 za 105 km
 
Član
ja sam isto u potrazi za gumama,nisam nesto iskusan ali znam da lijeve gume nece na moje auto,nikakav nankang,tigar,sportiva i slicno,makar nikad ne skupio lovu. Ciljam pirelli,a i ostali poznati proizvodjaci dolaze u obzir. Trenutno sam na Kumho, nisu lose po suhom,na kisi dosta slabije. Kad vec dijelimo cijene, pirelli p7 205/55/16 159KM.
 


prosle godine su bile 90KM/kom. ova dimenzija (vozio i vozim,prezadovoljan) mislim da ce i ove godine biti ista cijena

Bridgestone je predstavio novu letnju sport-touring, gumu Dayton D320, koja konkuriše u ekonomskoj klasi guma za putničke automobile. Nova guma je konstruisana tako, da vozačima porodičnih limuzina i karavana, pruži visok nivo sveukupnih performansi i dobar odnos cena/kvalitet.
Performanse koje nova guma D320 želi da dostigne su odlična upravljivost na suvom, udobna vožnja, najveća moguća bezbednost kočenja na mokrom i akvaplaning performanse.
U razvoju nove gume D320 je primenjena napredna tehnologija gazećeg sloja, da bi se postigle ovako visoke sveukupne performanse. Neprekidno centralno rebro daje stabilnost na pravcu i snažan osećaj upravljivosti na putu, dok konstrukcija sa sužavajućim kanalima i sočivasto zaobljenim blokovima pomaže brže odvođenje vode sa kontaktne površine.
Performanse na mokrom su postignute dinamičnim zaobljenim ivicama blokova koje umanjuju otpor vode ispred blokova. Voda se zatim brzo odvodi iz centralnog u rameni deo, zahvaljujući Super Slant Groove dizajnu, koji omogućuje ravnomeran raspored pritiska na kontaktnu površinu, za balansirane performanse na mokrom i suvom putu.
Sportski karakter i izgled nove gume Dayton D320 namenjen je širokom krugu vozača koji vole sigurno upravljanje i bezbedno kočenje - uz zadržavanje udobnosti vožnje. Raspoloživa je od januara 2009 u 41-oj dimenziji u serijama od 40-60, za prečnike felni od 15” do 18”.
 
Top