kupovina Bmw-a. Pomozite mi

kupovina Bmw-a. Pomozite mi

Član
Pozdrav svima
Ljudi zelim da kupim bmw,pa mi je problem sada da li kupiti e39 ili e46
spreman sam sa parama do nekih 10000 maraka
bitno mi je da je dizel i da nije kvarljiv
sad me zanima koje se auto manje kvari ?
sto se tice izgleda auta su mi oba lijepa i fina,e46 je manji simpaticno izgleda dok e39 izgleda brutalno jako i nabrijano

pozz
 
Član
pozz dobro došao i evo ga još jedan u nizu što hoće bmw-a dizela kosa mi se na glavi diže od toga više
drug iskreno bmw dizel je karina svi ih voze al to nije to bmw je bmw samo ako je na benzinu barem za mene :D
da se ne kvari: e pa bmw je mačak u vreći ja sam svog 3 mjeseca kupovao ne možeš znat nikad šta si uzeo, kako je vožen kako je održavan koji je tačno motor u njemu sve to utiče na pouzdanost motora to kao prvo
drugo koji se više kvari: Isto ti je to bmw ubaciva iste motore u sve modele samo oznaka motora je bitna npr M50B25 recimo je isti i u trici i petici i sedmici tako i motori drugih kubikaža razlika je u udobnosti potrošnji i registraciji e46 je malko jeftiniji za odrzavat al iskreno nisam doživio još uživo dizela da se ne kvari a 99% sam siguran da si naumio onaj mrtvi 2.0 dizel što pola bosne voza ako sam upravu onda e46 jer ovaj motor u petici je smješan koja je sama od sebe teška skoro ko dvije e46-ice a ni to ti ne preporučujem ja što bi ti preporučio je 316/318i pa kud puklo da puklo miran si što se kvarova tiče bar onih od kojih glava boli ja se pokajao nisam :D a i za razliku u cijeni možeš komotno plin da ugradiš (da se razumijemo i ja sam skeptičan po pitanju plina ali mi je na listi metar ispred dizela)
ugl najbolje se javi porukom pa ću ti objasnit još neke stvari na koje da paziš pri kupovini čak i ako ostaneš pri dizelu :D
 
Član
e46 ljepsi..
nisam expert, znam da su dijelovis skupi bio benzin bio dizel.. , radije bi za te pare uzeo fino sredjenu cetvorku ili peticu..
U svakom slucaju benzinac isplatljiviji za odrzavat.. mada sve ima svoje prednosti i mane.
 
Član
e46 ljepsi..
nisam expert, znam da su dijelovis skupi bio benzin bio dizel.. , radije bi za te pare uzeo fino sredjenu cetvorku ili peticu..
U svakom slucaju benzinac isplatljiviji za odrzavat.. mada sve ima svoje prednosti i mane.
slažem se sa ovim osim ovo za golfa ali i to je opcija samo ne dizel bmw hahahahaha a i meni je e46 za klasu ljepši :D
 
E46 facelift, naravno sa 3.0d motorom i automatikom. Nije kvarljiv motor a i ne trosi puno sa obzirom na snagu. 2.0d bi i u faceliftu izbjegavao jer je mene u crno zavio. Senzora bregaste ne mozes namjenjat, pucala mi radilica, klipnjace itd itd. 3.0 je puno bolje rijesen a i kolega sa foruma @.nOKe ima e46 sa tim motorom pa cekamo njega da da savjet.
 
Član
E cuj onog, ne bi bmw dizela a vozi najslabiji benzinac..meda ne moze.
Bmw nije nikad ni napravio nista bolje od dizela sestaka.
I ja sam bio u slicnoj dilemi, imao sam prije loseg isustva sa bmw e39 530d pa sam poslije znao sta da gledam.
Izbor sam suzio na e39 525d facelift 120kw sa manuelnim mjenjacem. I nasao takvog. Bjezao sam od m optike i 18ki i 19ki i i tebi savjetujem isto, lakse ces naci ocuvan primjerak. Ja sam svoj platio 8700km sa urednom servisnom knjigom, dobrom opremom, duplim gumama i od ozbiljnog covjeka, nije celav ni tetoviran, nema ni pit bulla.
 
Član
E46 facelift, naravno sa 3.0d motorom i automatikom. Nije kvarljiv motor a i ne trosi puno sa obzirom na snagu. 2.0d bi i u faceliftu izbjegavao jer je mene u crno zavio. Senzora bregaste ne mozes namjenjat, pucala mi radilica, klipnjace itd itd. 3.0 je puno bolje rijesen a i kolega sa foruma @.nOKe ima e46 sa tim motorom pa cekamo njega da da savjet.
e vidiš ovo za 3.0 ne znam a za 2.0 sam dobro upoznat (dosta mi jarana vozi baš to tako da znam da je smeće)
 
Član
Ko se jos usrecio sa 316/318 benzincem...i jos na plin..
napisao sam da sam protiv plina prvi ja ali ipak prije bi uzeo na plinu negu dizela a i drugo da ti kažem da vozim 318i i stvarno sam se usrećio ide fino za mene i dovoljno a i sa većom mašinom bi glavu izgubio jer nisam normalan općenito plus za sad stvarno nisam imao nekih problema većih osim što one pare koje ne popije bmw moram popit ja :D a i sve šta sam radio je bila bagatela stim da su mi djelovi za e36 smješno jeftini...i još jedno nemamo svi pare da vozimo bjesne mašine (većina to vozi na tatin račun pa kad počne sam da plaća kupi pasata dizela uz izgovor da se smirio ;) ) ne kažem da si ti jedan od tih ali ih poznajem i previše takvih
 
Član
E bss treba biti tatin sin da vozis e39.
Ja sam promijenio za 10 godina cca 25 auta, i onda rijesio kupiti si auto za duze staze (valjda) i kupim e39 dizela, a imao sam pare i za e60 ili neki drugi noviji auto, al' nisam ljubitelj plasticnih autica s malim motorima.

525d mi je najbolji kompromis, nije preskupa rega, potrosnja smijesna, prostora taman dovoljno, od opreme mi ne treba vise nista, odrzavanje se svodi uglavnom na redovne servise, a sa remapom na 200ks mi ne fali ni snage..meni bolje ne treba.
 
Član
Sto je smece?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
niko od mojih jarana koji ih voze se nije usrećio sa njima dvojica ih podvalila ljudima ko muda pod bubrege a treći ga otjerao na otpad za 2500km imaju još dvojica koji nisu prodali ali su kod mehaničara stalni, senzori, zamajac(potrošni je materijal faktički pa ok) pa korpa kvačila u jednog elektronika sva se pohandrila, pa prolupa motor prezubi lanac il koji već k, ...ovo je moje mišljenje ako ti misliš drugačije cjenim i to ja kažem ono što mi kažu jarani koji su to vozili jer i ja sam prije 3 mjeseca se zagrijao za e46 pa sam pitao one koji imaju iskustva s tim autom JA NEMAM
 
Top