kupovina Bmw-a. Pomozite mi

kupovina Bmw-a. Pomozite mi

BHT Ovisnik
NIsam dalje citao, samo sam vidio E46 jeftiniji odrzavati. NE. Imao sam ga,imam e39. Tko je vozao oba auta zna koliko je E39 drugaciji auto, koliko drugaciji osjecaj za voziti. Skoro pa ne uporediva 2 auta, iako kada gledas rekao bi da su tu negdje. E39 jeftiniji za odravati, kvalitetniji materijali unutra, auto opcenito kvalitetnije napravljeno s manje kvarova i mana kao sto ima E46. Jedini plus za e46 je lezanje na cesti,jer je kraći, stabilniji. Ali E39 je mnogo veća lađa. Kada sam imao E46 kajao sam se sto nisam uzeo E39, onda kada sam malo vise provozao E39 isti tren sam stavio E46 na prodaju. Zavisi sta zelis, koji ti tip voznje vise odgovara
 
Član
E bss treba biti tatin sin da vozis e39.
Ja sam promijenio za 10 godina cca 25 auta, i onda rijesio kupiti si auto za duze staze (valjda) i kupim e39 dizela, a imao sam pare i za e60 ili neki drugi noviji auto, al' nisam ljubitelj plasticnih autica s malim motorima.

525d mi je najbolji kompromis, nije preskupa rega, potrosnja smijesna, prostora taman dovoljno, od opreme mi ne treba vise nista, odrzavanje se svodi uglavnom na redovne servise, a sa remapom na 200ks mi ne fali ni snage..meni bolje ne treba.
ne govorim o tome znam na šta misliš ali kao tatin sin ne podrazumjevam djecu tajkuna i bogataša nego one koji žive na tatin račun pa ga ne brine u šta baca pare dok tata kičmu ostavlja za cvaju a on žvalji nargilu dok se ne istopi,ja ću uzet sebe za primjer evo prvi bi ja volio da je u mene 2.5 mašina a ne 1.8 ali nisam u mogućnosti a i ogromna je vjerovatnoća da ću u tvojim godinama moći tek sam postao sto se kaze no hejt al smo momku spamali temu plus mu moža i auto zgadili raspravom hahahaha ja odustajem iskreno sam naučen da je stariji većinom u pravu (zarad iskustva) moguće je da sam pogriješio ali bože moj ljudski je
 
Legend
niko od mojih jarana koji ih voze se nije usrećio sa njima dvojica ih podvalila ljudima ko muda pod bubrege a treći ga otjerao na otpad za 2500km imaju još dvojica koji nisu prodali ali su kod mehaničara stalni, senzori, zamajac(potrošni je materijal faktički pa ok) pa korpa kvačila u jednog elektronika sva se pohandrila, pa prolupa motor prezubi lanac il koji već k, ...ovo je moje mišljenje ako ti misliš drugačije cjenim i to ja kažem ono što mi kažu jarani koji su to vozili jer i ja sam prije 3 mjeseca se zagrijao za e46 pa sam pitao one koji imaju iskustva s tim autom JA NEMAM
Drug, da ti ja ovako nesto kazem. Reci za bilo koji auto da je smece bez nekog konkretnog primjera (a ne na osnovu rekla-kazala) je poprilicno neozbiljno, pa cak i za forum kao sto je ovaj.
Ja nikad nisam planirao kupovinu bmwa, bar ne jos uvijek, ali sam uspio naci dobar peimjerak i uzeo sam ga bez da sam nesto pretjerano znao o tom autu (neki kvarovi i sl..)
Vodim se logikom da svaki dobar brend (vw grupacija, mercedes, bmw, ..) prave kvalitetna auta, i za bilo koji model od gore navedenih reci da je smece je glupost.
Kod bmwa je malo specificno sto ih voze ljudi (kako je alen iznad napisak, "kockaste glave") pa je ocuvan primjerak kod nas tesko naci..
Zavisno od toga sta zelis i ocekujes od auta, maha je napisao da ja imam e46 330d 2004god (imas temu o mom autu) i za sada sam prezadovoljan.
3.0 redni sestak, 150kw sa automatskim mjenjacem, jako sam zadovoljan sa istim.
Jako kvalitetna auta, i ako se odlucis za bilo koji model koji je imalo ocuvan, neces se sigurno pokajati..
E46 je nesto jeftiniji za odrzavat, e39 je malo veci, luksuzniji auto pa sad zavisi sta volis..
Pazi na limariju, znaju "hrdjat" jer ih je vecina udarena pa obicno tu izbaci, kod automatika pazi jel servisiran..

2.0 uzmi ako hoces potrosnju 7l, 3.0 uzmi sko hoces potrosnju 10l.. (govorim o gradskoj voznji, otvorene je cca 2l manje.

Nike tako skup za odrzavat, za 3.0 malo vise dajes jer ide 8l ulja, veci diskovi, plocice..
Ganjaj orginalne tj kvalitetnije djelove pogotovo na 3.0 modelu, tezak je naprijed pa je ovjes poprilicno "opterecen".. generalno kvalitetno je konstruisan tako da nema "djecijih bolesti"..

Klapne sa usisa odmah skini to zna napravit havariju, ostalo je da uzivas u autu.

Sretno..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Drug, da ti ja ovako nesto kazem. Reci za bilo koji auto da je smece bez nekog konkretnog primjera (a ne na osnovu rekla-kazala) je poprilicno neozbiljno, pa cak i za forum kao sto je ovaj.
Ja nikad nisam planirao kupovinu bmwa, bar ne jos uvijek, ali sam uspio naci dobar peimjerak i uzeo sam ga bez da sam nesto pretjerano znao o tom autu (neki kvarovi i sl..)
Vodim se logikom da svaki dobar brend (vw grupacija, mercedes, bmw, ..) prave kvalitetna auta, i za bilo koji model od gore navedenih reci da je smece je glupost.
Kod bmwa je malo specificno sto ih voze ljudi (kako je alen iznad napisak, "kockaste glave") pa je ocuvan primjerak kod nas tesko naci..
Zavisno od toga sta zelis i ocekujes od auta, maha je napisao da ja imam e46 330d 2004god (imas temu o mom autu) i za sada sam prezadovoljan.
3.0 redni sestak, 150kw sa automatskim mjenjacem, jako sam zadovoljan sa istim.
Jako kvalitetna auta, i ako se odlucis za bilo koji model koji je imalo ocuvan, neces se sigurno pokajati..
E46 je nesto jeftiniji za odrzavat, e39 je malo veci, luksuzniji auto pa sad zavisi sta volis..
Pazi na limariju, znaju "hrdjat" jer ih je vecina udarena pa obicno tu izbaci, kod automatika pazi jel servisiran..

2.0 uzmi ako hoces potrosnju 7l, 3.0 uzmi sko hoces potrosnju 10l.. (govorim o gradskoj voznji, otvorene je cca 2l manje.

Nike tako skup za odrzavat, za 3.0 malo vise dajes jer ide 8l ulja, veci diskovi, plocice..
Ganjaj orginalne tj kvalitetnije djelove pogotovo na 3.0 modelu, tezak je naprijed pa je ovjes poprilicno "opterecen".. generalno kvalitetno je konstruisan tako da nema "djecijih bolesti"..

Klapne sa usisa odmah skini to zna napravit havariju, ostalo je da uzivas u autu.

Sretno..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Covjek objasnio.
 
Član
Drug, da ti ja ovako nesto kazem. Reci za bilo koji auto da je smece bez nekog konkretnog primjera (a ne na osnovu rekla-kazala) je poprilicno neozbiljno, pa cak i za forum kao sto je ovaj.
Ja nikad nisam planirao kupovinu bmwa, bar ne jos uvijek, ali sam uspio naci dobar peimjerak i uzeo sam ga bez da sam nesto pretjerano znao o tom autu (neki kvarovi i sl..)
Vodim se logikom da svaki dobar brend (vw grupacija, mercedes, bmw, ..) prave kvalitetna auta, i za bilo koji model od gore navedenih reci da je smece je glupost.
Kod bmwa je malo specificno sto ih voze ljudi (kako je alen iznad napisak, "kockaste glave") pa je ocuvan primjerak kod nas tesko naci..

Dragi nOKe hvala na ovom odgovoru sličnog sam mišljenja ali sam se čudno izrazio gledaj ruku na srce al sramota je reći da je BMW sranje bilo koji model kad je kao što kažeš sama ta firma stekla najveći svjetski ugled...gledao sam temu više puta svidja mi se bjela ladja ekstremno izgledom dizele kao što kažem nisam nikad ni vozao ne volim ih jednostavno jer su puno kompleksniji za održavat benzin je tu u prednosti...E sad upravo sam to htio i reći 2.0 dizel kupi svaki drugi hajvan što ne zna šta je servis a kamoli da ga je uradio pa onda sa njim pali gume zanosi ga u krivini i td a to dizeli ne podnose najbolje jer im je najveća snaga na niskim obrtajima (oko 2000) (ispravi me ako griješim o dizelima imam samo to okvirno teoretsko znanje) i tu na snagu stupa plivajući zamajac koji treba da ublažava taj "startni udar na korpu i mjenjač" e sad tuljo to ne je*e dere ga ko lud dok ne propiša na sve strane motor i turbina pa se mjenjač podere pa onda stim dolaze jedan za drugim oni "sitni kvarovi" tipa senzori pa se to onda sredi koliko toliko i proda i većina to radi na taj kalup i ti sad kad sračunaš da je prosječan 320/520d na balkanu prošao kroz minimum tri takve ruke doddješ do zaključka da ih je jako mnogo SMEĆE...mi ovdje ne pričamo o novom nego o polovnom skoro pa punoljetnom autu tako da ja ovo ne bi nazvao manom auta nego problem vozača. Nadam se da si me shvatio šta hoću da kažem
 
Vazda su mi se svidjali komentari vozaca bmw 1.6,1.8 i tako dalje kako kunu bmw dizela. Cio zivot vozim bmw. Po cemu je los taj 2.0 dizel. Vozio ga 2 godine bio truo pa je placen 800e za te 2 godine nisam mu se udostojio ni da mu ulje zamijenim nego mu dusu vadio. Za iste pare ga prodao na otpad motor je ubacen u drugog e46 i dan danas se vozi. E sad savjet momku za kupovinu uzmi e39 jer je dosta udobniji od e46 odrzavanje presmijesno jeftino, ako ti problem ne pravi registracija uzmi 3.0 sa manuelnim menjacem, u drugom slucaju uzmi 2.5d. Samo ga redovno odrzavaj i nemas problema sa njim 6-tak je to,treba mu oko 9l ulja, i obavezno da se mijenja filter uljnih para oko 10e je za ostalo nema smrti

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Vazda su mi se svidjali komentari vozaca bmw 1.6,1.8 i tako dalje kako kunu bmw dizela. Cio zivot vozim bmw. Po cemu je los taj 2.0 dizel. Vozio ga 2 godine bio truo pa je placen 800e za te 2 godine nisam mu se udostojio ni da mu ulje zamijenim nego mu dusu vadio. Za iste pare ga prodao na otpad motor je ubacen u drugog e46 i dan danas se vozi. E sad savjet momku za kupovinu uzmi e39 jer je dosta udobniji od e46 odrzavanje presmijesno jeftino, ako ti problem ne pravi registracija uzmi 3.0 sa manuelnim menjacem, u drugom slucaju uzmi 2.5d. Samo ga redovno odrzavaj i nemas problema sa njim 6-tak je to,treba mu oko 9l ulja, i obavezno da se mijenja filter uljnih para oko 10e je za ostalo nema smrti

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
Meni se je 2.0d pokazao kao nevidjeno smece. Radilica klipnjace pucaju, senzora se ne mozes namjenjat :)
 
Super Moderator
na puno auta se tako potrefi da nesto zeza, nije odredjeno za tu i tu marku taj i taj model. ne mozes na osnovu jednog primjerka reci da nesto ne valja. evo ja nikad nisam cuo da radilica i klipnjace pucaju? ni u jednom autu to nije cesta pojava. senzori isto. ja na svom nijednom autu do sad ni jedan senzor nisam zamjenio osim parking senzora. nema pravila
 
Član
Druga je stvar što raja ima lanac, pa misli da ne mora raditi veliki servis.
I taj lanac se servisira, na drugi način (doteže eventualno mijenja), al' jok, daj ti njemu 2.0 turbo dizela da ga razvaljuje na 5-6 hiljada obrtaja, jer je uvjeren da je taj 2.0 dizel visokoturažna mašina
 
Ljudi jeste li vi gledali ta auta kad ste kupovali ili samo na izgled. Ta radilica i klipnjace nmg tek tako puc. A za senzore znam istu situaciju imam kuci brat ima isto e60 530d kao ja mijenja evo 3 protokomjer jer kupuje zamjenski od 45e, ja jednom original bosch 325e i mirna glava

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Član
Mislim da je veci problem sto ta kola dodju sa vracenom km kod nas a imaju realno sva preko 3ooooo km a neka i vise i onda se desi sta se desi i ljudi pljuju bmw jer im je pukao lanac ili klipnjaca na 18oooo a ustvari tj realno na 48oooo
 
Član
Ljudi jeste li vi gledali ta auta kad ste kupovali ili samo na izgled. Ta radilica i klipnjace nmg tek tako puc. A za senzore znam istu situaciju imam kuci brat ima isto e60 530d kao ja mijenja evo 3 protokomjer jer kupuje zamjenski od 45e, ja jednom original bosch 325e i mirna glava

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
samo sto ce on izmjeniti 7 puta protokomjer dok ti jednom... računica ide u njegovu koruist.
 
Moze zamijenit kolko oce puta kineski senzori su sa razlogom dosta jeftiniji i sa razlogom nemaju dana garancije ja sam vazda stavljao djelove iz prve ugradnje i vazda cu ih stavljat, ali barem znam da ce me auto sluzit i necu kukat kako mi crkavaju senzori kako puca radilica itd.......

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока
 
Član
Najpametnije je provjeriti ko radi te senzore, dijelove itd...

BMW ih sigurno ne pravi (velika zabluda kod nas), nego kupi od Boscha, Siemensa itd...

Kad kupiš onda senzor kod BMW košta te eto npr. 300. A ISTI taj senzor u slobodnoj prodaji, košta možda 150-200..
 
Top