Liga TD+i... nastavak...

Liga TD+i... nastavak...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GreenDevil je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Djelimicno rijesenje za turbo rupu je Blow off ventil ...

ova ti je predobra ;) :icon_smile: :icon_biggrin: :lol: :D

Drug covjek se uci dok je ziv... a usput se pokupi i tacnih i netacnih informacija... al kad si se vec javio... reci ti sta mi predlazes kao strucnjak za ove stvari... cijenim tvoje misljenje jer su mi dobri prijatelji za tebe rekli da si profesionalac u poslu!???

Poz... :icon_biggrin:

pretpostavljam da te interesuje kako da povecas snagu na motoru i da si me to pitao?

mozes uraditi par sitnica ali prvo mi reci u kakvom ti je stanju turbina i da li ti sad dimi i koliko dimi i kad?

i mene interesuje kako nabit jos koju KS, isti je motor. dali mogu te neke dizne od Mercedesa 300D tako sam cuo. trenutno je turbina od 1.9TD K14 i na startu poludi a vec kad predje 3000rpm gubi snagu... u planu sam ubacit jos mjenjac od 1.9...

Mogu dizne od mercedesa.
DNO SD261 oznaka je tih dizni od Mercedesa 300D, nebi trebalo da su vise od 30KM po komadu.
Intercooler kao u lige, dizne i naravno stelovanje bosch pumpe na kraju ide do cca 130 konja.
(momak je radio te iste modifikacije i dobio je 136KS na mk2)
malo dimi ali... :D
 
Legend
KRVOLOK je napisao(la):
pretpostavljam da te interesuje kako da povecas snagu na motoru i da si me to pitao?

mozes uraditi par sitnica ali prvo mi reci u kakvom ti je stanju turbina i da li ti sad dimi i koliko dimi i kad?

Ne znam sta bi ti rekao za turbinu... nije losa mada nisam pretjerano zadovoljan... pusi na visokim obrtajima, al samo kada malo jace pritisnem gas... mislio sam ubaciti turbinu od 1.9TD ili jacu... sta mislis?

Inace motor ima dobru kompresiju i juce sam mu procistio rashladni sistem, propuhao hladnjak tako da sada ide na radnu temp. (kazaljka za debljinu prodje lampicu na sredini) samo kada stanem...
 
Legend
Davor_ je napisao(la):
ev procita tvoju temu i vidjoh da si ugradio klimu ako ti nije frka da mi kazes koliko te sve izaslo (i ako si ti dobijao komponente nesto preko prijatelja koliko bi me realno izaslo to)

Drug ja sam ubacio samo rashladni sistem od klime u kabini, nisam jos montirao kompresor i hladnjak sa cijevima...

Komplet klima se krece od 200KM do 600KM i vise kako ko cijeni i u kakvom je stanju... Ja sam znaci odradio trecinu posla... treba sada ubaciti kompresor sa nosacima i remenicama, tako da cu onda mjenjati i remen kaiseve jer se mjenja raspored remenica i dobijam jos jedan koji ide preko kompresora... najlaksi dio posla je postaviti hladnjak klime ispred velikog hladnjaka... poslije ide uvezivanje, tri cijevi da bi se zatvorio kompletan sistem... pa tek onda provjera rada, pa punjenje klime oko 100KM ili vise...

Ukratko ako nemas zivaca nemoj ni pocinjati, jer majstori uzimaju puno, za kompletno montiranje, al stvarno se i narade...
 
Legend
Znaci stali smo ovdje...

34g288i.jpg


Idemo onda dalje... malko je trebalo dotjerati i motor... jer nije red da onako prljav bude...
..................................................................................................................................................

Pa smo krenuli na pranje i farbanje dekla... ali smo usput drug Sika i ja zalutali... Pa evo i te price...

2cf4hug.jpg

2w6drg7.jpg

2mmg3vd.jpg

mn24jp.jpg


Kada smo sve "viska" dijelove vratili na auto, ovako je ispalo...



Prije...
125nq77.jpg


Poslije...
f1fbqd.jpg
 
svaka cast ko da je iz fabrike. imas moju preporuku za turbinu od 1.9TD i malo pojacaj pritisak ja to uradio i leti na malim obrtajima ne moras ga przit
 
Član
Svaka cast za ovo farbanje i radove na motoru, nebi svako imao zivaca za to.Ja licno priznajem za ovako detaljno farbanje, nikada... :) Respect
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top