Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Super Moderator
@Limp vozio sam ja d320, dobra guma, pogotovo za te pare. ja sam je vozio prije 3-4 godine, sad ne znam da li su sad losije pa su zato jeftinije, al valjda nisu

@George ako rainsport 3 nije puno skuplji od baruma onda uzmi, samo sto se rainsport 3 poprilicno brzo trosi
 
Član
Provjerit cu danas koliko para uniroyal pa cu javiti i ja mislim da bolja opcija a na passata cu stavit michelin pharmaci 3 vidim da su na testu bile najbolje po ovaj put
 
Član
ja imao na astri sve 4 dayton ljetne, mene nisu odusevile, uzbrdo po mokrom isto po ledu, vrti tocak, a 1.7 dti, on jedva zavrti na snijegu :D
prije imao kleber, continental i na istoj dionici sa istim autom su imale bolji grip
na prvoj kisi, kad je masna cesta su bile uzas i pri kocenju...ne znam model, al dayton u moju avliju vise nece
na korsi su mi continental i malo brze se trose, al dobro hvataju
 
Član
Uniroyal dodje oko 160 marki
Sava intensa uhp 225/45r17 jutros bio kod svog vulkanizera tek mu dosle 2015.. kune svim i svacim da je extra guma a i fino izgleda, 140 km jaran ih stavio na 530d kaze da guma drzi pravo i da je zadovolja, a posto je i kod mene zadnja vuca uzet cu ih. A na pasanera ide michelin primacy 3 140km najbolja je na adac ovogodisnjem testu tako da se nisam dvoumio...
 
Super Moderator
sava uhp nije ni blizu bravurisa a kamo li rainsport-a. to jest savina ultra hp guma, al eto pogledaj malo po testovima pa ces vidjeti da nije to to :)
imo je i moj kolega na e60 tigar gume pa je auto dobro lezalo u krivinama, al to je do auta jbg :D
 
Član
Info iz prve ruke savu zaobidji
po kisi su bas lose. ono sto je edoze napisao za dayton isto vazi i za savu
prva kisa i uz brdo ko po ledu
 
Član
a ljudi moji ovo je nova guma 2015 nitko je jos nije probao da moze tako pricati, nemora znaciti da je ova 2015 ista kao ta iz 2014... sava mi ide na merca kojeg vozim do na posao, vrtic i kava, a na passatu kojeg vozim na duze relacije ce ici premium guma, ta iskustva sto vi pricate sam ja upravo s barumom imao, tako da cu radije savu jer s njom nemam loša iskustva
 
Super Moderator
a ljudi moji ovo je nova guma 2015 nitko je jos nije probao da moze tako pricati, nemora znaciti da je ova 2015 ista kao ta iz 2014... sava mi ide na merca kojeg vozim do na posao, vrtic i kava, a na passatu kojeg vozim na duze relacije ce ici premium guma, ta iskustva sto vi pricate sam ja upravo s barumom imao, tako da cu radije savu jer s njom nemam loša iskustva

ta guma postoji par godina, imas intesa hp (high performance) i ta UHP ulta hp. ja koliko znam nisu izbacili novi model uhp-a, a mozdai grijesim..ja nisam vidio
 
Član
Također u nedoumici sta uzeti a investicija je povelika.
Meni trebaju 225/40 R18 XL 92Y 4kom i bas maloprije odem do Maje da vidim kako izgleda Barum Bravuris 3, onako nisu lose sve ok, samo me kopka kako se ponasaju svi je nekako hvale. Sada ne znam tacno buka, kakve su po kisi, dali su tvrde i sl.
Od Save bjezim inace lose iskustvo. Ima sada gledao sam ima i u Makbel gumi nekih akcija, dali gume sada kupovati ili pricekati jos malo zbog cijene.
 
Super Moderator
ponasaju se super. barem bravuris 2, da je jos ima kupiti ja bi je kupovo stalno, ne bi trazio drugu. bravuris 3 nisam nesto puno probavo, parsto km sam ih vozio i ne ponasa se losije, al nisam je isprobo kao 2. imas u toj dimenziji dayton d320 za 110KM, bagatela
 
Član
eh da svi takvo misljenje o savi imaju davno bi prekinuli proizvodnju, bgti sta sam docekao da za neki dayton pisu da je dobra guma... barem niko niko nema vise kise nego engleska, ako oni kazu za gumu da je solidna i da se ponasa dobro i pomkrom i po suhom i da je sasvim dobra za te novce, i eu etiketa kaze B za mokro a za jednu dunlopicu pise C... i na nasim putevima nije nijedna guma dobra
 
Top