Liga TD+i... nastavak...

Liga TD+i... nastavak...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Kao sto sam rekao sve je postavljeno i radi, jos samo par sitnica...

Al da bi sve bilo kako treba, nisam htjeo nista prepustiti slucaju, pa sam malko dotjeralo klapne na instalaciji, jer ipak je polovna...

33ueqon.jpg

ngrldy.jpg

2hcntxh.jpg

jkapmu.jpg

bhddna.jpg


Pa lagano montiranje nazad...
t011uf.jpg

29lz6zc.jpg


Jedan dio je dotrajao, pa smo ga zamjenili...
34pb2ao.jpg

2q8ssol.jpg


Upaljeno i radi...
 
Legend
Malo se mijenjao licni opis golfa, vrse se pripreme pred dolazak novih strasnih farova,stavljeni jeta farovi privremeno i malo se ugrađivao intercooler u karambolku.

Rastavljanje golfa

2rpb1tz.jpg

cizkn.jpg

9rkui0.jpg


Malo smo se dali na farbanje i pripremu dijelova za sklapanje:

noa7ba.jpg

33u6807.jpg


Pocelo sklapanje:

98t75d.jpg

23vgjk8.jpg

2wrnuyp.jpg


Konacan izgled:

2mnova1.jpg

315efwj.jpg
 
Legend
Posto smo i to sredili, ostalo je da se sve pokopca ispod haube...

Kod mene je bio originalni intercooler, pa je zamjenjen protocnim u karambolci... a sve se to trebalo povezati, pa sam otisao kod naseg sponzora koji mi je izasao u susret pa smo zajedno odradili provlacenje i savijanje cijevi za intercooler...

Prvo smo postavili gumene zglobove... pa smo mjerili...

2rw2c68.jpg

eforkl.jpg

5offck.jpg

fnd368.jpg

1jky2p.jpg


Da bi sve to na kraju ovako izgledalo...
oh4s42.jpg

2hrlvkl.jpg

f_132m_de424aa.jpg

f_133m_089dd40.jpg
 
Legend
Da ne bude zabune da kazem sta sam dobio ovim a sta izgubio!!!

+: Dobio sam protok hladnijeg zdraka sa visine karambolke u turbinu i samim tim joj olaksao rad i smanjio zagrijavanje... tako da sada svjezije radi i stabilnije puni... posto je u pitanju protocni intercooler zdrak sada slobodnije struji kroz kompletan sistem... postoji razlika u vuci auta, ne pretjerano, ali postoji jer bolje puni i malko bolje voce... dosta ljepsi izgled motornog prostora...

-: Radi daljine coolera od turbine sam dobio vecu turbo rupu, tako da sada umjesto na 2600 obrtaja, puni na skoro 3000 obrtaja... sam intercooler je smjesten ispred velikog hladnjaka pa u momentima kada se zaustavim, kroz isti struji vruc zdrak tako da i sam veliki hladnjak uvlaci taj isti zdrak... ali to nije problem jer je u pitanju hladnjak sa motoricem od 2 brzine i do sada se temperatura vode ponasa isto kao i prije...

Rijesenje za jos bolju kontrolu temperature vode u motor je ugradjivanje jos jednog propeler motora koji ce se paliti iz kabine po zelji vozaca... :)
 
Član
napreduje se Lga, svaka ti cast...... extra si to odradio.... ;)
da ne cekas mozda farove od golfa rally :icon_eek::icon_eek:
 
evo da postam ovdje!

super posao druze,a ovi farovi mu sjeli samo tako.

ja se najezim kad vidim ovu sliku (thumb) pa me ovaj tvoj podsjeca na njega pa se onda i od njega malo jezim:D

 
Legend
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Djelimicno rijesenje za turbo rupu je Blow off ventil ...

ova ti je predobra ;) :icon_smile: :icon_biggrin: :lol: :D

Drug covjek se uci dok je ziv... a usput se pokupi i tacnih i netacnih informacija... al kad si se vec javio... reci ti sta mi predlazes kao strucnjak za ove stvari... cijenim tvoje misljenje jer su mi dobri prijatelji za tebe rekli da si profesionalac u poslu!???

Poz... :icon_biggrin:
 
Član
vidio sam golfa uzhivo i fino su mu sjeli jetta farovi, tek kad sam vidio felge skonto sam da je tvoj ;) shto se tiche protochnog mislim da si vishe dobio neg izgubio- svaka chast na odradjenom poslu
 
Član
Liga je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Djelimicno rijesenje za turbo rupu je Blow off ventil ...

ova ti je predobra ;) :icon_smile: :icon_biggrin: :lol: :D

Drug covjek se uci dok je ziv... a usput se pokupi i tacnih i netacnih informacija... al kad si se vec javio... reci ti sta mi predlazes kao strucnjak za ove stvari... cijenim tvoje misljenje jer su mi dobri prijatelji za tebe rekli da si profesionalac u poslu!???

Poz... :icon_biggrin:

pretpostavljam da te interesuje kako da povecas snagu na motoru i da si me to pitao?

mozes uraditi par sitnica ali prvo mi reci u kakvom ti je stanju turbina i da li ti sad dimi i koliko dimi i kad?
 
Član
Liga je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Djelimicno rijesenje za turbo rupu je Blow off ventil ...

ova ti je predobra ;) :icon_smile: :icon_biggrin: :lol: :D

Drug covjek se uci dok je ziv... a usput se pokupi i tacnih i netacnih informacija... al kad si se vec javio... reci ti sta mi predlazes kao strucnjak za ove stvari... cijenim tvoje misljenje jer su mi dobri prijatelji za tebe rekli da si profesionalac u poslu!???

Poz... :icon_biggrin:

ev procita tvoju temu i vidjoh da si ugradio klimu ako ti nije frka da mi kazes koliko te sve izaslo (i ako si ti dobijao komponente nesto preko prijatelja koliko bi me realno izaslo to)
 
Član
Bogami fino! Samo si trebao napravit metalno i ovo gornje crijevo od hladnjaka! Bila bih to cista perverzija!
 
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Djelimicno rijesenje za turbo rupu je Blow off ventil ...

ova ti je predobra ;) :icon_smile: :icon_biggrin: :lol: :D

Drug covjek se uci dok je ziv... a usput se pokupi i tacnih i netacnih informacija... al kad si se vec javio... reci ti sta mi predlazes kao strucnjak za ove stvari... cijenim tvoje misljenje jer su mi dobri prijatelji za tebe rekli da si profesionalac u poslu!???

Poz... :icon_biggrin:

pretpostavljam da te interesuje kako da povecas snagu na motoru i da si me to pitao?

mozes uraditi par sitnica ali prvo mi reci u kakvom ti je stanju turbina i da li ti sad dimi i koliko dimi i kad?

i mene interesuje kako nabit jos koju KS, isti je motor. dali mogu te neke dizne od Mercedesa 300D tako sam cuo. trenutno je turbina od 1.9TD K14 i na startu poludi a vec kad predje 3000rpm gubi snagu... u planu sam ubacit jos mjenjac od 1.9...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top