kupovina Bmw-a. Pomozite mi

kupovina Bmw-a. Pomozite mi

Član
Pusti ove sto vozaju 318i na plin i pametuju, sad bi on otisao i kupio tog 2.0d.

E46 je dobro auto samo ako je redovno odrzavan i kvalitetno ako uzmes groba nema kraja... a to ti govori cijena gledaj da je skuplji ako ces za sebe jer ces na kraju proci jeftinije. Sta god da uzmes 318,320,330d to je tvoj izbor neces se zeznut al da je u odlicnom stanju
 
Zadnji komentar ne treba komentirati. Ili ipak treba.
Objasni ljudima zašto bi vlasnik benzinca sa plinom želio dizela ?! I to si napisao na način: Da mogu priuštit tog famoznog ali nedostižnog dizela. Samo rijetki to mogu priuštiti..."
Evo ovako: Nijedan od tih dizela nije bolji ni isplativiji od benzinca sa plinom.
A savjet:" Gledaj skuplje jer ćeš dobro proći" je u najmanju ruku smiješan. Da ne kažem nešto drugo. :D
 
Član
Zadnji komentar ne treba komentirati. Ili ipak treba.
Objasni ljudima zašto bi vlasnik benzinca sa plinom želio dizela ?! I to si napisao na način: Da mogu priuštit tog famoznog ali nedostižnog dizela. Samo rijetki to mogu priuštiti..."
Evo ovako: Nijedan od tih dizela nije bolji ni isplativiji od benzinca sa plinom.
A savjet:" Gledaj skuplje jer ćeš dobro proći" je u najmanju ruku smiješan. Da ne kažem nešto drugo. :D

Da plin isplativ jeste da nema problema sa plinom ima, za dizela isto vazi. Sad zasto bi neko ko vozi na plin volio dizela mozda radi prostora koje zauzima boca pa mozda covjek voli vise dizela taj lazni osjecaj obrtnog momenta snagu na malim obrtajima npr u mene drug kaze mrsko mu benzinca saltat u nizu i sto je slab sa malih obrtaja. Nek svak uzme ono sta mu odgovara glupo je o tome polemisati...

I odma da kazem bmw dizel nije bas ekonomican i nece nikad po gradu trositi 7l kao sto mnogi navode pogotov onaj sa automackim mjenjacem i u zimskom rezimu nego 10+l. A i kod nas je tesko naci ta auta premium klase a da su odrzavana i pritom da im je mala cijena :)
 
Član
Da plin isplativ jeste da nema problema sa plinom ima, za dizela isto vazi. Sad zasto bi neko ko vozi na plin volio dizela mozda radi prostora koje zauzima boca pa mozda covjek voli vise dizela taj lazni osjecaj obrtnog momenta snagu na malim obrtajima npr u mene drug kaze mrsko mu benzinca saltat u nizu i sto je slab sa malih obrtaja. Nek svak uzme ono sta mu odgovara glupo je o tome polemisati...

I odma da kazem bmw dizel nije bas ekonomican i nece nikad po gradu trositi 7l kao sto mnogi navode pogotov onaj sa automackim mjenjacem i u zimskom rezimu nego 10+l. A i kod nas je tesko naci ta auta premium klase a da su odrzavana i pritom da im je mala cijena :)
Nova Kia Stinger 509 nM na 1300 rpm :D
 
Ja nemam nikakvih problema sa prostorom. U bocu stane 55L i ne zauzima "gepek".
Prosjek potrošnje je cca 11L/100km.
Kada se to preračuna u marke pa ponovo u litre dizela ili benzina ispada prosjek (na pun rezervoar) cca 5L/100km kada bi trošio klasično gorivo.
Ali tko će to objasnit ljudima kad se već odavno bajke o potrošnji dizela uzimaju kao istina i stvarnost. Mislim posebno na jače dizele viših klasa auta.
 
Član
Zadnji komentar ne treba komentirati. Ili ipak treba.
Objasni ljudima zašto bi vlasnik benzinca sa plinom želio dizela ?! I to si napisao na način: Da mogu priuštit tog famoznog ali nedostižnog dizela. Samo rijetki to mogu priuštiti..."
Evo ovako: Nijedan od tih dizela nije bolji ni isplativiji od benzinca sa plinom.
A savjet:" Gledaj skuplje jer ćeš dobro proći" je u najmanju ruku smiješan. Da ne kažem nešto drugo. :D

Nisi ga ni trebao komentarisat jer nisi skontao ;)

Ja trenutno vozim auto na plin i nemam nista protiv toga, a vozio sam i e46 dizela 5 godina i zato sam odg covjeku koji zeli auto a ne tebi. otidji pogledaj prva tri najjeftinija bmw-a na piku i javi se bil' ga ti kupio (mozda i bi) al ja volim da mi je auto tip top i grobovi me ne interesuju da ih ja ozviljavam i na kraju te dodje skuplja pita nego tepsija.
 
Član
Da plin isplativ jeste da nema problema sa plinom ima, za dizela isto vazi. Sad zasto bi neko ko vozi na plin volio dizela mozda radi prostora koje zauzima boca pa mozda covjek voli vise dizela taj lazni osjecaj obrtnog momenta snagu na malim obrtajima npr u mene drug kaze mrsko mu benzinca saltat u nizu i sto je slab sa malih obrtaja. Nek svak uzme ono sta mu odgovara glupo je o tome polemisati...

I odma da kazem bmw dizel nije bas ekonomican i nece nikad po gradu trositi 7l kao sto mnogi navode pogotov onaj sa automackim mjenjacem i u zimskom rezimu nego 10+l. A i kod nas je tesko naci ta auta premium klase a da su odrzavana i pritom da im je mala cijena :)
Evo i tebi da odg... Vozim na plin vec godinu i nesto i do sad ni jedan problem nisam imao (znam ljudi koji imaju al nije im auto 100% ispravno), sto se tice protora u rezernoj je gumi i nema problema
 
Član
Evo i tebi da odg... Vozim na plin vec godinu i nesto i do sad ni jedan problem nisam imao (znam ljudi koji imaju al nije im auto 100% ispravno), sto se tice protora u rezernoj je gumi i nema problema
Pa ako ti je u boxu za rezervi tocak boca onda ti je rezervni u gepektu nebitno, evo u mene prvi rodjak vozio je na plin sigurno 10+ godina i uvjek se hvalio sa potrosnjom poslije toga uzeo dizela sad nikad ga nisam pitao razlog zasto opet nije uzeo auto sa plinom, imam prijatelja koji vise nebi nikad plin a neki kazu da ce uvjek na plin vozit, sta ja znam podjeljena su misljenja sto se tice plina. Sad u nas narod nije toliko glup svak nebi vozio na plin da je to toliko bajno sto se tice uvoza i sad su u velikom procentu uvoze dizeli.
 
Svaki auto se kvari . Svaki auto ima mane neki vise neki manje.

Uzmes ono sto tvoj dzep moze da trpi bio dizel I benzinac .

Bmw sestak bio dizel benzinac ako je dobar



Nc Chip Tuning
 
Član
Drug, da ti ja ovako nesto kazem. Reci za bilo koji auto da je smece bez nekog konkretnog primjera (a ne na osnovu rekla-kazala) je poprilicno neozbiljno, pa cak i za forum kao sto je ovaj.
Ja nikad nisam planirao kupovinu bmwa, bar ne jos uvijek, ali sam uspio naci dobar peimjerak i uzeo sam ga bez da sam nesto pretjerano znao o tom autu (neki kvarovi i sl..)
Vodim se logikom da svaki dobar brend (vw grupacija, mercedes, bmw, ..) prave kvalitetna auta, i za bilo koji model od gore navedenih reci da je smece je glupost.
Kod bmwa je malo specificno sto ih voze ljudi (kako je alen iznad napisak, "kockaste glave") pa je ocuvan primjerak kod nas tesko naci..
Zavisno od toga sta zelis i ocekujes od auta, maha je napisao da ja imam e46 330d 2004god (imas temu o mom autu) i za sada sam prezadovoljan.
3.0 redni sestak, 150kw sa automatskim mjenjacem, jako sam zadovoljan sa istim.
Jako kvalitetna auta, i ako se odlucis za bilo koji model koji je imalo ocuvan, neces se sigurno pokajati..
E46 je nesto jeftiniji za odrzavat, e39 je malo veci, luksuzniji auto pa sad zavisi sta volis..
Pazi na limariju, znaju "hrdjat" jer ih je vecina udarena pa obicno tu izbaci, kod automatika pazi jel servisiran..

2.0 uzmi ako hoces potrosnju 7l, 3.0 uzmi sko hoces potrosnju 10l.. (govorim o gradskoj voznji, otvorene je cca 2l manje.

Nike tako skup za odrzavat, za 3.0 malo vise dajes jer ide 8l ulja, veci diskovi, plocice..
Ganjaj orginalne tj kvalitetnije djelove pogotovo na 3.0 modelu, tezak je naprijed pa je ovjes poprilicno "opterecen".. generalno kvalitetno je konstruisan tako da nema "djecijih bolesti"..

Klapne sa usisa odmah skini to zna napravit havariju, ostalo je da uzivas u autu.

Sretno..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Slazem se sa vecinom stvari sto je Noke napisao osim za potrosnju. Vozio sam nekoliko 3.0 dizela i u e46 i u e39 kao i 2.0 110kw, i razlike u potrosnji skoro da nema (ide do 1l gradske voznje). Napominjem, svi su bili sa manuelnim menjacima, kada se uzme u poredjenje manuelni i automatik tu se napravi ta razlika od 3l, a cak dok sam vozio 530 e39 drugar je imao 320d 110kw automatic i trosio mu je litru vise po gradu od moje petice. Jednostavno je do menjaca, ali on ima neke druge prednosti...

Takodje se slazem da je e46 jeftiniji za odrzavanje nego li e39, iako Cole tvrdi drugacije. Takvo je bar moje iskustvo, jer sam radio trap na oba auta i za e39 je dva ako ne i tri puta skuplji. Takodje ima skup modul abs-a koji se kvari ako je sa oznakom 001, ventilatori klime odlaze na oba modela, remenica radilice takodje pa tu i nema razlike ako pricamo o standardnim boljkama.

2.0d smece? Pa i ja sam mislio isto dok ga nisam probao, cak sam posle treceg u nizu 3.0 presao silom prilika na 2.0d zbog registracije koja je kod nas nepodnosljiva i nisam se nesto razocarao ali rano je za neki sud jos uvek. Snage ne fali ni modelu 2.0 110kw ali nije to ta vrsta voznje, nije to ta prefinjenost u radu itd itd 1001 je prednost 3.0 motora. 2.0 100kw vec jeste smece i za izbegavanje, pre svega zbog velikih problema sa ubrizgavanjem koje je zastarelo, jako skupo i tesko resivo kad dodje u problem.

Ono sto su mane samih 2.0 i 3.0 motora jesu DIZNE, jednostovano su osetljive na nase gorivo i znaju na tim velikim kilometrazama koje vecina ima da otkazu poslusnost. Na sva 3 moja 3.0d sam ih radio, jedan je dimio, drugi izbacivao greske, a treci nije imao apsolutno nikakav problem ali sam po navici nakon kupovine otisao kod bosiste i na probnom stolu jedna nije davala dobre vrednosti. CR pumpa jaaaako retko na nekom modelu da ode, turbina isto redje (posebno na 3.0), zamajac na 3.0 retko, na 2.0 110 5brzina u proseku drugih auta, 6 brzina malo cesce. 2.0 ima i tu manu da zbog loseg zamajca ili losih dizni moze da dodje do havarije tj pucanja radilice, sto nije prijatno iskustvo za dzep.

E sad malo osecaj u voznji, e39 pliva, nema dugog puta za njega, nema umora, tenkovski osecaj. e46 lezi kao pegla, prestrojava se iz trake u traku, ulazi u krivinu stabilno, daleko je osetljiviji na volanu. Zavisi kome sta prija, ja sam vozio i jedno i drugo i vratio sam se na e46 i to na H&R i auto me odusevi voznim karakteristikama, opet kad sednem u svoj bivsi e39 koji je sad kod druga, odusevim se udobnoscu. Stvar ukusa i potrebe. Ja verujem da ce me za neku godinu zanimati samo serija 5 i automatski menjac...

P.S. Neki spominju pucanje lanca, ja jos nisam cuo da je na nekom BMW modelu pukao lanac do ovih novijih modela n47 i slicnih od neke 2007.
 
Član
Ja sam pricao s covjekom u njemackoj koji je davne 2004 godine kupio novog pola 1.4 16v i nakon samo 150 pređenih kilometara mu crkne motor. On ne zna sta se tacno desilo uglavnom dobio je drugi motor u autu.
I vi se ovde cudiste sto jedan obicni lanac pukne na 200000.

Meni je prije par mjeseci lanac pukao na bmw 318i. Upalio auto natjerao na kamion. Dotjerali kuci istovarili. Normalno ugasio, sledece jutro ja da upalim on u prazno vrti, nikakvih simptoma lanac nije davao. Da zveci il nesto slicno.
 
Top