kupovina Bmw-a. Pomozite mi

kupovina Bmw-a. Pomozite mi

Član
Dzeni ti se razumes, mozda idemo u off ali mozda i ne ipak je bmw. Kakav je X3 2.0d prva generacija, koje su mane, kakvo je odrzavanje itd? Motor vec dobro poznajem, zanima me sve ostalo.
 
Član
Ja sam čuo i vidio, čini mi se da je kod @Little Dragon bio u klipu i da je spominjao x3 baš, da su plastike loše i vrlo brzo se počnu čuti. Ako nije to to, halali :)
 
Član
Pa i meni iskreno deluje bednije od e46 unutra i to prilicno ali ako su vozne karakteristike ok i ako je pouzdan i isplativ oprostio bih mu uz neku solidnu opremu.
 
BHT Ovisnik
ja sam imao 3 plina, pa nakon svakakvih prica i nebuloza kako dizel trosi gradske 5L stari poslije plina isto hoce dizel. Haj kupim mu famozni 1.9 dizel (zadnji tirkizni volvo), nakon mjesec dana ode dizel na bubanj ahah. S volvom na plinu bez kvarova 60 000+km, pezo je kupljen s plinom iz 2009, presao mozda 20ak sve ured, e46 s plinom presao 70 000km bez kvarova osim ne redovnih servisa. Sad E39 oko 50-60 000km na plinu. Zamjenio jednom filter i isparivac nov (100km s garancijom). Sipaj i vozi, od ulaganja neki dan spone,cahure i stabilizator ( los plin pa osušili :D )
 
Član
Znači bmw pouzdan cole? Koliko se sjećam na volvu sa plinom je bilo mušica i generalnki, na e46 mjenjanje famoznog lanca, na e39 modul abs i ko zna šta još ;) :D
 
Član
Dzeni ti se razumes, mozda idemo u off ali mozda i ne ipak je bmw. Kakav je X3 2.0d prva generacija, koje su mane, kakvo je odrzavanje itd? Motor vec dobro poznajem, zanima me sve ostalo.

Sve te plastike i sitni detalji se nogu zanemarit. Probeleme imaju sa zadnjim diferencijalem . Neki luft dobije pa hlupa i trza
 
Da ne otvaram temu, i malo ozivim ovu. Planiram pazariti bmw f31 320 ili 318d. Sad, imao sam golfa vi, znam kako i koliko kosta odrzavanje, znam da je bmw klasa gore sto se svega tice. Intereauju me iskustva i savjeti, sta gledati, gdje voziti na provjeru, kakve troskove standardnog odrzavanja ocekivati...? Opcija je potrositi cca 25000KM, ovaj bmw mi je estetski prelijep, opcija je i passat, i audi., uglavnom karavani.
 
Da ne otvaram temu, i malo ozivim ovu. Planiram pazariti bmw f31 320 ili 318d. Sad, imao sam golfa vi, znam kako i koliko kosta odrzavanje, znam da je bmw klasa gore sto se svega tice. Intereauju me iskustva i savjeti, sta gledati, gdje voziti na provjeru, kakve troskove standardnog odrzavanja ocekivati...? Opcija je potrositi cca 25000KM, ovaj bmw mi je estetski prelijep, opcija je i passat, i audi., uglavnom karavani.
Ako ces vec uzimati bmw uzmi 320d, ima isti mozor kao 318 samo sa drugom mapom.
Vozim vec neko vrijeme f30 318d i moram reci da mu fali malo snage.
Sto se mene tice primjetio sam sljedece probleme:
-poklopac rezervoara se nije zatvarao kako treba (nova „brava“)
-zvukovi pucketanja iz instrument table (dolazili ispod lajsni, stavio tanku spuzvicu ispod, sve nestalo)
-automatik mjenjac mjenjao brzine dosta kasno (softver nadogradjen i popravilo se)
-BMW emblem na gepeku bio labav
-lak na sport line auspuhu se poceo ljustiti (nova blenda stavljena)
- zadnja hauba se nije dobro zatvarala i stajala desno malo visocije nego lijevo (nastelovana i sve ok)
-obe srednje resetkicw od ventilacije same od sebe otpale
-hrom na rucici mjenjaca sw guli iako auto ima trenutno nekih 34000 na satu.
sve u svemu jako dobro auto koje jako malo trosi, ja uspijem sa 1 punim rezervoarom(autoputa) preci preko 1000 km tempomat 130kmh
F30 rules!

AD40F0EB-BEC1-4349-9ABC-DB99FAE1C239.jpeg
 
Poslednja izmena:
Ako ces vec uzimati bmw uzmi 320d, ima isti mozor kao 318 samo sa drugom mapom.
Vozim vec neko vrijeme f30 318d i moram reci da mu fali malo snage.
Sto se mene tice primjetio sam sljedece probleme:
-poklopac rezervoara se nije zatvarao kako treba (nova „brava“)
-zvukovi pucketanja iz instrument table (dolazili ispod lajsni, stavio tanku spuzvicu ispod, sve nestalo)
-automatik mjenjac mjenjao brzine dosta kasno (softver nadogradjen i popravilo se)
-BMW emblem na gepeku bio labav
-lak na sport line auspuhu se poceo ljustiti (nova blenda stavljena)
- zadnja hauba se nije dobro zatvarala i stajala desno malo visocije nego lijevo (nastelovana i sve ok)
-obe srednje resetkicw od ventilacije same od sebe otpale
-hrom na rucici mjenjaca sw guli iako auto ima trenutno nekih 34000 na satu.
sve u svemu jako dobro auto koje jako malo trosi, ja uspijem sa 1 punim rezervoarom(autoputa) preci preko 1000 km tempomat 130kmh
F30 rules!

Pogledajte prilog 67465
Hvala puno.
Trazim porodican auto, zato karavan, a obzirom na dosadasnjih 77kw i 318la ce da leti :)
Ima li nesto sto ja kao VW korisnik mogu pogledati prije kupovine, koliko mu ode redovno odrzavanje, krajnice, seleni...? Konkretno gledam ovaj
Malo sam istrazivao, uvezen iz Belgije od aukcijske kuce koka radi sa leasing vozilima

Ovaj lonk ke kad je bio u dolasku...
 
Hvala puno.
Trazim porodican auto, zato karavan, a obzirom na dosadasnjih 77kw i 318la ce da leti :)
Ima li nesto sto ja kao VW korisnik mogu pogledati prije kupovine, koliko mu ode redovno odrzavanje, krajnice, seleni...? Konkretno gledam ovaj
Malo sam istrazivao, uvezen iz Belgije od aukcijske kuce koka radi sa leasing vozilima

Ovaj lonk ke kad je bio u dolasku...
Ja sto se tice odrzavanja mehanike sam dosad imao samo male servise i azuriranje softvera mjenjaca..
 
Top