Kupovina auta

Kupovina auta

Član
Takav odgovor mi je trebao.Svaka cast,ovi drugi napisu nemoj 4-ku i ne navedu razlog.Pa pogledat cu i skodu ima ih 2004 god.a cijena ko u golfova.Uglavnom hvala na odg.Pozz
od skode octavia mk1 bjezi, to je prvi modem octavie i za nju su ti limarijski dihelovi ne preskupi nego bolje se objesiti nego morati limariju popravljati, ovo ti kazem jer sam radio u skoda ovlastenom servisu, evo poredjenja prve octavie i zadnje, vrata za octavia 2000 god-1950km, za octavia 2015 god-950, hauba za 2000god-1600km, za novu je 1100km, blatobran 220km, stranica 800km, podizac stakla bez motora 140km, znak obicni 40-60km, itd jako jako skupi limarijski dijelovi, cak i skuplji od najnovije skode koja stoji u salonu a sada zastp niko ne zna, vjerovatno jer ih ima na milione i vise od svih modela zajedno... Nju izbjrgavaj jer ce te svaki dio kostati jako jako puno ako se ne daj boze bude trebala raditi... Ko ne vjeruje nek ode do najblizeg ovlastenog servisa i raspita se, ja kazem ovo jer sam prije 2 mjeseca radio u ovlastenom skoda servisu...
 
Član
al cekaj kolega,pricas o ovlastenom,logicno da ce biti tako,odes kupis u normalnu prodavnicu sve to i upola manje bude.
Cekaj twbi je logicno da octavia iz 2000-e, to je stara 15 godina evo sad ce 16-a god, da za nju vrata kostaju 1950 maraka a za skodu octavia 2015-a godina proizvodnje kostaju 950 maraka vrata, hauba da kosta za staru 1600km a za novu u salonu sto stoji 1100, stranica da je 800 a za novu 600 i to je teko normalno u ovlasrenom, pa za staru bi trebalo biti jeftinije duplo od najnovije, kao sto i kosta za sve ostale modele ali ona je jedina koja je obratno jer se proizvodila od 1997-e do 2009-e godine i samo ta octavia ima prodanih primjeraka vise nego svi primjerci octavia zajedno. Iz tog razloga posto ih ima tone i tone, skoda je nabila cijene...
Ja kazem jer imas ljudi koji nece da uzimaju limariju zamjensku jer zna se kako je upasati zamjenske pa ih izbjegavaju i zato uzima originalne dijelove limarije da ne mora natezati i upasavati 4 dana blatobran. Zato kazem da zna covjek da sto se tice limarije originalne nove to auto je pre skupo...
 
Poslednja izmena:
Član
da zato ti kazem,totalno je nebitno,80 posto ljudi uzima dijelove sa strane,ako ne i vise,tako da je ovaj ostatak u najmanju ruku glup zajedno sa ovlastenim koji je nabio te cijene :)
 
Član
Cekaj te ljudi koga interesuju ti podaci koliko kosta blatobran , vrata itd na autu starom 15 god....99% ljudi ode autolimaru/lakeru da mu popravi bilo kakva ostacenja....sad radi stete bubam 150-200 km trebas nova vrata ili stranicu uzimat....slabo da to ko radi...pogotovo na tako starim autima...covjeka interesuje motor i te pizdarije ko i svakog ko kupuje takva auto...manite se suplje
 
Član
Platforma PQ34...uzmi, izmjeri, isti su - pomali. Imam osjećaj da prethodna generacija (golf 3) ima više prostora za putnike nazad.
 
Član
Da usput i ja se prikljucim i pitam je najbolje uzet za te neke pare 5-6 hiljada, golf 4?
Alfa 147? Da li je stvarno toliko losa tj. Tacnije kvarljiva i skupa?
 
Član
Održavanje u odnosu na golfa4? Da li je istina sto mi rekoše da je duplo mislim dijelovi i servis?
 
Top