Kupovina laptopa...preporuka

Kupovina laptopa...preporuka

ZELA GTI je napisao(la):
:lol::lol:

Zendom: Planiram ubrzo u šoping. Jel se može zbaviti ikakav laptop za 6-7 stoja?

Ništa specijalno, samo da ima dosta rama. Treba mi za programe.

http://www.laptopcentar.co.rs/product/LENOVO-G550L--59042314--29201009

Dodas jos 2 gige rama za 30tak maraka ako su ti dvije malo i dosta ;)
 
Član
Da osvezimo "raspravu"...prvo par nebitnih informacija...ja sam licno ljubitelj PC-a i nikada ne bih dao 550 evropljana za laptop iz osnovnog razloga sto za te novce mogu kupiti itekako pristojan PC a s' druge strane laptop mi je apsolutno bespotreban...

e sad...fora je sto ja laptop i ne kupujem za sebe...naime...starija [imucna] gospodja od 58 godina koja zivi blizu mene pre par dana dodje kod mene sa molbom da joj pomognem oko izbora tj. da ja "nadjem" laptop i da onda zajedno odemo do radnje kako bi ga ona pazarila...i posto jednostavno nisam tip coveka koji bi je [nju ili bilo koga drugo] nabedio da je nesto dobro iako nije samo da bih je skinuo s' vrata ja resih da ovde zatrazim pomoc...

a evo i zasto...

1. nemam net kuci da bih mogao na taj nacin da se informisem [ja sam ovisnik o netu koji ne znam da se kontrolise i u stanju sam da provedem [verovali ili ne] i do 36 sati bez hrane, vode i toaleta upravo na auto-forumima i trazenju i iscitavanju raznih textova [naravno, vezano za automobile]...iiii ode ja u off...sta sam uopste hteo...a da...laptop...:icon_exclaim:]

2. u Kragujevcu ima jako malo i slabo opremljenih radnji

3. mogu ja otici, kao sada, do rodjaka, druga, prijatelja da proguglam...ali...goglanje iziskuje vremena...a za pola sata slabo se sta moze izguglati...a ako ostanem preko pola sata ostacu 12 sati i posle toga kad se najavim da odem na kavu ili sok oni nikada ne ce biti kuci...

i eto...pretvori se ovo u moju autobiografuju...pa...bar ce se par ljudi ismejati citajuci ovo...a onda mogu i da mi PREPORUCE NEKI LAPTOP [velika crna slova izdvojena za one koje mrzi da citaju sve pa da imaju uvid u svrhu teme :D]

toliko od mene...poz svima i...dajte predloge :D
 
S obzirom da znam da ti imucniji rijetko paze na svoje stvari, jer im se moze, mada nije uvijek slucaj, ali opet nisu toliko pazljivi. Gledaj kakvog Lenova da uzmes, dadoh ti gore dvije preporuke, zavisi sta nadjes u Kragujevcu, a krase ih robusnost, pouzdanost i kvaliteta samog laptopa, a koji god da uzmes od Lenova neces pogrijesiti, jer vjerovatno ta gospodja nije zahtjevna osoba. Izbjegavaj samo Dual Core procesore u njima, ganjaj od core 2 duo pa navise, znaci i3, i5, mada sumnjam da ces ova posljednja dva moci uzeti za te pare. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-CrpUU3cCPE
http://www.youtube.com/watch?v=1SWi6LlFGjk&feature=related
 
Član
ja ne znam kako vi,i ko se susretao i kakva je iskustva imao,ali ja vec 3 godine imam Acer,kupio sam ga kada sam krenuo na faks. Evo vec dvije pune godine ga skoro nikada nisam ugasio,samo zamrznem ekran,sklopim i kad mi ponovo treba na pritisak tipke upaljen je,i tamo gdje sam ga ostavio. restartovao se nikad nije,stvarno nemam problema,ja sam prezadovoljan. Planiram u skorije vrijeme da mu ubacim mozda jos 2GB rama,i nista mu vise ne treba;);)
MOzda drugi i nisu takvi,ali mene moj slusa samo tako
 
ArminM je napisao(la):
ja ne znam kako vi,i ko se susretao i kakva je iskustva imao,ali ja vec 3 godine imam Acer,kupio sam ga kada sam krenuo na faks. Evo vec dvije pune godine ga skoro nikada nisam ugasio,samo zamrznem ekran,sklopim i kad mi ponovo treba na pritisak tipke upaljen je,i tamo gdje sam ga ostavio. restartovao se nikad nije,stvarno nemam problema,ja sam prezadovoljan. Planiram u skorije vrijeme da mu ubacim mozda jos 2GB rama,i nista mu vise ne treba;);)
MOzda drugi i nisu takvi,ali mene moj slusa samo tako

:lol::lol::lol::lol:

ti svoj ni ne gasi, ako vec 3 g radi bez prestanka, tj drzis ga na standby, kondezatori samo sto prosvirali nisu :lol::lol:

oni su inace najveca bojka pc komponenata, jer su ograniceni brojem radnih sati,,,,

P.S. Dabogda te posluzio jos 33g bez gasenja ;)
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ja ne znam kako vi,i ko se susretao i kakva je iskustva imao,ali ja vec 3 godine imam Acer,kupio sam ga kada sam krenuo na faks. Evo vec dvije pune godine ga skoro nikada nisam ugasio,samo zamrznem ekran,sklopim i kad mi ponovo treba na pritisak tipke upaljen je,i tamo gdje sam ga ostavio. restartovao se nikad nije,stvarno nemam problema,ja sam prezadovoljan. Planiram u skorije vrijeme da mu ubacim mozda jos 2GB rama,i nista mu vise ne treba;);)
MOzda drugi i nisu takvi,ali mene moj slusa samo tako

:lol::lol::lol::lol:

ti svoj ni ne gasi, ako vec 3 g radi bez prestanka, tj drzis ga na standby, kondezatori samo sto prosvirali nisu :lol::lol:

oni su inace najveca bojka pc komponenata, jer su ograniceni brojem radnih sati,,,,

P.S. Dabogda te posluzio jos 33g bez gasenja ;)

jbg ja sam zadovoljan i do sada sto me posluzio,nisam imao problema,nadam se da ni dalje necu:icon_smile:
 
Član
shommy_kg je napisao(la):
Poz raja...kao sto sam naziv kaze...treba mi preporuka za proizvodjaca [i konkretan model] do 550 eura posto se u iste ne razumem previse...

hvala svima unapred ;)

Asus K72F-TY094 , je tih para.
 
Član
ASUS

ASUSTeK Computer Incorporated :)

Za sta god se odlucis neces pozaliti iz njihovog asortimana, jednostavno jedinstveni :)

Govorim iz licnog a i iskustva mnogih kako prijatelja tako i poznanika :)

Sretno.
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ti svoj ni ne gasi, ako vec 3 g radi bez prestanka, tj drzis ga na standby, kondezatori samo sto prosvirali nisu :lol::lol:

Moj HP je onda trebao dati Bogu vitre jos prosle godine : )
 
Član
nemojte trpat acera, msi, FUJitsu i ostale srotove sa lenovom, dellom i kompanijom... pa ima i meni stari ima acera, ima mu poprilicno godina, pa opet radi bez problema, ali naravno to ne znaci da je dobar ;) licno ne bih acera ni djaba :lol: o samom "build-quality-u" ne mogu se ni poredit, ok, zavisi i od modela do modela... ali zna se kakvi korisnici kupuju jedne a ko druge...
 
Član
u HP sam se razocarao totalno, nikad vise ne bi ni pomislio da uzmem to sranje, moja preporuka je TOSHIBA... evo vec dvije godine bez ikakvog kvara... a na HPu sam za godinu zamjenio hard disc, web cam, ventilator.... daleko od mene
 
Član
Hvala puno svima ;) ...najverovatnije ce biti neki Lenovo obzirom da sam iz postova zakljucio da su vasa misljenja oko ove marke uglavnom nepodeljena tj. svi se slazete oko kvaliteta iste...naravno jasno mi je da cu morati staru ubediti da da koji euro vise od planiranog ali to je vec neka druga prica...

Jos jednom hvala puno svima ;)
 
Član
Imam ti ja HP Pavillion DW 9700, 17 inca, Turion core2duo procesor, 4gb rama, 250 HD, graficka nvidia, kamera, mikrofon, ma sve ima.aliminisko kuciste, torba, punjac..... Windovs 7
Star godinu dana.
 
Top